ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Estetikte Kadınlarla Yarışan Erkekler


 

 

 

Estetik ve güzelliğin ikonu olan kadınlar sadece hemcinsleriyle değil, son zamanlarda artan talepleriyle biz estetik cerrahların kapısını çalan erkeklerle de yarışıyor.
Genç görünme ve yakışıklı olma isteği, daha fit gözükme günümüz erkeğinin estetiğe bakışını değiştirdi.

Sosyal çevresi, ekonomik durumu ve çeşitli meslek grupları bu talepleri arttırsa da artık her insan gibi erkeklerde daha iyiye ulaşmayı hedefliyor. Giyiminde, saç modelinde, traş stilini değiştirmede tutucu olan değişimi pek sevmeyen erkek, kendisi için daha iyi fiziki bir görünüm sağlayacağını düşündüğü işlemlerde beklenenin aksine oldukça cesur davranabiliyor.

Günümüz erkeği diyetini, fiziki aktivitelerini ve psikolojisini en elverişli şekilde tutma çabasında olmaktadır. Yaşam tarzını belirleyen erkekler daha sağlıklı ve genç görünümü hedefliyor. Bu nedenle erkekler de 21.yüzyılda estetik cerrahide gelişen teknolojilerden faydalanıyorlar.

Lazer epilasyon sırt bölgesindeki, göğüs bölgesindeki, yüzündeki fazla olan tüylerden erkekleri kesin olarak kurtarabiliyor. Saç ekiminde mikromotor fue yöntemi daha başarılı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Artık bir seansta daha fazla greft alınarak doğal sıklık sağlanabilmektedir. 

Saç mezoterapisi ise saçı dökülen erkelerin sıklıkla başvurduğu bir tedavi şeklidir. Saçın dökülmesini yavaşlatır ve saçın kalınlaşmasını, beslenmesini sağlar. Erkekler sıkıntı çektikleri fazla yağlarından kurtulmak için de liposuction'a başvuruyorlar. Erkeklerin liposuction'la göbek bölgesinden, bel bölgesinden fazla yağların alınması mümkündür.

Yaz aylarında koltukaltı botox uygulaması terlemeyi önlemek için uygulanacak işlemlerin başında yer alıyor. Koltukaltı botoks uygulaması 15 dk' lık bir işlem olup etkisi 1 yıl sürmektedir.

Erkek memesinde jinekomasti dediğimiz büyümeye bağlı yapılan operasyonlar da en fazla talep gören operasyonlarından olmaktadır. Erkek için ciddi psikolojik problem olabilen jinekomasti operasyonu sonrası hızla özgüvenin kazanılabildiğini görebiliyoruz. Denize girerken, spor yaparken sıkıntı yaşayan erkek jinekomasti ameliyatı sonrası normale dönmektedir.

Ve son dönemde yüzünde de gençleşme isteyen erkeğe botoks, fibrocell kök hücre tedavisi de uygulamaktayız. Fibrocell kök hücre tedavisi cilt gençleştirme tedavisidir. Yaşlanmaya bağlı cilt nemini, kolajenini kaybeder. Fibroblast enjeksiyonu ile tekrar kolajen üretimi başlar. Cilt nemini ve canlılığını kazanır. Elastikiyet kaybı düzelir. Doku yenileme yani cilt gençleştirme gerçekleşmiş olur.

Sağlıklı ve güzel kalın....

Op.Dr.Eser Aydoğdu

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları