ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Erkeklerin Dili!


Erkeklerin duygularını anlamak kolay olmayabilir. Biz kadınlarsa onları su yüzüne çıkarmak için uğraşır dururuz. İşte erkeklerle iletişimin yolları.

Mesela partide yeni biriyle tanıştın; kur yaptığını fark ediyorsun fakat senden hoşlanıp hoşlanmadığını tam olarak anlamış değilsin. Nasıl çözersin? Irresistible Attraction kitabının yazarı Kevin Hogan, “Erkekler duygularını bastırmaya şartlanır ve hissettiklerini kadınlar kadar rahat belli edemez” diyor. Neyse ki çoğu zaman beden diliyle hissettiklerini açık ediyorlar. Sana da bunu nasıl yorumlayacağını öğrenmek kalıyor.

Üzerine titriyor
Rüzgârda gözlerinin önüne gelmiş saçlarını düzeltiyorsa; babacan bir tavır sergilemiyor, sana ilgi gösteriyor demektir.

Success Signals kitabının yazarı ve Beden Dili Uzmanı Patty Wood, “Bir erkek karşısındaki kadından etkileniyorsa, onun saçı ve kıyafetinde ufak düzeltmeler yaparak onunla ilgilendiğini gösterir” diyor. “Bunu hayvanlar da potansiyel eş adaylarının üzerindeki böcekleri temizleyerek yapıyor.”

O muhtemelen sana dokunmak için uygun zamanı kolluyor ve şahsi alanına ne kadar dâhil olabileceğini kafasında ölçüyor. Fakat ellerinin vücudunun neresinde gezindiğine dikkat et. Wood “Eğer seninle ilgili duyguları samimiyse kesinlikle göğüs ve kalça bölgenden uzak durmalı” diyor.

Hafif bir şaşkınlık sezmek
En havalı adamlar bile bunu yapar. Bir şeyi büyüleyici bulduğunda bu yüz ifadesine muhakkak yansır. Seninle konuşurken hafifçe kaşlarını kaldırıyor, dinlerken heyecanlı görünüyorsa anla ki, fazlasıyla ilgisini çekiyorsun. Wood, “Bu bir bilinçaltı reaksiyonu” diyor. Bu da demek oluyor ki, gördükleri hoşuna gidiyor ve kendini bırakmak istiyor.

Göğsünü sana doğru dönüyorsa
Why Him? Why Her? The Reasons: Evolution of Ego kitabının yazarı Helen Fisher, “Eğer bir erkek göğsünü tam senin olduğun yöne doğru çeviriyorsa, tam olarak dikkati sana yoğunlaşmış demektir” diyor. Tıpkı bir gorilin göğsünü yumruklayıp, kükremesi gibi; bir erkeğin göğsünü sana dönmesi şu anlama gelir: “Bana bak. Ben önemliyim!”

Omuzlar Serbest
Muhabbete girdiğiniz ilk anlarda “Ormanların Kralı” tavrından vazgeçip omuzlarını serbest bırakıyor ve daha küçük görünmeye çalışıyor. Hogan “Omuzları serbest bırakmak erkeklerin kadınlara daha erişilebilir görünmesinin bir yoludur” diyor. Fisher’a göre “Vücudunun pozisyonu, ‘Seninle aynı hizadayım, hadi konuşalım’ diyor” ve rahat duruşu (çömelmek de buna dâhil) savunma yapma ihtiyacı hissetmediğini ve rahat olduğunu gösteriyor.

Ezgi Tanlak
womenshealth

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları