ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Güne Canlı Başlayın


Herzaman güne yorgun ve bitkin mi başlıyorsunuz? İşte yeni güne kendinizi odaklamak için yapmanız gerekn birkaç öneri...

Kafeinden kaçının

Sabah kahve içmek yerine, bir bardak su biraz limon ve bal ile. Bu karışım güne daha canlı başlamanızı sağlayacaktır. Buda sizin dolaşım sisteminizi geliştirir.
Sabah egzersizi

Herzaman kalktığınız saatten 30-45 dakika daha erken kalkıp sabah egzersizinizi yapın. Böylelikle hem güne dinç başlayın hem de o güne odaklanın. Sabah erken saatlerde koşmak hem metabolizmanızı hem de vücut enerjinizi arttırır.
Derin nefes alın

Bazen gün içindeki sıkıntı ve streslerden arınmak istersiniz, ve hatta yeni bir güne başladığınızda rahatlamak. En iyi method ise 2:1 nefes biçimidir. Koly ve gerçekten etkili olan bu methodda yavaşça nefes alarak, uzunca 2 kere nefes verin.
Duruşunuzu ayarlayın

Vücudunuzun duruşuda önemli bir etken. Vücudunuzun dik, ayaklarınızın yerde düz bir şekilde, omuzunuzun dik ve karnınızın gerdin bir şekilde durmasına dikkat ein.
Kahvaltı

Sabah kahvaltılarınız güne canlı başlamanın en büyüketkeni. Yiyeceğiniz kahvaltı ile hem daha rahat hem de daha iyi hissedersiniz. Kahvaltı seçminizi iyi yapın özellikle şekerli kahvaltılık mısır gevreği yeyin. En iyi tavsiye ise karbonhidratla birleştirilmiş bazı proteinler yemeniz. İşe gitmeden önce mutlaka kahvaltınızı yapın, çünkü en iyi besini evde hazırldığınız kahvaltıdan alırsınız.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

bence de kahvaltı çok önemli .kahvaltımı hiç ihmal etmem .

nıluferdonmez - 11-08-2011 01:28
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları