ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Farklı Bir Çekmece Yaratın


Evinizde çekmeceli kutu alternatifiniz varsa bunu evde kullanabilecek hale getirebilirsiniz. İşte evinizdeki malzemelerle yaratıcı fikirler...

Hazırlık

* Yapmak istediğiniz ayak düzeneği için yapı marketlerden bulabileceğiniz çam kalaslardan temin etmeniz gerekiyor.
* Kutuları birbirine sabitledikten sonra kalasların uzunluklarını hesaplayın ve ona göre kestirin.
* Ardından iki dikey kalasın üzerine iki adet yatay kalas koyun ve birbirlerine sabitleyin. Bu işlemi iki defa yaparak iki ayrı ayak iskeleti meydana getirmiş olacaksınız. Bu iskeletleri de birbirine sabitledikten sonra kutularınızın ayakları tamamlanmış olacak.
* Ayakların üst tablasını yapmak için ölçülere uygun bir sunta kesin ve dört kenarından ayaklara sabitleyin. Birbirine sabitlenmiş olan kutuları bu ayak düzeneğine oturtun ve boyayın. İşte size her yerde kullanabileceğiniz çok amaçlı bir saklama ünitesi.
Yapılışı

Eski eşyaları yenilemenin, onlara yeni işlevler yeni yüzler kazandırmanın sonu yok. Biz, bu ayki örneğimizde eski bir çekmeceli üniteyi yeniledik. Bu arada, dilerseniz yeni ünitenizin ayak kısımlarına bir adet raf ekleyerek, onu daha da işlevsel hale getirebilirsiniz.
Kutuları daha ergonomik bir düzenek haline getirmek için biraz uğraş vermek gerekiyor ama sonuç o kadar cezbedici ki yorgunluğa değiyor doğrusu. Önce ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Biz kutuları birleştirmek ve bir ayak yardımıyla boyunu yükseltmek istedik. Bu şekilde masa ya da dresuar gibi bir zemin üzerine koymdan da rahatlıkla kullanabilecektik. Bütün bu montaj işlemleri bittiğinde de boyamaya başladık. Gelin adımları birlikte görelim.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları