ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Hafta sonu tatilinde ne yapalım?

Hafta sonu tatili çocuklarınızla kaliteli zaman geçirmek ve farklı aktiviteler yapabilmek için bulunmaz bir fırsat. Bu fırsatı değerlendirirken sizin için hazırladığımız önerilerimize de bir göz atın.

Oyuncak Müzesi
İstanbul Oyuncak Müzesi, Sunay Akın tarafından Göztepe’de bulunan ve ailesinden kalan köşkte kurulmuş bir müze. İçeri adım atar atmaz kendinizi masalsı bir dünyada bulacağınız müzede yurt içinden ve yurt dışından toplanmış dört bin adet oyuncak bulunuyor. Bu ziyaretinizle hem kendiniz zaman içinde bir yolculuğa çıkabilir hem de çocuğunuza unutamayacağı bir gün yaşatabilirsiniz.


Rahmi Koç Müzesi
Çocuklarınızla birlikte antika bir otomobile binmek, gerçek bir uçağın kokpitinde oturmak ya da bilimsel deneyler yapmak ister misiniz? Tüm bu fırsatlara sahip olabileceğiniz, Haliç’in kıyısında bulunan Rahmi Koç Müzesi ulaşım, endüstri ve iletişim tarihi hakkında gramofon iğnesinden gerçek boyutlarda gemilere ve uçaklara kadar muhteşem bir koleksiyona sahip Türkiye’deki tek müzedir. Çocuklar için hem eğlendirici hem bilgi verici olacak bu ziyaretle siz de keyifli zaman geçirebilirsiniz.
 

İzmir Oyun ve OyuncakMüzesi
İzmir Konak Belediyesi Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, Ümran Baradan’ın dünyanın çeşitli ülkelerinden edindiği oyuncakların ve düzenlediği yarışmalarda derece kazanan yetenekli çocukların yaptığı eserleri sergiliyor. Bunların yanında; Sunay Akın’ın katkılarıyla 1850’li yıllardan 1970’lere kadar gelen tarihsel dönemde; teneke, tahta, kağıt ve plastik malzemelerden üretilmiş dünya tarihinin en önemli oyuncaklarını bünyesinde barındırıyor. Oyun ve Oyuncak Müzesi’nde çocuğunuzla birlikte geçmişe doğru uzanacağınız eğlenceli bir gün yaşayabilirsiniz.

 

 

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları