ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Göz altı torbalarını yok etme yöntemleri

 

Yetersiz uyku, vücudun susuz kalması ya da alerji gibi sebepler pek çok sabaha şiş göz altlarıyla uyanmamıza neden olabiliyor. Mynet Kadın editörleri olarak bu kötü görüntüyü birkaç makyaj hilesiyle kapatmanın yollarını yazdık.  Bu mucize makyaj teknikleri çok işinize yaracak!

İşte göz altı torbalarını yok etme yöntemleri...

 

1. Kaşlarınızın aralarındaki boşlukları kaş renginize uyumlu bir kaş kalemiyle doldurun. Dolgun kaşlar dikkati yüzünüzün altı kısmı yerine üst bölgesine çeker.

 

2. Aydınlatıcı özelliklikli bir kapatıcıyla göz altlarınızı gizleyin. Kapatıcıyı uygularken göz hizanıza doğru değil, burnunuza doğru sürmeye özen gösterin.

 

3. Açık ve yumuşak tonlu bir kahverengi göz farını çok hafifçe göz kapağınıza uygulayın. Bu kontür işlemi gözlerinizdeki şiş görüntüyü dengeleyecektir.

 

4. Üst ve alt kirpik diplerinize bronz ve kahverengi tonlarında bir far uygulayın. Bu, dikkatin göz altı torbalarınıza doğru çekilmesini önler.

 

5. Gözlerinizi ön plana çıkarmak için üst kirpiklerinize iki kat maskara uygulayın. Kirpikleriniz yeteri kadar dolgun değilse takma kirpik de kullanabilirsiniz.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları