ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Fotoğraflarda iyi çıkmak için 12 poz

 

Fotoğraflarda olduğunuzdan daha sönük gözüküyor ve kendiniz hiç beğenmiyor musunuz? Kırmızı halıdaki ünlülerin pozlarından ilham aldık ve fotoğraflarda daha iyi çıkmanın 12 farklı yolunu yazdık. Bu 12 poz, artık kameralardan kaçmadan, kendinize daha çok güvenerek poz vermenize yardımcı olacak

İşte fotoğraflarda iyi çıkmak için 12 poz...

 

Bir dizi hafifçe kırarak poz verme

Bir dizi hafifçe kırarak poz vermek, kırmızı halıda ünlülerin vazgeçilmezlerinden biri. Fotoğraflarda hem doğal hem de daha güzel çıkmak için uygulanan yöntemlerden biri olan bu poz, özellikle diz üstü bir elbise giydiğinizde hiç olmadığınız kadar iddialı görünmenize yardımcı olur. Duruşunuzu olduğundan iyi gösteren bu poz sayesinde fotoğraflarda kendinizi daha çok beğeneceksiniz.

 

Çapraz ayak bilekleri

Fotoğraflarda daha uzun bacaklı ve olduğunuzdan 5 kilo zayıf görünmek ister misiniz? Ayak bileklerinizi ister hafifçe isterseniz de daha geniş açıyla çapraz hale getirin. Poz verirken bir elinizi kalçanıza koyun ve yüzünüze en etkili gülümsemenizi kondurun.  Hem daha zarif hem de daha ince görünmek hiç bu kadar kolay olmamıştı!

 

Yan duruş

Kırmızı halıda en çok karşımıza çıkan pozlardan biri olan yan duruş, genellikle sırt kısmında derin dekoltesi veya detayı olan elbiseleri giyen ünlüler tarafından kullanılıyor. Bu poz için; dizlerinizi hafifçe kırın, göbeğinizi içeri çekin ve kafanızı yana doğru çevirerek gülümseyin. Çektirdiğiniz fotoğrafa bakarken daha ince ve kusursuz göründüğünüzü fark edeceksiniz.

 

Omuz üstünden geriye doğru bakmak

Omuz üstünden geriye doğru bakmak, kırmızı halıda gösterişli sırt dekoltesi olan elbiselerini sergilemek isteyen ünlülerin vazgeçilmezi. Bu poz için; kameraya arkanızı dönün, dik durun ve omuzlarınızın üstünden hafifçe geriye doğru bakarak gülümseyin. Sırt detayı olan bir elbiseniz varsa, bu pozu vermeyi siz de asla es geçmeyin!

 

Elin kalçada olduğu poz

Elin kalçada olduğu bu poz, her ne kadar çok klasik olarak bilinse de fotoğraflarda her zaman daha zarif görünmenize yardımcı olacaktır. Bu poz için; omuzlarınızı kasmadan dik durun ve bir elinizi kalçanıza koyun. Bakışlarınızla daha cazibeli görünmeyi ihmal etmeyin!

 

İki elin kalçada olduğu poz

Tek elin kalçada olduğu pozisyonun klasikliğini biraz kırmak ve daha iddialı görünmek istiyorsanız, iki elinizi birden kalçanıza koyun. Fotoğrafı nerede çektirirseniz çektirin, bu poz her zaman çok daha göz alıcı görünmenizi sağlar. Bu pozu vermek için; dik durun ve omuzlarınızın aynı hizada olmasına özen gösterin. Ardından iki elinizi de kalçanıza koyun ve gülümseyin.

 

Geriye doğru eğilerek poz verme

Victoria Beckham ve Kate Bosworth gibi ünlü isimlerin kırmızı halıda vazgeçemedikleri bu poz, atletik vücudunuzu olduğundan çok daha güzel gösterecektir. "S" harifini anımsatan bu pozu vermek için; yan durun ve bir bacağınızı diğerinden bir adım arkaya götürün. Ardından geriye doğru çok hafif eğilin ve gülümseyin.

 

Bir adım önde pozu

Fotoğraflarda çabasız güzellik sunan, doğal bir poz mu arıyorsunuz? O halde bacağın bir adım önde olduğu bu poz sizin için çok uygun. Bu pozu en iyi şekilde vermek için aynanın önünde birkaç deneme yapın. Bir bacağınızı yürüyormuşsunuz gibi öne atın ve gülümseyin. Bu pozu verirken ellerinizi serbest bırakabilirsiniz.

 

Asil poz

Kate Middleton'ın verdiği pozları hiç dikkatle incelediniz mi? Cambridge Düşesi, katıldığı her davette onu daha asil gösteren bu pozu veriyor. Bu poz için; dik durun, bacaklarınızı çok açmayın ve yüzünüze etkileyici bir gülümseme kondurun. İşte kendinize güvendiğiniz gösteren asil bir poz...

 

Tavuskuşu pozu

Kalçanın hafifçe geriye doğru çıkarıldığı bu poz, vücut kıvrımlarınızı ortaya çıkarmanıza yardımcı oluyor. Bu pozu vermek için yüksek topuklu bir ayakkabı giymeniz şart (topuklu ayakkabı bacak boyunuzu daha uzun gösterirken kalçalarınızın da daha yukarda olmasını sağlayacak). Göğüslerinizi yukarı doğru kaldırın ve belinizi hafifçe kırarak objektife gülümseyin.

 

Bacak pozu

Kusursuz bacaklarınızı fotoğraflarda öne çıkarmak istiyorsanız, mutlaka bu pozu vermeyi denemelisiniz. Angelina Jolie ile ikonik hale gelen bacak pozu, derin yırtmaçlı bir elbise giydiğinizde daha iddialı görünmenizi sağlayacaktır. Bu poz için; sağ bacağınızı yana doğru hafifçe açın, sol kolunuzu kalçanıza götürün ve etkileyici bir gülümsemeyle kameraya poz verin.

 

Bir dizi yukarı doğru kırarak poz verme

Bir dizin yukarı doğru kırılarak verildiği bu poz, kırmızı halıda ünlülerin  daha cazibeli görünmelerini sağlıyor.  Uygulaması çok basit olan bu poz, fotoğraflarda daha çekici görümenize de yardımcı oluyor.  Bu pozu verirken bir elinizi saçlarınıza doğru götürürseniz, fotoğraflarda daha seksi çıkabilirsiniz.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları