ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Güzelliğe Dair Öneriler


Kadınların herzaman önem verdiği ciltleri, saçları ve makyajlarının daha güzel olması için püf noktalar. İşte güzelliğinize güzellik katacak öneriler.

Giysilere sıkılan parfüm iz bırakabilir dikkat edin!

Eğer kullandığınız parfüm renkli ise beyaz ya da açık renk giysilerinizi elbette ki boyayacaktır. Bunun yanında yüksek alkol ve yağ oranı, ipek gibi hassas kumaşlar üzerinde lekeli bir görünüm meydana getirir. Bunun için parfümü giyinmeden sıkın.

Evde uygulanan Brezilya fönü kitleri kuaförde uygulandığı gibi güvenli olabilir.

Brezilya fönü, saçları düzleştiriyor fakat cildi kansere neden olan formaldehite maruz bırakıyor. Evde uygulanan kitler ise güvenli bir protein olan keratin barındırıyor. Evde kullanacağınız ürünün formaldehit kadar, metilen gibi ısıyla reaksiyona geçerek toksik kokular yayan içerikleri bulundurmadığına emin olun.
Sivilcelerin oluşturduğu leker düzelebilir.

Bir sivilcenin iyileşmesi sırasında melanin üretimi artar ve bu nedenle lekelenmeler oluşur. Bunu doğal bir savunma mekanizması olarak da düşünebilirsiniz. Günlük peeling ve C vitamini içeren renk açıcı losyon ikilisi, bir kaç hafta içerisinde cildinizde ciddi düzelme meydana getirecek.

Pembe allığı doğru uygulayarak daha seksi görünebilirsiniz. Nasıl mı?

Cilt tonunuza uygun rengi seçerek işe başlayabilirsiniz. Açık tenliyseniz daha az yoğun renkleri seçmelisiniz. Allığı kabarık bir allık fırçasıyla sürün. Çünkü kısa olanlar daha fazla pigment depolayarak yanaklarda abartılı görünüme neden olabilir. Bğday ya da esmer tenliyseniz, kremsi allıklar size daha etkileyici bir görünüm sağlayacak.

Teninize otobronz uyguladıktan sonra solmaya başlayınca, ciltteki dalgalanmaları engelleyebilirsiniz.

Öncelikle cildinizi gece-gündüz tepeden tırnağa nemlendirmelisiniz. Böylece, kuruyan derinin pul pul dökülmesini önleyerek, düzensiz renk oluşumunu engelleyebilirsiniz. Duş alırken ılık ve orta tazyikli su kullanın. Sıcak ve tazyikli su, cilt yüzeyindeki boyanın soyulmasını kolaylaştırır. Teninizi kurularken havluyla tampon hareketleri yapın. Beş ile yedi dün arasında renk zaten doğal olarak solmaya başlayacaktır. Bu noktada, renk tonunuzu eşitlemek için bir vücut peeling'i uygulayın.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

yararlıbir yazı tşk

güliz - 06-09-2011 09:39
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları