ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Gülümsemenin Gizemi!Yapılan araştırmalara göre insanlar, kendisine gülümseyen  birini gördüklerinde nu tanıdıdıklarını düşünüyorlar. Bu kişi tamamen yabancı biri bile olsa.  Tarihten beri gülümsemek en zor şartlar atında bile dosttluk ifadesi taşır. Bu durum günümüzde ise üzgün ya da hüzünlü ruh halini değiştiren, bir özrü kabul ettiren, sarsılmış özgüveni yükselten, bir anlaşmanın ya da fiziksel çekimin ifadesidir.

Tabiki gülümzeme tarzının değişmesi sonuçlarını ve anlamınıda değiştiriyor. İşte size bazı tanıdık yüz ifadeleri ve onların içyüzü...

İçten gülümseme
Saf içten gelen bir mutluluğun işaretidir.
Neye benzer: Dudaklar yukarı doğru yayılır, elmacık kemiklerine yaklaşır. Yanaklar yükselir, göz kapağının altı kırışır. Göz kenarlarında gülüş izleri çıkar. Genellikle dişleri görülür.

Öfkeli gülümseme
Vir insanın deliye döndüğünün ama onu gizlemeye çalıştığının işaretidir. Veya gerçekten mutlu olup kızgınmış gibi görünmeye çalışmasının işareti olabilir. Neye benzer: Ağız kapalı, dudaklar gergindir. Kaşların içteki köşeleri birlikte açılır ve gerilir.

Üzgün gülümseme
Üzüntüyü gizlemeye çalışmanın ya da işler şu an iyi olmasa bile ileride düzeleceğinin ifade sidir. Neye benzer: Dudakların kenarları hafif yukarı kalkar, belli belirsiz bir gülümseme gibi görünür. Kaşlaraşağı düşerken, iç kanerları yukarıya kalkar. Bazen alnın ortasında çizgi belirlenir.

Yatıştırıcı gülümseme
Kötü bir durumda kalmaktan kıl payı kurulduğunu fark etmenin işartedir. Neye benze: Gülümseme normaldir ancak kaşlar aşağı düşmütür. Endişenin ifadesi olarak gözlerin arasındaki bölge kırışır.

Utangaç gülümseme
Genelde istemsiz yapılır. Huzursuzluk hissini bastırmanınn ve sıkıntılı durumun geçiştirilme çabasının işaretidir. Neye benzer:  Hafif bir sırıtma gibidir. ağız kenarın dışarı doğru gider, dudaklar bitişiktir. Gözler aşağıya bakar veya sağa sola hareket eder.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları