ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

En güzel sömestr etkinlikleri (2015)

 

Sömestr tatili, bu yıl 23 Ocak-6 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek. Mynet Kadın editörleri olarak, miniğinizin bu tatili hem keyifli hem de verimli geçirmesi için en iyi etkinlikleri derledik. Tiyatro gösterilerinden atölye çalışmalarına kadar pek çok yarıyıl tatili etkinliği bu haberimizde.

 

Buz Devri Canlı-Ice Age Live

Çocukların en sevdiği animasyon filmi Buz Devri, buz pateni pistine taşınıyor. Müzik, dans, akrobasi, yüksek teknoloji ve canlı müzikal şovu birleştiren gösteride Buz Devri'nin kahramanları eğlenceli maceralarıyla çocukları neşelendirecek.

Tarih: 8 Şubat 2015
Yer: Volkswagen Arena İstanbul
Saat: 11.00 ve 19.00 olmak üzere iki farklı seans seçeneği bulunuyor.


"Sezoş'un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey'e Karşı" tiyatro oyunu

Sezen Aksu'dan çocuklara özel tiyatro oyunu
Sezen Aksu'nun kaleme aldığı Sezoş'un Hikayeleri: Efe ve Bulut Osman Bey'e Karşı" adını taşıyan oyun, sevgi dolu bir öyküyü müzikal tiyatroyla anlatıyor. Müzikleri ve masalsı anlatımı ile çocukların hayal dünyasına yepyeni kahramanlar kazandıracak Efe ile Bulut'un hikayesi, seyreden herkesi büyülemeye hazırlanıyor.

Tarih: 24 Ocak- 8 Şubat 2015 tarihleri arasında
Yer: Trump Kültür ve Gösteri Merkezi, İstanbul
Saat: Oyun, saat 13.00 ve 19.00 olmak üzere iki farklı seansta gerçekleşiyor.

 

Çocuklar için pizza workshop'u

Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi, 24 Ocak Cumartesi günü çocuklar için eğlenceli bir pizza workshop'u düzenliyor. Minik şefler, lezzetli pizzalarını yaparken çok eğlenecek.

Tarih: 24 Ocak 2015
Saat: 13.00
Yer: Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisi, İstanbul

 

Küçük Prens ve Çiçek tiyatro oyunu

Saint-Exupery'nin yazdığı dünya klasiği Küçük Prens masalı, Küçük Prens ve Çiçek arasındaki sevgi - emek ilişkisini merkeze alarak, çocuklar için yeniden yorumlandı.

Tarih: 6 Şubat 2015
Yer: Mall of İstanbul MOİ Sahne
Saat: 14.00

 

Yaratıcı drama atölyesi

Akbank Sanat, sömestr tatilinde çocuklar için keyifli bir yaratıcı drama atölyesi düzenliyor. 3-31 ocak 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek atölyelerde özgüven, yaratıcılık, hayal etme ve insani yönleri kuvvetlendirici programlar, çocuklara hayata çok daha hazır bireyler olma yolunda destek verecek.

Tarih: 3-31 ocak 2015 arası
Yer: Akbanak Sanat, istanbul
Saat: 13.00

 

Fliyng Super Kids/Uçan Yumurcaklar

Fliyng Super Kids/Uçan Yumurcaklar, temel akrobasi hareketlerine dayanan müzikli bir şov. Yetenekleriyle şaşırtan çocuklar, şov boyunca yer çekimine meydan okuyarak adeta uçuyorlar. Bir yandan şarkı söyleyip dans eden, diğer yandan rengarenk kostümleri ve gösteriye kattıkları komedi şovlarla izleyenleri güldüren çocuklar, tüm ailenin hoşuna gidecek bir şov sergileyecek.

Tarih: 24 Ocak 2015
Yer: TİM Show Center, İstanbul
Saat: 14.00 ve 15.00 olmak üzere iki farklı seans seçeneği bulunuyor.

 

Tahta oyuncak boyama atölyesi

Oyuncak Müzesi'nde gerçekleşecek olan bu atölye programında çocuklar iki boyutlu hayvan figürlerinden üç boyutlu oyuncaklara kadar birçok farklı şekilden oluşan tahta oyuncaklar boyayacak . Çocuklar, atölyede kendi oyuncaklarını yaparken hem yaratıcılıklarını geliştirecek hem de çok eğlenecek.

Tarih: 25 Ocak 2015
Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi, İstanbul
Saat: 13.30

 

Seramik atölyesi

İstanbul Oyuncak Müzesi, sömestr tatilinde çocuklari çin keyifli bir seramik atölyesi düzenliyor. Eğitmen Elif Ratib önderliğinde gerçekleşecek bu atölyede, çocuklar kil ile birlikte düşlerini şekillendirecek ve seramikten yapılmış sürpriz bir objeyi renklendirecekler.

Tarih: 4 Şubat 2015
Yer: İstanbul Oyuncak Müzesi
Saat: 11.00

 

Alaaddin'in Sihirli Lambası

Prof. Dr. Üstün Dökmen danışmanlığında Tiyatro Yeniden'in sahneye koyduğu "Alaaddin'in Sihirli Lambası", bildiğimiz masala bu kez farklı bir açıdan yaklaşıyor. Çocukların heyecanla izleyeceği bu oyun tüm ailenin keyifli vakit geçirmesini sağlayacak.

Tarih: 28 Ocak 2015
Yer: Mall of İstanbul MOİ Sahne
Saat: 14.00

 

"Doğal Baskılı Eşyam" atölyesi

Çocuklar, Pera Müzesi'nde düzenlenecek bu atölye çalışmasında demli çay, kahve telvesi, şalgam, zeytin ezmesi leke bırakan malzemelerle boyamalar yaparak yastık, masa örtüsü, bez çanta gibi çeşitli ürünler ortaya çıkaracaklar.

Tarih: 1 Şubat Pazar 2015
Yer: Pera Müzesi, İstanbul
Saat: 15.00

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları