ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Eşyalarınıza Farklı Stiller Katın


Evde farklı bir dekorasyon yaratmak isteyenlere, kullanmadığınız eşyaları evinizi daha sıcak hale getirebilirsiniz. İşte kağıt tabak, tepsi ve çerçevelerle yapabileceğiniz ev dekorasyonları...

1. Kağıt tabaklar Piknik yapmak dışında elimize bile almadığımız kağıt tabakların duvarda ne işi var demeyin. Onlar potansiyel birer çerçeveymiş meğer. İçlerine konan resimlerle harika birer duvar çerçevesi oluverdiler. Takdir edersiniz ki maliyeti yok denecek kadar az.
DUVARLARINIZI DOLDURUYORUZ
2. Antika çerçeve Bu tarz bir aksesuarı nasıl değerlendiririm diye düşünüyorsanız, işte size öneri. Biz onu değişik bir duvar askısına çevirmeye karar verdik. Pencerenin iç deliği ebadında desenli bir duvar kağıdı kestik ve duvara yapıştırdık. Daha sonra antika penceremizi uygun yere astık ve tam orta yere askı aparatımızı yerleştirdik. Duvarımız artık daha anlamlı ve kullanışlı.
FARKLI STİL ÖNERİLERİ
3. Şık bir tepsi Bugüne kadar çok tepsi yaptık ama resim çerçevesini tepsiye çevirmek bir başka oldu. İçine, uygun bulduğumuz bir desendeki duvar kağıdını koyduğumuz çerçeveden tepsiyi özellikle kadın okurlarımızın daha çok seveceğine emin olduğumuzdan, içini onlara ait aksesuarlarla süsledik. Yatak odanızın bir köşesinde oldukça şık durabilir.
4. Boş çerçeveler Duvar rafının farklı bir versiyonu olarak tasarladığımız boş çerçeveler sadece dekoratif amaçlı olup yük taşımaya uygun değiller. Bu nedenle üzerlerine ve içlerine koyacağınız eşyalar da kendileri gibi hafif olmalı. Çerçevelerin arka kısımlarını çıkartın ve duvara monte edin. Geriye sadece onları süslemek kalıyor.
FARKLI ÇERÇEVE ÖNERİLERİ
5. Ivır zıvır toplayıcı Evet aynen öyle. Bu alete henüz bir ad bulamadığımızdan bu şekilde hitap etmeyi uygun bulduk. Eski bir resim çerçevesinin evrim geçirmiş hali olan bu obje, her zaman göz önünde olan ve dağınıklık yaratan eşyalarınızı organize etmeye yarıyor. Yapımı ise kolay. Tahta ya da plastik bir resim çerçevesini alın ve iç kenarlarına sağlı sollu eşit aralıklarla delikler açın. Daha sonra bu deliklere metal çubuklar geçirin. Metal çubuk bulamıyorsanız dert etmeyin çünkü tahta mangal şişleriyle bile işinizi halledebilirsiniz.
6. Pano Duvarınızda mantar pano görmekten sıkıldıysanız bu uygulamayı çok seveceksiniz. Beyaz bir tablo çerçevesini bu iş için ayırın ve duvarda ne kadar şık durduğuna siz de şahitlik edin. Yapmanız gereken, çerçevenin içindeki fotoğrafı ve camı çıkarmak ve yerine bir karton ve üzerine beyaz bir kağıt yerleştirmek. Üzerine neleri koyacağınıza ise siz karar verin.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

güzel öneriler

nıluferdonmez - 02-09-2011 06:55
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları