ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Genç Kalmanın Yolları


Kadınlar bu besinlerle sağlıklı bir şekilde genç kalmanın formülünü uygulayacaklar. İşte sizin için genç kalmanın sırları...

Yeşil çay

Bu süper çayın yararlarını saymakla bitmez. Yeşil çay kan basıncını düzenlemede yardımcı oluyor, kan şekerini düşürüyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor ve ayrıca kolestrolü düşüyor. Çalışmalar gösteriyor ki kansere engel olmada yardımcı bir çay.
Yeşil yapraklılar

Örneğin ıspanak, vücut direncini artırmak ve hastalıklardan korunmak için en uygun yeşil sebzedir. Diğer yeşil yapraklı sebzeler kara lahana gibi kan damarınızdaki zararı önler. Ve ayrıca bu sebzeler, yüksek kan basıncı, böbrek hastalığı, bunama ve şeker hastalığı riskini azaltır.
Acı çikolata

Kakao flavinoids olarak adlandırılan antioksidan gruplarındandır. Kan damarını zarardan korumaya yardımcı olur. Yüksek kan basıncı, böbrek hastalığı, bunama ve şeker hastalığı riskini azaltır. Ve ayrıca kakao yaşlanma karşıtı maddeler içerir.
Soya ürünleri

Balık gibi soyalı ürünler soya kaynağının en mükemmel besinidir. Soyalı besinler kalp hastalıkları riskini azaltır ve kan basıncının düşürür.
Yoğurt

Yoğurt, bağırsak enfeksiyonlarının ve mikrobik organizmaların yükselmesine engel olur ve ayrıca bağışıklık sistemini düzenler.Yaşa bağlı oluşan hastalıkları azaltır ve bağırsak hastalıklarını sağlamada yardımcı olur.
Kırmızı şarap

Bir bardak kırmızı şarap yaşlanma karşıtı polifonil antioksidan ve mineraller içerir.Vücuttaki kolestrolü normal değerlerine indirir, kan pıhtılaşmasını önler ve kan dolaşımı sağlığını korur. Menepoız dönemi boyunca kırmızı şarap kadınlara yarara sağlar, meme kanseri riskini azaltır ve östrojen seviyesini indirir.
Su

Gün boyunca içtiğiniz su konsantre o güne konsantre olmanızı sağlar ve egzersiz yaptıktan sonra içtiğinizde ise extra zindelik oluşturur. Özellikle yaz aylarında içmeniz, bu ayda kaybettiğiniz suyu geri almanız açısından önemlidir.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

ben yeşil çayı çok seviyorum .bu anlamda da sağlıklı şeyler tüketmeye çalışıyorum .

nıluferdonmez - 06-08-2011 04:06
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları