ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Güzellİğinize Gölge Düşmesin


Yaz aylarında sıcaklık yüzünden terleme, makyaj dağılması, saçlarda elektriklenme olabilir. İşte bunları atlatıp yazın mükemmel görünmenin sırları...

Dağılan makyaj
Makyajınızla geçirdiğiniz saatleri uzatmak istiyorsanız uzmanların sabahları yapmanızı önerdiği tek bir şey var: Bir bazla cildi makyaja hazırlamak. Bu tarz ürünler silika içerdikleri için yağı ve teri emerek dağılamayan bir makyaj vaat ediyor. Ardından fondöteni(yazın yağsız bir ürün tercih etmelisiniz.), allığı ve göz farını(pudra ya da köpük yapıda olanlar çok daha kalıcıdır) uygulayın. Unutmayın, suya dayanıklı maskara ve eye liner göz kapağına ve kirpiklere yapışarak uzun süre kalıcılığını korur. Dudak mürekkepleri ise o kadar kalıcılar ki koşu yapmaya çıkarken bile kullanabilirsiniz.
Koltuk altı
Koltuk altına yer etmiş bakteri, ölü hücre ve ter karışımı, kötü kokunun temel nedenidir. Dolayısıyla bu kokuyla baş etmek istiyorsanız bu üç etkeni ortadan kaldırmanız gerekiyor. Öncelikel antibakteriyel bir sabunla ya da vücut jeliyle işe başlayın. Ardından ölü hücrelerden kurtulmanızı sağlaycak peeling işlemine geçin. Duştan çıktıktan sonra havlu ile koltuk altınızın nemini alarak antiperspirant özellikle bir deodorant ya da roll-on kullanın. Eğer çok fazla terliyorsanız koltuk altınıza ter pedleri yerleştirerek terin giydiklerinizde de iz yapmasını önleyebilirsiniz.
Terleme
Doğru antiperspirant'lı ürünle koltuk altı terleme sorununuzu ortadan kaldırdınız mı? Aynı ürün ayaklarda da işe yarayabilir. Çünkü antiperspirant'lı ürünlerin içeriğindeki alüminyum vücudun tüm bölgelerindeki terleme sorununun önüne geçebiliyor, ayaklarda bile! Vücudunuzun diğer kısımları için talk pudrası tercih etmenizde fayda var. Özellikle yaz aylarında yanınıza ıslak mendil taşıyarak "ayaküstü duş" tazeliği etkisini yakalayabilirsiniz. Özel bir randevunuz olduğunda ise yanınıza parfüm almayı ihmal etmeyin.
Elektiriklenme
Kabaran saç tellerini ehlileştirmenin ilk adımı elektriklenmeyi önleyen saç kremi kullanmak. Yıpranmış saç uçları, yeni kesilmiş saçlara nazaran elektiriklenmeye daha meyillidir. Nem, yıpranmış saç teli yüzeyindeki gözeneklerden içerigirer ve saçların kabarmasına neden olur. Kütiküllerin yüzeyini kaplayarak nemin gözeneklerinden içri girmesini önleyen saç kremini ise her duş seansınıza muhakkak dahil etmelisiniz.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

her şeyin başı temizlik

güliz - 06-09-2011 09:49
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları