ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Günde 298 Dakika Dedikodu!İngiltere'de yapılan iki araştırma hem konuları hem de sonuçlarıyla hayli ilgi çekti. Kadınlar ve erkekler üzerine ilgi çekici araştırmaların sonuçlarına göre, kadınlar günde 5 saatlerini dedikodu yapmaya ayırırken, erkekler için kadın vücudundaki en ilgi çekici yer duduklar. 

GÜNDE 5 SAAT DEDİKODU
İngiltere’de yapılan araştırmaya göre kadınlar günün 5 saatini kayınvalideleri, başkalarının sorunları ve sevgilileriyle ilgili dedikodu yaparak geçiriyor.

İngiltere’de “FirstCape” adlı şarap üreticisinin yaptığı araştırmaya göre kadınlar günde ortalama 298 dakikayı dedikodu yaparak geçiriyor.

Kadınlar 5 saatlik dedikodunun 24 dakikasında kilolarından, uyguladıkları diyetlerden bahsediyor. İşe giderken 17 dakika “gevezelik” yapan kadınlar komşularıyla çene çalmak için yarım saat ayırıyor.

Kadınlar için en zevkli dedikodu malzemesi ise başkalarının sorunları, kayınvalideleri ve kimin kiminle birlikte olduğu...

Araştırmaya katılan kadınların yüzde 38’i tezgâhtarla haftada en az 12 dakika konuştuğunu söylüyor. Araştırma sonuçları, kadınların hemcinsleriyle konuştukları konularla partnerleriyle konuştuklarının çok farklı olduğuna işaret ediyor.

Kadınların yüde 36’sı sır tutma konusunda güvenilir olmadıklarını, kendilerine gizli kalması şartıyla söylenenleri partnerlerine aktardıklarını itiraf ediyor.

KADINLAR EN ÇOK NE İÇİN ÇENE YORUYOR!
1- Alışveriş
2- Diyet ve egzersiz
3- Tatil
4- Loto kazanılırsa ne yapılır
5- Sağlık konusundaki kaygılar
6- Öğle yemeği
7- Kim kimle beraber
8- Başkalarının ilişkilerindeki sorunlar
9- Çocuklar
10- Tarifler
11- Partneriyle ettikleri kavgalar
12- Giydikleri bedenler
13- Diziler
14- Başkalarının çocukları
15- Beğendikleri kişiler
16- Kayınvalideleri
17- Estetik ameliyat
18- Partneriyle ilgili şikayetler
19- İnsanların nasıl yaşlandıkları
ERKEKLER EN ÇOK DUDAĞA BAKIYOR
Uzmanlar erkeklerin kırmızı ruj süren kadınlarda göğüslerine ya da kalçalarına bakmak yerine dudaklarına odaklandığını ortaya koydu.

Araştırmaya göre kadın kırmızı ruj sürmüşse erkek gözlerini dudağa ortalama 7.3 saniye odaklıyor.

18-35 yaş grubundaki 258 kadının katıldığı araştırmaya göre üst dudakları dolgun ve kıvrımlı olanlar cinselliğe daha önem veriyor. Dolgun ve kıvrımlı dudaklara sahip ünlüler arasında Rihanna, Sophie Dahl ve Kate Moss bulunuyor.

Araştırmacılar Julia Roberts ve Nicole Kidman gibi üst dudağı çizgi gibi düz olanların erkekler tarafından seksi bulunmadığını belirtiyor.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

demek ki ,yabancılar çok daha dedikoducuymuş

nıluferdonmez - 03-09-2011 02:55
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları