ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Ev Aksesuarları Nasıl Olmalı?

Hayatın koşuşturmacasından yoruldunuz ve biraz da olsa bu duruma bir ara vermek için evinizi yenilemek ya da küçük de olsa evinizin bir köşesinde değişiklik yapmak istiyorsunuz. Öyleyse, günümüz koşullarında ev aksesuarlarından aydınlatmaya, duvar, yer ve tavan kaplamalarından, köşe bitiş profillerine kadar her türlü yapı ürünü ile evinizi renkelendirebilir ve zevkinize göre yenileyebilirsiniz.Tüm bu seçeneklerden, kendi kişisel zevkiniz ve isteğinize göre yararlanabilirsiniz. Öte yandan, bu kadar çok seçenek arasından size en uygununu bulmak sizin için çok da kolay olmayabilir. İşte bu nedenle, kişisel zevkinize en uygun ve evinizde yer alması sizi mutlu edecek doğru ürünü seçebilmeniz için verdiğimiz önerilerimize kısa bir göz atın.Ev aksesuarı seçimini nasıl yapmalısınız?

Masanızı renklendirecek çiçekleriniz için şık bir vazo ya da aynalı konsolunuzu, duvardaki rafınızı süsleyecek bir biblo, belki de anılarınızı taze tutacak ve hep gözönünde duracak fotoğrafınıza göre bir çerçeve arıyorsunuz. Peki, bunların evinize uygun doğru seçimler olması ve sizi mutlu edebilmesi için neleri göz ardı etmemelisiniz.

- Öncelikle dikkat etmeniz gereken konu evinizin dekorasyon çizgisidir. “Klasik ya da modern çizgiler içeren bir evde mi yaşıyorsunuz?”sorusuna yanıt verebilmeniz size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, evinize hakim renkleri de dikkate almalı ve birbirine uyumlu renkleri tercih etmelisiniz.

- Mobilyalarınız ağırlıklı olarak cam, metal, canlı renk kumaştan ve köşeli ya da geometrik hatlardan oluşuyorsa, tercih edeceğiniz ev aksesuarlarının bu doğrultuda renkli ve benzer özelliklerden oluşması doğru bir seçim olabilir.

- Öte yandan, ceviz kaplama gibi ahşap bir kaplama ve daha oymalı kakmalı, işlemeli hatlardan oluşmuş mobilyaların yer aldığı klasik izler taşıyan bir evde yaşıyorsanız, bu çizgiyle uyumlu pirinç, bakır, eskitme gibi renk tonlarında ya da mobilyalarınızda kullanılan ahşabın tonlarında ev aksesuarları seçmeniz doğru olabilir.

- “Tüm bunlar iyi, güzel de, ben zıtlıkların insanıyım” diyorsanız, aşırı zıtlıklardan kaçınmalı ve zıt ama yine de birbiriyle uyumlu tonları seçmelisiniz. Unutmayın ki, siyah ve beyazdaki zıtlık bile yerine göre şık durabilir.

Hazırlayan: Yüksek Mimar Seher Güzelçoban Mayuk
 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

evde çoçuk olunca bide yaramaz olunca herşey onlara göre düzenleniyor

emineburak - 30-08-2010 12:47
evdeki küçük dokunuşlar benim ilk önce ruh halime iyi geliyor

1904 - 26-06-2010 12:08
küçük bir değişiklik insanı mutlu eder

cenan - 12-06-2010 09:20
zevk meselesi bazı insanlar bu tür biblo,vazo gibi şeyleri gereksiz ve boşa para verildiğini düşünüyor.

nilnurah - 07-04-2010 04:33
bence de çok faydalı bilgiler

kadriye - 06-04-2010 11:06
eve küçük bir aksesuar konulması bize evin havasını değiştiriyor

dimple1905 - 04-04-2010 03:28
bunların hepsini birazcık zevki olan bir kadın bile ayırt eder.

derviş - 02-04-2010 11:03
zevkli küçük bir dokunuş şıklık yaratabiliyor

naime - 02-04-2010 10:38
güzel bilgiler dikkate alınmalı

mehtap - 02-04-2010 12:23
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları