ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Erkeklerin kadınlarda beğenmediği şeyler

 

Aşırı sürülmüş fondöten, bakımsız saçlar, yanlış kullanılan dudak kalemleri... Erkeklerin kadınlarda hoşlanmadığı şeylerden yalnızca bazıları. Mynet Kadın olarak, erkeklerin kadınlarda hiç beğenmediği şeyleri sıraladık. Kadınlar için bir rehber olacağını düşündüğümüz listemizde sık yapılan makyaj hatalarından kötü ve sağlıksız görünen dişlere kadar pek çok şey var.

İşte erkeklerin kadınlarda beğenmediği 10 şey...

 

Fazla fondöten kullanımı

Doğru fondöten kullanımı, tüm kusurları kapatarak cildinize pürüzsüz bir görüntü kazandırır. Ancak aşırı kullanımı cilt üzerinde kalın ve çirkin bir tabakanın oluşmasına neden olur. Erkeklerin hiç hoşuna gitmeyen bu maske gibi duran aşırı görüntüyü Mynet Kadın editörleri olarak biz de hiç beğenmiyoruz.

 

Parlak ve simli göz farları/kalemleri

Profesyonel bir makyaj artisti değilseniz, parlak ve simli göz makyajı ürünlerini asla kullanmayın. Erkeklerin pek beğenmediği bu makyaj ürünleri doğru kullanılmadığında yüzde aşırı ve abartılı bir görüntü oluşturabiliyor. Mat yapılı göz makyajı ürünleri her zaman daha iyidir ve göz çevrenize asla yayılmazlar.

 

Yoğun sürülmüş maskara

Kirpiklerinize fazla maskara uyguladığınızda yapış yapış ve çirkin bir görüntü oluşur. Gözlerinizi ön plana çıkartmak yerine daha kötü gösteren bu makyaj hatasına düşmemek için kaliteli maskaralar satın almalısınız. Erkekler tarafından itici bulunan bu yoğun kirpik görüntüsü, Mynet Kadın olarak bizim de hiç hoş karşılamadığımız bir makyaj hatası.

 

Kuru cilt

Kurumuş ve çatlamış bir cilde dokunmak kulağa pek hoş gelmiyor değil mi? İşte erkekler de böyle düşünüyor. Kuruyan cildinizi cilt tipinize uygun nemlendiriciler ile pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz. Cildi nemli tutmak için duş donrası mutlaka gereken bakımı yapmak gerekiyor. Mynet Kadın olarak bizim önerimiz duş sonrası ıslak cilde uygulanan bebek yağları.

 

Ağız kokusu ve sarı dişler

Sararmış dişler ve kötü ağız kokusu, karşı cinsi asla çekici kılmaz. İçtiğiniz kahve-çay, yanlış ve eksik ağız bakımı ya da sigara sarı dişlerinizin en büyük sebebi olabilir. Dişlerinizin doğru tedavi yöntemi ile sağlıklı bir görüntüye kavuşması için diş hekiminize başvurun.

 

Yanlış dudak kalemi

İlk buluşma için bir restorana davet edildiyseniz, yemek yedikten sonra tüm rujunuz silinecek demektir. Rujun kalıcılığını sağlamak için dudak kalemi kullanmalısınız. Ancak dudak kalemi seçerken rujunuzla aynı tonda olmasına özen göstermelisiniz. Ruj tonunuzla birbirine hiç uymayan dudak kalemleri, yüzünüzde kötü bir görüntü yaratır. Erkekler tarafından itici bulunan bu görüntü, kadınların en sık yaptığı makyaj hatalarının da başında geliyor.

 

Çok fazla parfüm kullanımı

Teninizden yayılan hoş kokulu bir parfüm, erkeğinizin aklını başından almaya yeter. Ancak söz konusu aşırı sıkılmış bir parfümse, bu durum tam tersi bir hal alır. Yoğun sıkılmış her koku, bir süre sonra burnunuza kötü gelir. Parfümünüzü biraz bileklerinizin içine, biraz kulak arkasındaki bölgeye çok az da saç uçlarına sıkarsanız, partneriniz bu kokuyu her duyduğunda sizi arzulayacaktır.

 

Gittiğiniz bir mekanda makyaj yapmak

Partnerinizle ne kadar uzun zamandır birlikte olursanız olun, dışarıdayken onun yanında makyaj yapmayın. Partneriniz, saatlerce makyaj yaptıktan sonra bakımlı göründüğünüzü değil, her zaman çabasız güzelliğe sahip olduğunuzu düşünsün. Mynet Kadın olarak bizim önerimiz, her zaman doğal tonları tercih etmeniz. Böylece erkek arkadaşınız yüzünüzde ne kadar makyaj olduğunu asla anlayamaz. Tüm makyaj hilelerinizi kendinize saklayın ve bakımınızı evden çıkmadan bitirmiş olun.

 

İlginç saç stilleri

Defilelerde ya da şovlarda gördüğümüz ilginç saç modellerini uygulamak için ne kadar heyecanlansak da erkekler bu görüntüden hiç hoşlanmıyor. Onlar için klasik ve doğal bir görüntü her zaman yeterli oluyor. Erkekler, yalnızca saç modellerine değil, kullandığınız saç ürünlerinden de hoşlanmıyor. Bu ürünleri kullandıktan sonra saçta oluşan ıslak, sert ya da yapışakn görüntü erkekleri çok rahatsız ediyor.

 

Bakımsız bacaklar/kollar

Erkekler, kadınlarda pürüzsüz ve temiz bir cilde bayılıyor. Ancak söz konusu yeni çıkmaya başlayan tüyler olduğunda durum değişiyor. Yalnızca erkekler değil, biz de tüylü kollar, ten rengi çorapla kapatılmaya çalışan yeni çıkmış tüyler ve şekli bozulmuş kaş görüntüsünden hiç hoşlanmıyoruz.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları