ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Hamilelik Kursunu Kaçırmayın


 

 


Keyifli, heyecanlı ve bir o kadar da stresli geçebilen hamilelik döneminin başındayken merak ettiğiniz ve belki de biraz endişelendiğiniz konular olabilir.

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları hamilelik ve doğum süreci boyunca ihtiyacınız olacak tüm bilgiler ve uygulamalı derslerden oluşan programları ile anne baba adaylarının yanında...
Gebelik, doğum ve en sonunda kucağınıza alacağınız bebeğiniz... Bunlar anne baba adaylarının hayatında çok özel bir dönemin başlangıcı anlamına gelir.

Bilinçli bir hamilelik, konforlu bir doğum ve lohusalık süreci yaşamınız için bebeğinizin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını bulabileceğiniz "Memorial Doğuma Hazırlık Kursları" başlıyor.


40 hafta süren hamilelik yolculuğunda, anne adaylarının bilinçli hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursları, tüm anne ve baba adaylarına açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik dönemi yaşıyor.

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları; Memorial Şişli ve Ataşehir Hastaneleri'nde 24 Ekim Perşembe günü başlıyor.

HER HAFTA BAŞKA BİR PROGRAM

BİRİNCİ HAFTA
Kursun birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

İKİNCİ HAFTA
Gebelik boyunca ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersizlerin yanı sıra; anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarılıyor.

ÜÇÜNCÜ HAFTA
Kursun üçüncü haftasında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından katılımcılar doğum hakkında bilgilendiriliyor. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşıyor. Gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer alıyor.

DÖRDÜNCÜ VE BEŞİNCİ HAFTA
Eğitimin son haftalarında erken doğum durumunda alınabilecek tedbirler, gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor. Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajının yanı sıra; ilk zamanlar bebekle ebeveynler arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanları ve pedagoglar tarafından ebeveynler ile paylaşılıyor.

Doğuma Hazırlık Kursu Programları

Memorial Şişli Hastanesi

24 Ekim – 21 Kasım 2013
Her Perşembe / 18.00 – 20.00 (5 hafta boyunca)
Memorial Şişli Hastanesi Konferans Salonu

Memorial Ataşehir Hastanesi

24 Ekim – 21 Kasım 2013
Her Perşembe / 18.00 – 20.00 (5 hafta boyunca)
Memorial Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888
Katılım ücretsizdir.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları