ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Göbek ve kalça eritmek için tek hareket

Göbek ve kalça bölgenizdeki fazlalıklardan şikayetçi misiniz? Onlardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız, size, her fırsatta yapmanız için tek bir hareket önereceğiz: Köprü.

Hareketi, bu isimle bilmiyor olabilirsiniz ama bir sonraki sayfada yer alan fotoğrafa bakınca mutlaka tanıdık gelecektir. Spor eğitmenleri köprü hareketini seviyorlar, siz de sonuç aldığınızı görünce seveceksiniz!

Bu direnç hareketinin profesyoneller tarafından sıklıkla tercih edilmesinin nedeni, vücudun orta bölgesini sıkılaştırmak için çok etkili olması. Köprü pozisyonu, daha çok göbek bölgesini çalıştırsa da kalça ve popo bölgesine de etki gösteriyor. Hareket, kas yapımına etki ettiği gibi esnekliği de artırıyor.

İşte, göbek ve kalçanızı eritmek için yapmanız gereken en basit köprü hareketi ve iki ek hareket...

Spor eğitmenleri tarafından, her bir hareketi 15-20 tekrarla üç set halinde yapmanız öneriliyor.

 

Basit köprü

Sırt üstü uzanın, dizlerinizi bükün, ayaklarınızın zemine sağlam bastığından emin olun, kollarınızı iki yana uzatın. Hareketi yaparken kalçanızı yerden kaldırın. Bedeniniz, dizlerinizden omzunuza doğru düz bir hat oluşturacak şekilde kalçanızı yükseltmeniz önemli. Karın ve kalça kaslarınızı sıkın ve iki saniye kadar bu pozisyonda kalın. Sonra kalçanızı yavaşça zemine indirin. Hareketi tekrar edin.

Köprü hareketini yaparken sırtınızı değil, kalçalarınızı zeminden kaldırın ve omuzlarınızı yukarı kaldıracak şekilde sıkmayın.

 

Eller üstünde köprü

Yine basit köprü pozisyonunu alın ama bu defa ellerinizin üstünde kalacak şekilde bedeninizi yerden kaldırın. Bu hareket, karın ve kalça kaslarınızın daha da zorlanmasını sağlar.

 

Tek taraflı köprü

Harekete başlarken basit köprü pozisyonunu alın. Bir dizinizi göğsünüze doğru çekin ve kalçanızı, tıpkı basit köprüde olduğu gibi yerden kaldırın. Hareketi, diğer dizinizi çekerek tekrarlayın.

Bu hareket, vücudunuzun bir tarafındaki kasların daha yoğun bir şekilde çalışmasına ve daha güçlü olmasına yardımcı olur.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

bunları yapmak çok zoooor


cenan - 23-02-2015 08:09
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları