ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Ekim Ayı Astro Analizi

4 Ekim tarihindeki Dolunayın sert etkisi altında adım attığımız Ekim ayı, bencil yaklaşımlardan ziyade biz olgusu çerçevesi içinde hareket etmemiz gerektiğinin işareti. Bunu başaranlar her konuda verimli bir ay geçirebilirler. Mücadele isteğinizi belirleyen şartlar ve hırsınız Ekim ayında doruğa çıkıyor. Kendimizi gösterme hevesimiz oldukça yüksek. Fakat nerde durmamız gerektiğini de bilmek gerekiyor. Sistemli ve planlı hareket etmek lazım. Ay ortasına kadar tam olarak kendimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Bunun nedeni hala tam olarak taşların yerine oturmamasından. Ay ortasından itibaren Güneş, Venüs ve Merkürün hoş ve tılsımlı ışıkları altında aydınlanabiliriz. İlişkiler ön plana çıkıyor ve aşk hayatımız canlanıyor. Paylaşım olgusu fazlasıyla ön planda. Beraberliklerimizde dengeli ve uyumlu hareket etmemiz çok daha kolay. Ekim ayında aradığınız tüm güzelliklere kavuşmanız dileğimle,

İremSU
Mynet Astroloji Danışmanı


KOÇ   BOĞA   İKİZLER   YENGEÇ   ASLAN    BAŞAK

Koç Burcu Aylık Yorumu

Ekim Ayına Genel Bakış


Sevgili Okurlarım, Ekim ayı süresince  başta ailevi konular olmak üzere,  özel ilişkiniz ve iş hayatınızın  ön planda olduğunu görüyoruz.  Ay ortasına kadar, geçmişten bugüne dek yaşananların bir muhasebesini kendi içinizde yapabilir, ailevi konularda sorgulamalarda bulunabilirsiniz. Özellikle sizinle aynı düşünmeyen kişilerle aranızda, ufak tefek tartışmalar yaşanabilir. Mümkünse sakin ve hoşgörülü davranmaya çalışırsanız, huzurunuz kaçmamış olur. Günlük gereksinimlerinizi karşılama ve işlerinizi düzgün bir biçimde yerine getirme zorunluluğunuz ay ortasına kadar son derece önemli.  İş ilişkilerinizde veya gündelik temponuzda sağlığınıza dikkat etmenizi öneriyorum. Birlikte olduğunuz kişilerle eleştiriden uzak, ılımlı bir şekilde anlaşmaya çalışmanız bu süreçte gayet önemli. İletişimsel ve zihinsel açıdan 10 Ekim tarihine kadar gayet mantıklı düşünebilme ve planlama gücüne sahipsiniz.

Dikkat etmeniz gereken en önemli konu dağınık olmamak ve işlerinizi düzgün bir şekilde yapmaya çalışmaktır. Ayın ikinci yarısından sonra özel ilişkiniz ve iş ortaklığı konularında rekabetin ön planda olduğunu görüyoruz. Sen ve ben tartışmaları yoğunlaşabilir. Özellikle 4 Ekim tarihindeki Dolunay gayet önemli. Ilımlı düşünmenizde fayda var. İlişkisi olmayanlar için ayın ikinci yarısı şanslı bir dönemdir. 23 Ekim sonrası, tutkular yoğunlaşır, güç ve kontrol isteği büyür. Maddi ve manevi her konuda paylaşımcı düşünmek gayet doğrudur. 29 Ekim sonrası 2,5 yıl sürecek ve sizi ilişki mevzularında disiplin altına alacak Satürn gezegeninin döngüsü başlayacaktır. Artık beraberlik konusunda daha ciddi ve tutarlı, planlı ve ılımlı hareket etmeyi öğrenmeye başlayacaksınız. Benlik duygusundan bizliğe geçiş anlamına gelen bu seyir son derece önemli. Mynet Astroloji Köşemizdeki günlük yorumları takip etmeniz halinde ay içindeki oluşumları daha detaylı olarak anlayabilir ona göre düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Köşemize gösterdiğiniz ilgi için yürek dolusu teşekkürler ediyorum. Şimdi gelelim ay içinde meydana gelecek bu gelişmeleri daha detaylı incelemeye.

Aşk ve İlişkiler

23 Eylül-22 Ekim tarihleri arasında  barışçıl Terazi burcunda ve ortaklık evinizde  seyrini sürdürecek Güneş gezegeni, kendi kişisel ihtiyaçlarınızla partnerinizin beklentileri arasındaki çatışmanın işareti olarak gayet önemlidir. Neden çatışma diyoruz. Çünkü Güneş her yıl karşıt burcunuz Terazide ilerlediği zamanlar, sizin burcunuza 180 derecelik bir bakış atar. Astrolojik açıdan bu derece,  adı üstünde zıtlaşma hali demektir. Bu tarihler arasında genel olarak egemenlik karşı tarafın eline geçer. Bir Koç için bu durum oldukça sıkıntılıdır. Çünkü kendi bireysel arzularını daima önde tutmaya çalışan savaşçı Koç, bir başkasının egemenliğine kolay kolay izin vermeyecektir. Durum böyle olunca, sanki her iki taraf da, kendi istekleri ve hayata bakış açılarını birbirlerine kabul ettirmeye çalışırlar. Oysaki  böyle bir enerji altında yapılması gereken, demokratik yani eşit hak ve özgürlüklere saygı duyularak ortak bir nokta üzerinde buluşmaktır. Tabi ki ilişkisi düzgün temel üzerine oturmuş çiftler bu dönemi gayet kolaylıkla atlatabilirler. Aksine bu dönem onlar için birbirlerine duydukları arzunun göstergesidir. Aradaki farklılıkların gayet iyi bilincindedirler ve bu durum onlara itici gelmez. Oysaki ilişkisinde sorun olanlar için bu enerji, kimlik çatışması anlamındadır. Sen haksızsın ben haklıyım, sen şöylesin ben böyleyim, sen zaten hep böyle davranırsın gibi cümleler böyle zamanlarda sıkça duyulur. Sorunlar fazlasıyla ortaya çıkar fakat asıl olan durum karşınızdakinin sizden farklı olan yanlarını kabul etmek istememeniz nedeniyle oluşan gerginliktir.

4 Ekim tarihinde burcunuzda oluşacak  Dolunay, bu gerginliğin açıkça ortaya çıktığı ve bireyselliğinizi ister istemez ön planda tutmanıza, benim dediğim olacak tarzda hareket etmenize sebep olur ki, tartışmalar kaçınılmaz hale gelir. Oysaki eşitlik ilkesini benimsemeniz ve ilişkinizde ben demek yerine biz demeyi bilmeniz lazımdır. Bir yandan kendi isteklerinizi öne sürmeye çalışırken, diğer yandan partnerinizi önemseme zorunluluğunuz, doğal olarak içsel bir gerilim yaratabilir. Bu gerilim ise ilişkinin iplerini her iki tarafın da, karşılıklı olarak çekiştirerek koparmasına neden olabilir.  Dolunay, isteklerle duyguların çatışması, daha önceden oluşmuş sorunlarla bugüne kadar gelindiyse son derece dikkatli olunması gereken zamandır. İlişkisi düzgün seyirdeki kişiler bu durumu gayet kolay bir şekilde atlatırken, sorunlu beraberliklerde problemler gün yüzüne çıkar.  Yapılması gereken karşınızdaki kişinin sizden beklentileriyle, kendi bireyselliğiniz arasındaki dengeyi bulmanızdır. Bunun ayarını yapmak her ne kadar zor olsa da, 10 Ekim-28 Ekim  tarihleri arasında,  Merkür gezegeninin  ilişki evinizde başlayan barışçıl Terazi burcu seyri, konuşarak, tarafsız düşünerek ve mantıklı davranarak bunun sağlanabileceğini göstermektedir. Merkür iletişimle birebir alakalı bir gezegendir. Bu tarihler arasında,  fikir alışverişlerimizde, kendi düşüncelerimizle partnerinizin düşünceleri  arasında dengeyi yakalamaya çalışmamız gerekir. İletişimde ılımlı ve politik davranmamız gereken bu dönemde, geri hareket zamanında gözden geçirdiklerimizi, ilişkimiz adına düşündüklerimizi ortaya koyabilir,  oturup konuşabilir, bir karara varabiliriz. Karşıt fikirleri algılama zamanı olan bu dönemde adil olmak, hak yememek, kim haklı kim haksız diye düşünmeden gerçekçi şekilde düşünmek şarttır. Bu süreç ilişkisi sağlam temelli olan Koçlar, kafalarının içindeki planladıkları durumu partnerleriyle paylaşabilir, ne düşündüğünü öğrenmeye çalışabilirler. Hatta evlilik kararı genelde böyle bir dönemde mantıklı bir şekilde konuşularak sonuca bağlanabilir. Sorunları olan çiftler ise bu dönemde öncelikle birbirlerini dinlemeyi bilmeli, yaptığınız konuşmalarda partnerinizin size karşı olduğunu düşünmek yerine, nasıl orta bir nokta bulunur bunu tespit etmektir. Bir Koç genelde kendine yönelik düşünmeyi tercih ettiğinden eğer bu dönemde partnerinize yeteri kadar söz hakkı tanımazsanız, anlaşmanız tabi ki mümkün olmaz. Bu etki altında benim fikrim diye ısrar etmektense söylenenleri ve olanları olduğu gibi tarafsız bir şekilde görmeye çalışırsanız hem boşuna ortam gerilmez hem de çok daha mantıklı bir şekilde durumlar ele alınır. Böylece aranızda sağlıklı bir iletişim kurulmuş olur.

15 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında Venüs gezegeninin Terazi burcunda başlayacak seyri, herşeyin kendiliğinden düzene girebilmesini sağlayıcıdır. Çünkü Venüs Terazide yöneticidir ve karşıt evinizde gayet olumlu bir etkidir. Demek oluyor ki, şu ana kadar belirtilen enerjilerde bir sonuç alamazsanız büyük bir ihtimalle bu tarih başladığında güzellik, uyum ve dengenin kurulması kolay olacak demektir. Venüs, zodyaktaki bir döngüsünü 225 günde gerçekleştirir. Bu da gösteriyor ki, bu enerji bunca zaman sonra yakalanan bir şanstır. Özellikle yeni kurulacak ilişkilerin temelinin sağlam olmasına, her iki kişinin de birbirleri hakkında hem tutkulu hem de olumlu düşünmelerini sağlayıcıdır. Bu dönemde ilişkiler bir önceki Başak burcu sürecine göre eleştirel veya kritik edici değildir. Eğer geçtiğimiz aylarda beraberliğinizde anlaşma ortamı sağlamakta zorlandıysanız, şimdi bu etki sizin için büyük bir şans demektir. Sevginizi gösterme, hissettirme ve hissetme anlamında gayet istekli olacağınız bu enerji altında, partnerinizin adına düşünebilme ve onun da aynı şekilde sizin mutlu olmanız adına hareket edeceğinizi söyleyebiliriz. Kısaca ilişkilerin belli bir dengeye oturması ve güzelleşmesi adına etkili olan Venüs Terazi burcu seyrini, evrenin size bir armağanı olarak düşünebilirsiniz.
 
16 Ekim-6 Haziran 2010 evet yanlış okumadınız. İleri geri hareketlerini de hesaba katarsak Mars gezegeninin Aslan burcu seyri tüm burçlar için son derece  uzun soluklu ve etkili bir enerjidir. Biz burada Ekim ayı içinde olabilecek yansımalarından söz edeceğiz. Uyumlu Venüsün  Terazi burcuna girişinin bir gün sonrası başlayan Mars Aslan burcu seyri,  siz Koçlar açısından gayet olumlu bir enerji. Egoyu cilalayan ve tutkuları körükleyen Mars, özellikle ilişkisi olmayanlar açısından gerek yeni bir aşka yelken açma gerekse kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmeniz açısından etkili bir dönemin işaretçisi. Bu süreçte karşı cinsin dikkatini fazlasıyla çekeceğinizi söyleyebiliriz. Bir yandan ilişki evinizdeki Venüs ve Güneş, diğer yandan Mars, isteklerinizi elde etmeniz adına tüm şartların emrinize amade olduğunu göstermekte. İlişkisi  sorunlu olanlar açısından bu dönemin anlamı, beraberliğin niteliği, aranızdaki sevgi birliğinin gücüne göre değişim gösterebilir. Temeli sağlam bir ilişkiniz varsa, bu enerji erotizmi canlandırıcı ve çiftlerin cinsel yaşamını güçlendirici bir etki olarak gayet olumlu. Tabi ki Koç tarafı ipleri elinde tutmak isterken, karşı tarafın anlayışlı olması gerekiyor. Birbirini seven çiftler için bu zor olmasa gerek.  

29 Ekim 2009–5 Ekim 2012 tarihleri arasında Terazi burcunda geçişini sürdürecek Satürn gezegeni, iş ortaklığı başta olmak üzere, özel ilişkilerinizde tarafsız ve gerçekçi bir şekilde düşünmenizi ve hareket etmenizi sağlayıcıdır. Beraberliğinde sorunları olanlar, bazı nedenlerle mutsuz olanlar bu süreçte ilişkilerini dengeye oturtmayı, sorunlarını birlikte çözmeyi, sırt sırta vermeyi başardıkları anda, sorunlarını çözmüşler demektir. Tabi ki bunun için her iki tarafın da bunu istiyor olması en önemli şart. Tam tersine sadece kendini düşünenler, dengeli ve uyumlu davranmayı kabul etmeyenler veya ilişkisi çoktandır bittiği halde bunu görmezden gelenler,  düzgün bir ilişki yaşamakta zorlanır ve gerçeklerle karşı karşıya gelerek, nihai bir karar vermek durumunda kalırlar.

İlişkisi olmayanlar, bu süreçte karşılarına çıkacak ciddi ve kendinden emin bir kişiyle dünya evine girebilirler. Kısaca Satürn bizlere, kararsızlıktan uzak durmayı, partnerimizle ortak uyum ve işbirliği içinde olmayı, hayatımızı düzgün bir şekilde geçirmek için ciddi ve gerçekçi düşünmeyi öğretecektir. Bunu kabul edenler sağlam bir temel atarken, reddenler tüm yıl boyunca zorlu bir dönem geçirebilirler. Sonuç olarak diyebiliriz ki, temeli sağlam olmayan veya zamanla aşınmış ilişkiler ve iş ortaklıkları, bu dönemde ya elbirliği içinde yaralarınızı saracaklar veyahut herkes kendi yoluna giderek yeni bir sayfa açmaya çalışacaktır. Satürn gezegeninin etkisi altında hayallere, kendini kandırmaya, olanı yok saymaya, sorumsuz davranmaya imkan yoktur.

İş ve Kariyer

Geri hareketinin bitiminin ardından Başak burcunda düz olarak seyrine devam eden Merkür gezegeni 10 Ekim tarihine kadar çalışma hayatınızla ilgili mevzularda fikirlerinizi zenginleştirici olduğu gibi, işlerinizi organize edebilme gücünüzü de yükselticidir. Bu sayede verimli bir şekilde çalışmanız mümkündür. İş ilişkilerinde mantıklı davranmanız son derece önemlidir. Çünkü bu sayede sakin fakat son derece akıllı bir şekilde ilerlemeniz mümkündür. Yani sinirlilikten, illa ben diyerek düşünmekten ziyade, bu enerjinin size sağlayacağı akıl gücü sayesinde gayet verimli bir on gün geçirebilirsiniz. Ayrıca Merkürün geri hareketinde planlamaya başladığınız, gözden geçirdiğiniz işleri yürürlüğe koyabilirsiniz. Özellikle halkla ilişkiler, konuşmaya dayanan meslekler,  part-tıme işler, el ile yapılan çalışmalar açısından da bu dönem etkileyicidir. Konuşabilme rahatlığınız ve doğaçlama kapasitenizin artışı satış ve pazarlama işlerinde size oldukça fayda getirebilir.

Bu tarihlerde yöneticiniz Mars gezegeninin Yengeç burcunda ilerlemesi tabi ki durdurucu ve pasifleştirici bir etkidir. Fakat biraz önce belirttiğim gibi eğer aklınızı kullanırsanız, mantıklı hareket ederseniz hiçbir sorun kalmaz. Planlamada, ayrıntıları hesaplamada, kusursuz iş çıkarmada gerekli olan gücü, Merkürün bu on günlük seyri sırasında bulmanız gayet kolaydır. Benim tavsiyem, çalışma hayatınızla ilgili konularda yapmayı düşündüklerinizi bu tarihe kadar yürürlüğe koymanızdır. Bu enerjinin size bir başka olumlu etkisi, işverenlerinizle, ustalarınızla ve birlikte çalıştığınız insanlarla iyi diyaloglar kurabilmenizdir. Burada dikkat edeceğiniz husus, size uymayan görüşleri olan kişiler eğer sizden üst pozisyonda iseler veya bazı kişiler sizin çıkarlarınız açısından önem arzediyorlarsa lütfen akıllı olun ve ilişkinizi bu insanlara iyi bir şekilde sürdürün.

Şimdi gelelim bu tarihe kadar dikkat etmeniz gerekenlere. Öncelikle, eleştirici davranmayın, sözlerinize dikkat edin, iyi işler çıkarayım derken, boş yere gerilim yaratmayın. Size göre olmayan monoton veya sevmediğiniz bir iş de çalışıyorsanız meydana gelebilecek huzursuzlukların bilincinde olarak dikkatli olun. En azından bunların olabileceği ihtimaline karşı kendinizi ayarlayın. Sağlığınıza dikkat edin. Endişe, kuruntu veya çalışma saatlerinizi aşan durumlarda dinlenmenize özen gösterin.

10 Ekim sonrası iş evi yöneticiniz Merkürün Terazi burcunda ilerlemeye başlaması, eşiniz, işinizi paylaştığınız ortağınız veya bu konumları olan kişilere bir konuyu açıklamanın, aydınlatmanın en iyi zamanıdır. Fakat bu enerjiyi olumlu manada kullanmanın yolu, ben diye düşünmekten uzak durmakla olur. Yani dönemin sırrı, birleşmeci, bütünleşmeci düşünceden geçmektedir. Eğer böyle hareket ederseniz çalışma hayatınızla ilgili mevzularda bakın ne gibi faydalar elde edebilirsiniz bir inceleyelim. Olumlu planlamalarda bulunabilirsiniz. Projeler hazırlayabilir, zekice ve yaratıcı çalışmalara ortağınızla birlikte girişebilirsiniz. Başkalarına danışmaktan asla çekinmeyin. İş hayatınızla ilgili mevzularda iplerin, birlikte çalıştığınız kişi ve kişilerde olduğunu unutmayın. Başarılı olmak, düşüncelerinizi açıklığa ve aydınlığa kavuşturabilmek için bu kişilerle iyi geçinmeniz gerektiğini unutmayın. Merkür Terazi burcunda adil ve eşitçi düşünmenin zamanıdır.

Karşı tarafın fikirlerine kulak verdiğiniz sürece  onun hangi konularda ne düşündüğünü anlamanız mümkün olur. Kendinizle ilgili özel bir durum söz konusu ise, olur ya ortak iş yaptığınız kişilerle aranızda sorunlar varsa, zekici hareket etmek son derece önemli. Neden? Böylelikle durumları iyi değerlendirebilirsiniz. Çok yakın olduğunuz kişilerle ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları da karşı tarafla konuşmanın kolay olduğu bugün, hangi konuda sıkıntınız varsa bunları ılımlı bir şekilde halledebilirsiniz. Önyargılı davranmayın. Fikir alışverişlerinde bulunmayı ihmal etmeyin. Bu süreçte iş ortamınızda bazı tatsız konuşmalar gündeme gelebilir. Bunlar oldukça ilginçtir. Fakat sorun çıkarması enderdir. Sadece bazı noktalarda anlaşmazlıklar vardır. İşte bunları gidermenin yolu,  uyumlu ve adil davranmakla giderilir.

29 Ekim tarihinde başlayacak ve kariyerinizle  ilgili konularda 2012 yılına kadar etkili olacak Satürn gezegeninin güçlü enerjisi,  siz Koçlar açısından hem iş ortaklığı hem de özel ilişkinizle alakalı mevzularda son derece önemlidir. Bu durumda Ekim ayının sonunu hayatınızda açtığınız yeni bir sayfa olarak görmenizi istiyorum.   Ortaklık ilişkileri başta olmak üzere kariyeriniz, mesleki konumunuz, toplumsal itibarınızla ilgili konularda da etkili olacak bu seyir esnasında herşey ciddi manada gözden geçirilmelidir. Sorunların çözüme bağlanması için herkesin payına düşeni yapması lazımdır.  Sanat, hukuk, halkla ilişkiler meslek alanlarında ortaklıklar gündeme gelebilir.  Geçerliliğini çoktan yitirmiş her türlü oluşum  sona erebilir veya yeniden ele alınarak düzene kavuşturabilir.

Para Konuları

20 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda seyredecek para evimizin yöneticisi Venüs gezegeni, kazancımızla alakalı konularda çalışma hayatının önemini göstermektedir. çevremizle iyi ilişkiler içinde olmamız, çıkarlarımız açısından değerlidir. Venüs gezegeninin bu tarihler arasında Merkürle olan güçlü etkileşimi,  maddi konularda akıllı planlamalarda bulunmanın kolay olduğunu göstermektedir. Yani bütçenizi gözden geçirmek, alacak verecek konularında dikkatli hareket etmek, doğru ve yanlışlarımızın farkında olmak düzenlemelerde bulunmamız açısından destekleyicidir. Endişeli davranmamak, böyle hissettiğimiz zamanlarda gerçekçi düşünerek neler yapılabilir bunları tespit etmek en doğrusudur. Para konusunda pratik davranabileceğimiz bu dönemde, sizin için neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu, kendinizi rahat ve güvende hissetmek için ne yapılmasının doğru olduğunu düşünerek girişimde bulunmanız lazımdır. Gelirinizle alakalı mevzularda sistem dışı harcamalarınızı kontrol etmeniz, sorumluluklarınızın farkında olmanız faydalıdır.

Venüs her ne kadar Başak burcunda zayıf bir enerji olsa da, Merkürün güçlü desteği altında işverenlerinizle bu dönemde ilişkilerinizi güçlü tutabilirseniz bunun size faydalı olarak dönüşümü söz konusudur. Ortak iş yapanların bu dönemde işin mali kısmını birbiriyle oturarak düzenlemeye çalışmaları önemlidir. Eşitlik ilkesi altında yapılacak bir düzenleme rahatlatıcıdır. Bu tarihlerde tutumluluk son derece önemlidir. Kimi zaman harcamalar nedeniyle bütçenizi aşsanız bile genellikle para konusunda akıllı davranacağınızı söyleyebiliriz. Bu sürecin en önemli tarih aralığı 10 Ekim-15 Ekim arasıdır.  Bu beş günlük süreçte maddi açıdan gayet dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Çünkü farkında olmadan çevrenizle aranızda problemler, maddi konularda kendinizi ve iş yaptığınız kişileri eleştirme ön planda olabilir. Sakin ve soğukkanlı hareket etmek faydalıdır. Hesabınızı iyi bilmek gerekir. Belirsizlikler oluşabilir. İş yaptığınız kişiler sözünde durmayabilir. Bu yüzden maddi açıdan zorluklar yaşanabilir. Onun için baştan önlememizi alalım ve temkinli olalım.

Pozitif Enerjili Günler                     : 3-5-8-9-12-13-21-22-26-27-31-

Zayıf Enerjili Günler                       :10-11-16-17-23-24-25

Aşkta En Şanslı Günler                   :12-13

Yeniay                                         :3-5-31
(Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay                                        :4-16-17

(Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve  sizin burcunuzla  karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu, sağlıklı ve bereket  dolu bir Ekim   ayı geçirmeniz dileğimle,

Mynet Astroloji Danışmanı
İrem Su
astrologunuz@mynet.com


Boğa Burcu Aylık Yorumu

Ekim ayına genel bakış:


Sevgili Okurlarım Ekim ayı, yakın çevreniz başta olmak üzere ailevi konuların fazlasıyla ön planda olduğu görüyoruz. Mücadele gücünüz ve özgüveninizin zayıflığı nedeniyle huzursuzluk yaşamanız ve dengenizi sağlamakta  zorlanmanız mümkündür. Aşk hayatınızla ilgili konularda mükemmeli yakalama arzunuzun yarattığı tedirginliği, bilinçli düşünerek  ve gerçeklerin ışığı altında ilerleyerek kolaylıkla atlatabilirsiniz. Çalışma hayatınız ve zorunlu görevlerinizde ay sonuna kadar huzur ve güvenli olabilmeniz için ılımlı bir iletişimde bulunmanız ve karşıt görüşte olan kişilerle uzlaşmaya çalışmanız gayet yararlıdır. Ay ortasından itibaren ilişkilerde dengeyi kurabilmek kolay gözüküyor. Hatta bu dönem tutkuları yoğunlaştırıcı ve ilişkilerde partnerinizle olan paylaşımınızı güçlendiricidir.

Ekim ayının önemli ilk etkisi 4 Ekim tarihinde meydana gelen Dolunaydır. Bu dolunay, kimi zaman öfke patlamaları şeklinde tepkilere neden olabilir. Fakat bunları dışarıya yansıtmak zorlandığınız için kendi içinizde huzursuzluk yaşamanız mümkündür. Genel olarak ilişki konularında bencil tepkilerde bulunmak yerine isteklerinizle tepkileriniz arasındaki ince sınırı iyi ayarlamanız gerekiyor. Ay ortasına kadar devam edecek Venüsün Başak burcu seyrinde akıllı ve paylaşımcı düşünmek gayet faydalı. Bu sizi huzursuzluktan koruyabilir. 15 Ekim itibariyle  Venüsün Terazi burcunda başlayan güçlü seyri altında ciddi ilişkilerde ve aşk hayatınızla ilgili meselelerde gayet olumlu bir süreç geçirebilirsiniz. 23 Ekim sonrası ise, tutkular ön planda. Mynet Astroloji Köşemizdeki günlük yorumları takip etmeniz halinde ay içindeki oluşumları daha detaylı olarak anlayabilir ona göre düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Köşemize gösterdiğiniz ilgi için yürek dolusu teşekkürler ediyorum. Şimdi gelelim ay içinde meydana gelecek bu gelişmeleri daha detaylı incelemeye.

Aşk ve İlişkiler


20 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında Başak burcunda ve aşk evinizde seyrini sürdürecek Venüs gezegeni siz Boğalar açısından gayet önemli. Venüs doğası gereği Başak burcunda düşük konumdadır. Yaşanılan veya yaşanılacak aşkı öylesine süzgeçten geçirir ve öylesine kategorize etmeye çalışırız ki, kimi zaman aşk, aşk olmaktan çıkar ve sanki bir görevmiş gibi görülmeye başlar. Huzur duygusu yerini huzursuzluğa, paylaşım duygusu bencilce didiklemelere dönüşür. Oysaki aşk bu türlü zorluk ve baskılara gelmeyecek kadar özgürdür. Bu sürecin yaklaşık 10 Ekime kadar sürecek bölümünde Merkürün güçlü Başak burcunda  yer alışı, Venüsün ışığını yükseltici bir etki yaratır. Bu sayede ilişkimizi  doğru şeklide analiz etmeye çalışabiliriz. Böylece ilişkisinde sorun olanlar bu dönemde öncelikle beraberliklerini şöyle bir çerçeve içine alarak anlaşmazlıkların kaynağına inebilirler. Neden anlaşmakta zorluk çektiklerini, bunun bireysel mi yoksa genel bir sorundan mı kaynaklandığını tespit edebilirler.  Eğer  problem ikiniz arasında ise, oturup konuşmalı, dürüst yüzleşmelerde bulunarak eksikleri, yanlışları gidermelisiniz.  İşte bu yönde hareket etmenizde Merkür Başak enerjisi size destektir. İlişkisi olmayanlar açısından bu dönem, aşkta daha bilinçli seçimlerde bulunmanızı, huzur ve paylaşımı önemsemenizi, bildiğiniz gibi hareket etmek yerine kuracağınız ilişkide karşılıklı anlaşımı ön planda tutmanızı sağlayıcıdır. Bu tarihlerde yaş tahtaya ayak basmayacağınız için, karşınıza çıkacak kişi a dan z ye incelemeniz mümkündür. Bu inceleme ise gayet faydalı olup, güzelliklerin gözünüzü boyamasına izin vermeyerek bilinçli hareket etmenizi sağlayıcıdır. İşte bu dönemde başlayan ilişki mantık temeline dayandığı için tabi ki çok daha uzun ömürlü olabilir. En azından birbirinizi net bir şekilde tanımış olursunuz. İlişkisi mutlu seyreden çiftler açısından bu tarihler arasında doğal olarak büyük bir sorun çıkması söz konusu değildir. Bu dönemde ilişkilerinde akıllı paylaşımlarda bulunmaya devam ederler ayrıca birbirlerine hayati konularda destek vermeyi sürdürürler.

15 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında  Venüs gezegeninin Terazi burcunda ilerlemeye başlamasıyla, tüm burçlar ama özellikle siz ve Teraziler çok daha olumlu bir enerjiyle sarmalanmaya başlarsınız. Çünkü Venüs Terazide yönetici ve uzlaşmazlıkları ortadan kaldırıcı güçlü bir yansımadır. Ayrıca Venüs sizin burcunuzun öz yöneticisidir. Bu nedenle Venüsün bütün seyirleri sizler açısından özel öneme sahiptir. Bir önceki paragrafta ilişkisinde sorun olanların Başak burcu etkisi altında düzenlemede bulunmaları gerektiğinden söz etmiştik. Venüs Terazi burcu seyrinde ise, bu düzenlemeler rayına oturmaya başlar. Günlük uğraşılar yönünden hareketlilik, partnerle uyumlu, iyi, güzel paylaşımlar ön plana çıkmaya başlar. Sağlıklı bir hayat ve güzel bir ilişki için yapılması gerekenler birlikte kararlaştırılır. Gerek siz ona, gerekse o da size karşı sorumluluklarının farkındadır. Aranızda problem yaratan ne varsa, birbirinizle bütünleşerek çözmeniz kolaydır. Hatta bu paylaşımlar yaşınız gereği hayatınızdaki zorunluluklar hangi öneme sahipse söz gelimi eğitim, iş, aile, para, sağlık gibi hepsinde birbirinize el vermeniz mümkündür. Yani sadece aşk değil yaşadığınız günlük hayatın içindeki herşeyde birbirinizin yanında olmanız kolaydır. Böylece ilk paragrafta sözünü ettiğimiz mücadelelerden yorgun düşen benliğinizi yine birbirinize dayanarak gidermeniz aranızdaki sevgi birliğinin yeniden kurulması açısından önem taşır. İlişkisi olmayanlar ise bu süreçte aynı ortamda bulundukları bir kişiyle yakın bir temas içine girebilirler. Yani aynı işyerinde veya okulda veya bir sağlık nedeniyle bulunduğunuz ortamda birisiyle tanışmanız mümkündür. Öyle durumlar oluşur ki, başka bir durumla uğraşırken, karşınıza çıkan kişi aşkta ilk kıvılcımı başlatabilir. Yani bulunduğunuz ortam aşka pek elverişli gibi gözükmese de birbirinizden hoşlanmanız mümkündür.

23 Ekim sonrası Güneşin Akrep burcunda seyrine başlaması, tutkuları canlandırıcı ve cinsel arzuları kamçılayıcı bir etkidir. Paylaşım olgusu ön plana çıkmaya başlar. Her iki kişi de aşkta gücünü kanıtlamak ve birbiri üzerinde etkili olmak ister. Enerjinizin düşük olduğu bu dönemde Venüs her ne kadar Terazi burcunda uzlaşmacı bir tutum içinde olmanızı sağlasa da, Güneşin karşıt evinizdeki seyri, partnerinizin sizin üzerinizdeki egemenliğinin işareti olarak gerilim yaratıcı olabilir. İlişkisinde sorun olan çiftler bu dönemin kendi içindeki sertliğini, birbirleriyle paylaşımlarını sürdürerek, kim haklı tartışmalarına girişmeden, uyumlu davranmaya çalışarak geçirebilirse gayet olumludur. Tam tersi durumda ise kişilik çekişmeleri, her iki tarafın da isteklerinin birbiriyle çakışması söz konusudur ki, oldukça sıkıntılar içerebilir. 7 Kasıma kadar bu çekişmeler Venüs Terazi burcu seyri altında bir şekilde önlenebilir. Fakat 7 Kasım sonrası durum zorlaşabilir. Benim tavsiyem, ilişkinizin niteliği ve aranızdaki sevgi bağının gücüne göre ayarlamalarda bulunmanızdır.

İş ve Kariyer

23 Eylül-22 Ekim tarihlerinde çalışma hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş gezegeninin uyumlu Terazi burcu etkinliği altında iş ilişkileri ve genel olarak huzur ihtiyacınızın yükseldiğini görüyoruz. Siz de bilirsiniz ki, insan eğer kendini mutsuz hissediyorsa, çıkmazlar içindeyse, bu iş verimliliğinin düşmesine neden olabilir. Ayrıca sağlık açısından da zorlanır. Güneş Terazi burcu seyirlerinde enerji oldukça düşüktür. Bir Boğa kendi işini kendi görmek ister, bildiği şekilde olsun ister. Fakat bu dönemde dengelerin yerine oturması lazımdır. Bu yüzden de her konuda, diğer kişi ve kişilerin fikirlerini almak ve onlarla iyi bir diyalog kurmak lazımdır. Zaten bu süreçte ilişkiler aracılığıyla denge oluşturmaya çalışacağımız için en başından kendimizi buna alıştırmamız gerekir. Artık benlik kavramından ziyade bizlik duygusu içinde hareket etmek huzurunuz açısından önemlidir. Durum böyle olunca hayatı bir terazi gibi düşünürsek, kefelerin dengede durması en baş koşuldur. Bu bir aylık süreçte iş veya özel hayatınızda nasıl bir rol oynadığınızı, çalışma hayatındaki kimliğinizi sorgulamaya başlayabilirsiniz. Başkalarıyla olan güçlü irtibatlarınızın  ve işine karşı sorumluluğunuzun düzgün bir şekilde gerçekleşmesi için ılımlı yaklaşımlar içinde olmanız kesinlikle şart. Bu arada yöneticiniz Venüs Başak burcunda ilerlediği için doğal olarak Güneş ve Venüs arasında karşılıklı bir etkileşim söz konusu olduğundan, ilişkiler aracılığıyla kendinizi ifade etmek olmazsa olmaz bir hal almaya başlayacaktır. Yani huzur bulmak için iki kat ılımlı ve dengeli olmak durumundasınız. Eğer kendinize olan güveniniz yerinde değilse veya bazı nedenler yüzünden bu aralar kendinizi huzursuz hissediyorsanız başkalarından destek alarak kendinizi tamamlanmış hissedebilirsiniz.

4 Ekim tarihinde çalışma hayatınızla ilgili mevzularda etkili olacak Koç burcu Dolunay etkisi, iş hayatında başkalarından onay alma, politik davranma, sosyal olma arayışınızın simgesi olarak önem taşıyor. Bir yandan ruhsal olarak kendi isteklerini gerçekleştirmek ve pürüzleri ortadan kaldırmak isterken diğer taraftan işinizin ve hayatınızın düzgün seyirde ilerlemesi için başkalarıyla uyum içinde olmaya çalışmak tabi ki sizler için bir gerilim yaratabilir. İlişkilerde sen ve ben çatışması yine bu dolunayın yaratabileceği zorlukların en başında yer alıyor. Bireysellik ile sosyalleşme arasındaki dengenin kurulması iş hayatı ve sağlığımız açısından en fazla üzerinde durmanız gereken nokta. Başkalarından etkilenmenin yüksek olduğu bu Dolunayda benim size tavsiyem, işiniz gereği muhatap olduğunuz insanların beklentileriyle kendi yaşamınızla ilgili istekleriniz arasındaki dengeyi iyi kurmanızdır. İş söz konusu olduğunda uzlaşmazlıktan uzak durmalı,  öfkelenmemeli, etrafınızdaki insanlarla veya hizmet sunduğunuz insanlarla uyumlu, nazik bir şekilde ilişkilerinizi sürdürmeli, özel hayatınızda ise öfkenizi içe yöneltmek yerine dışa ifade ederek rahatlamaya çalışmalısınız.

10 Ekim-28 Ekim tarihlerinde Merkür gezegeninin ılımlı Terazi burcunda ilerleyişi, özellikle çalışma hayatınızdaki iletişimde, ilişkilerinizde ve ortaklıklarda daha açık ve net davranmanızı sağlayıcıdır. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz ay geri-ileri devinimi nedeniyle Merkür sizleri gerek aşk gerek iş gerekse özel hayatınızda oldukça yormuştu. Eğer o dönemde bazı dengeleri, iç gözlem yaparak kurabildiyseniz bunların sonuçlarını bu tarihler arasında kolaylıkla alabilirsiniz. Yalnız mücadele gücünüz ve isteklerinizi ele geçirme enerjiniz Mars gezegeninin Aslanda seyrediyor oluşuna dikkat çekmek isterim. Çünkü bu ev yaşamı ve güvence konusunda zaman zaman öfkeli tavırlar içinde olacağınızın göstergesidir. Bu öfke ise iş verimliliğinizi düşürücü bir etki yaratabilir. Geçmişte kazanılmış ve kafanızda bilinçsizce yer ederek temel oluşturmuş enerjileri ateşleyici olduğundan bunlardan kaynaklanan çeşitli hal ve tavırları aktif hale getirir. Sonuçta uygunsuz davranışlar ortaya çıkabilir. Hatta nedenini anlamadığınız tartışma ve mücadelelere girişebilirsiniz. İstemediğiniz halde kırıcı  olabilir sonra da, ben bunu niye yapıyorum diye  kendinize sorabilirsiniz. Önderlik yapma ihtiyacınız bu devrede baskın olduğundan, bunu başaramadığınızda bütün hırsınız çevrenizdeki insanlardan çıkarmaya çalışabilirsiniz. Gün boyu iş hayatında çalışan bir insanın bu tür yaklaşımlar içinde olması iş hayatında nasıl bir sonuç doğurabilir ki? O nedenle lütfen sakin olunuz. Ayrıca Mars gezegeninin bu seyri geri-ileri devinimi nedeniyle 2010 yılının Haziran ayına kadar devam edecek. O yüzden şimdiden kendinizi ayarlamanız şart.

15 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında Venüs gezegeninin Terazi burcunda seyrine başlaması içinize bir parça su serpilmesi anlamına gelebilir. Çünkü yöneticiniz bu burçta oldukça güçlüdür. Bu durum ise, şu ana kadar ifade etmeye çalıştığım durumların etkisini ılımlı hale getirir. Günlük gereksinimlere eğilmek kolaylaşır. İşinizle daha fazla ilgilenmeye, çalışma şartlarında iyileştirici düzenlemelerde bulunmaya başlayabilirsiniz. İşveren, patron veya iş çevrenizdeki insanlarla ilişkileriniz iyi bir duruma gelir ve maddi açıdan güçlenebilirsiniz. Venüs çalışma hayatınızla ilgili alanda ilerlerken romantizm duygusu ve fanteziler bir yana koyulup gerçek dünya ile ilgilenmek çok daha faydalıdır. Beden sağlığınıza özen göstermek, giyiminizle, tavırlarınızla etrafınızdaki insanlar üzerinde iyi bir intiba bırakmak önemlidir. Ilımlı, sakin hareket etmek, mücadele ederken bireysel egonuza yenilmemek dikkat edeceğiniz hususların başında gelmelidir. Böylece Ekim ayını çalışma hayatınızla ilgili olarak verimli geçirmeniz mümkün olur.

29 Ekim 2009-5 Ekim 2012 yılları arasında etkili olacak Satürn gezegeninin Terazi burcu geçişi, zorunluluklarınızla  yakından ilgilenme, başta çalışma hayatınız olmak üzere, iş ortamınızdaki kişilerle olan ilişkinizi belli bir ayarda tutabilme, eş veya başka kişilerle ortak işler yapma gibi konularda yapılacak ayarlamaların göstergesidir. Düzenli ve disiplinli çalışmanız gerekebilir. Ayrıca sabit fikirli düşünmek yerine, yeri geldiğinde başkalarının da fikirlerine açık olmanız lazımdır. Öncelikle hayatınızda neyin önemli olduğunu ve ne yapmak istediğiniz belirlemeniz gerekir. İş hayatınızda artık küçük hedefler değil, yükselme ve büyük adımlar atmaya çalışmanız son derece önemlidir. Geçtiğimiz yıl sonbaharı itibariyle başlayan güçlü Satürn etkisi, kendi içinizdeki düzen duygusunu, yetenekli olduğunuz alanları  keşfetmenizi sağlayacaktır. Kendi kimliğinizi kaybetmeden diğer insanlarla ortak olmayı öğrenecek, paylaşma duygusu içinde yaşayacak, işbirliğinde bulunarak çalışmayı öğreneceksiniz.

Yani artık tek söz bana ait, bir tek ben bilirim zamanınız sona ermiştir. Çalışma ve iş sorumluluklarınızı abartmadan, insanları illaki kendi bildiğiniz şekilde düzene sokmaya çalışmadan, çevrenizdekilerle ortak iş birliği içinde olmaya gayret etmeniz faydalıdır. Sağlığınıza dikkate etmeli, kontrollerinizi ihmal etmemeli, çalışma ve gündelik yaşamınızın yoğunluğu içinde beslenmenize, uyku düzeninize özel önem vermelisiniz.  Satürn gezegeninin yansımaları altında, staj görerek ustalaşmayı, ter dökerek sonuca ulaşmayı, işbirliğinde bulunarak başarılı olmayı, her zamanki gibi disiplinli çalışmayı deneyimleyecek fakat bu sürenin sonunda zihinsel ve bedensel olarak doyuma ulaşacaksınız. Size anlamlı gelmeyen tek düze işlerde çalışsanız dahi, azimli olunuz, sabrediniz. Çünkü bütün bu deneyimler ileride size lazım olacaktır. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta hangi yolda ilerlemek istediğinize karar vermektir. Bunu belirleyip, azimle yol aldığınızda altından kalkamayacağınız güçlü yoktur.

Para Konuları

10 Ekim tarihine kadar Başak burcunda ilerlemesini sürdürecek Merkür gezegeni parasal konularda bulunduğunuz durumu, şartları, gelirinizi ve kazanma gücünüzü en iyi tespit edeceğiniz zamandır. Tespit ettiğiniz belli bir çerçeve içinde analiz ettiğiniz herşeyi dışa karşı ifade edebilmeniz bu enerjinin olumlu bir yanıdır. Ayrıca zihinsel beceriklilik isteyen uğraşılara yönelerek uygun çözümler yaratmanız ve bu uygun çözümler sayesinde gelirinizi yükseltmeniz söz konusudur. Konuşma ve ilişkilerdeki ikna kabiliyetiniz size maddi kazanç olarak geri dönebilir. Ellerinizle, dilinizle, aklınızla yaptığınız işler maddi açıdan güçlendiricidir. Söz gelimi sportif aktiviteler, sanatsal beceriler, halkla ilişkiler, iletişime dayalı meslekler, bilgi işlem, sosyal çevre ve aktiviteler artı gelir elde etmenizi sağlayıcıdır. Yalnız bu tarihe kadar dikkat edeceğiniz husus, özellikle para elde konusunda, başkalarının ihtiyaçlarına, taleplerine karşı tepkisiz ve duygusuz kalmamaktır. Ve herşeyden önemlisi işinizi yaparken insanları çok iyi dinlemeniz. Bu gayet önemli.

10 Ekim-28 Ekim arasında Merkürün Terazi burcunda ilerlemeye başlaması maddi açıdan hayatınızı paylaştığınız eşiniz, işinizi paylaştığınız ortağınız veya bu gibi konumları olan kişilere durumunuzu açıklamanın, aydınlatmanın en iyi zamanı diyebiliriz. İyi planlar yanabilir, projeler hazırlayabilir, zekice ve yaratıcı çalışmalara birlikte girebilirsiniz. Kimileri için bu durum yeni kazanç kapıları aralayıcı olduğu gibi, parasal açıdan ortaklaşa hareket etmenin güç kazandırması anlamına da gelebilir. Maddi konularda bu dönemde bencil yaklaşımlardan uzak durmak gerekiyor. İçinde bulunduğunuz sistemin gereklerine göre işbirliği yapmak gayet faydalı. Ayrıca işverenseniz işçilerinizle, yaşınız küçükse büyüklerinizle, çalışan bir kişi iseniz patronunuzla ve genel olarak hizmet götürdüğünüz insanlarla olan ilişkinizi uyumlu bir şekilde sürdürmeniz halinde maddi açıdan rahatlamanız gayet kolaydır. Anlıyoruz ki Ekim ayında iletişim başta olmak üzere ilişkiler, parasal açıdan son derece önem taşıyor.

Pozitif Enerjili Günler                     : 1-2-6-7-10-11-14-15-23-24-25-28-29-30

Zayıf Enerjili Günler                       :12-13-18-19-2026-27

Aşkta En Şanslı Günler                   :14-15

Yeniay                                             :6-7
(Ay gezegeninin Boğa burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay                                          :4(Koç burcunda)-18-19-20
(Ay gezegeninin Akrep burcundan geçtiği ve  sizin burcunuzla  karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Mutlu, sağlıklı ve bereket  dolu bir Ekim   ayı geçirmeniz dileğimle,

Mynet Astroloji Danışmanı
İrem Su
astrologunuz@mynet.com

 


İkizler Burcu Aylık Yorumu

Ekim Ayına genel bakış:


Sevgili İkizler Ekim ayı parasal, yakın çevre, ailevi ilişkiler, aşk hayatı ve çalışma yaşamınızla ilgili konular üzerinde etkili gözükmekte. İleriye yönelik hedefleriniz ve sosyal ilişkileriniz konusunda aktif ve bencil dürtüler taşımanıza neden olan 4 Ekim Dolunayı gayet etkileyici gözüküyor. Dikkat etmeniz gereken konu özellikle sen ve ben diyerek düşünmek yerine biz olgusu içinde paylaşımlarda bulunmaya dikkat etmek. Parasal konularda 16 Ekim tarihine kadar devam edecek Mars gezegeninin Yengeç burcu seyrinde hassas düşünmeniz mümkün. Yapmanız gereken, yeteneklerinizi öne çıkararak ve özgüven duygunuzu ayakta tutarak hareket etmek. Böylece bu enerjinin yaratacağı huzursuzlukların önüne geçmiş olursunuz. 16 Ekim sonrası ise maddi konularda daha hırslı, cesaretli ve kendinizden emin bir şekilde davranmanız sayesinde maddi açıdan güçlenebilirsiniz. Ailevi konularda ise, akıllı ve planlı bir şekilde hareket edilmesi halinde ilişkileriniz düzgün bir seyirde ilerleyebilir. Birbirinize karşı saygılı ve eleştiriden uzak bir tutum içinde davranmanız faydalıdır. Aşk hayatınızla ilgili mevzularda ise, eşit hak ve özgürlük çerçevesi içinde paylaşımlarda bulunmak son derece önemli.  15 Ekim sonrası aşkta oldukça şanslı bir dönem sizi bekliyor. Yeni tanışmalar gündeme gelebilir, aşk hayatınız düzene girebilir. Sanatsal çalışmalarda başarı sizden yana. 23 Ekim sonrası iş hayatında yeni bir dönüşümde bulunmak için hırslı bir şekilde çalışabilirsiniz. Yalnız paylaşımcı olmaktan ve ilişkilerinizde sert tavırlar göstermekten kaçınmanız şartıyla. Mynet Astroloji Köşemizdeki günlük yorumları takip etmeniz halinde ay içindeki oluşumları daha detaylı olarak anlayabilir ona göre düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Köşemize gösterdiğiniz ilgi için yürek dolusu teşekkürler ediyorum. Şimdi gelelim ay içinde meydana gelecek bu gelişmeleri daha detaylı incelemeye.

Aşk ve İlişkiler

23 Eylül-23 Ekim tarihleri arasında,  Güneş gezegeninin Aşk evinizde etkili olacak Terazi burcu seyri bay ve bayan İkizlerin cazibelerini, çekiciliklerini yükseltici, nazik, hassas ve dengeli bir şekilde hareket etmelerini sağlayıcı gayet hoş bir yansımadır. Güneş Terazi burcunda benlik kavramının bizliğe dönüşmesi anlamına geldiğinden, bu tarihler arasında partnerinizle paylaşımda bulunmaya gönüllü olmanız gayet faydalıdır.Özellikle 10 Ekim tarihine kadar yükselen yöneticiniz Merkürün Başak burcundaki seyrini de hesaba katarsak iç dünyanızda hem ilişkinizi hem de kendinizi şöyle bir gözden geçirmeniz mutlaka şarttır. Biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda özellikle ciddi beraberlikler konusunda etkili olan bir geri hareket yaşadık. Eğer o günlerde gerçekçi gözlemlerde bulunup, karşılıklı konuşmalar yaparak yanlış ve doğruları bir kefeye oturtabildiyseniz, bu tarihler arasında huzurunuz yerindedir.  İlişkisinde sorun  olanlar,  özellikle sakin davranmak, birbirlerine karşı anlayışlı olmak ve güven olgusunu ön planda tutmak durumundalar. Burada önemli olan ben haklıyım veya sen haksızsın şeklinde tepkilerde bulunmak yerine biz olmanın keyfine varmaktır. Terazi burcu seyirlerinde kendi zararınıza bile olsa haktan ve haklılıktan yana gerçekçi yüzleşmelerde bulunmak gerekiyor. Çünkü bilirsiniz aşk daima kazanır. Öyleyse size düşen kazanan aşkın tadına varmaktır. Amaç bir arada olmaksa her iki tarafın da kendi payına düşen düzenlemelerde bulunması ve aksayan noktalar üzerinde işbirliği yapması faydalıdır.  Hem birbirinizi dinlemeli hem de ne yapmanız gerektiğini saptamalısınız. Bunu başardığınızda Güneş ışığıyla sizleri aydınlatabilir.

16 Ekim-6 Haziran 2010 şimdi yanlış yazdığımı falan düşünebilirsiniz. Ama değil. Mars uzun bir süre boyu seyrini sürdüreceği Aslan burcunda transitine başlıyor. Bu sizler açısından olumlu bir etki. Fakat bu enerji dikkatli kullanılmadığı takdirde zorlayıcı olabilir. Çünkü benlik yönünüz fazlasıyla öne çıkmanızı sağlayıcıdır.  Kendinize güveniniz öylesine yükselir ki,  herkesin sizi beğenmesi, partnerinizin her konuda size mutlak itaat etmesi lazım diye düşünebilirsiniz.  Övünmek, karşınızdaki insanı kendinize inandırmak için türlü manevrada bulunabilirsiniz.  İstediğiniz kılıfa bürünebileceğiniz bu süreçte eğer ilişkide sorunlar varsa, ortayı bulmaya çalışsanız da, ben haklıyım diyebilirsiniz. Yani krallığınızı veya kraliçeliğinizi kabul ettirmek  adına baskıda bulunabilirsiniz. Bu durum sorunları azaltmak yerine körükleyici bir etkidir. Yapılması gereken Aslan burcundaki Mars enerjisini düzgün kullanmak. Bu nasıl olur? Açık sözlü, dürüst davranarak, sıcak ve yüce gönüllü olmaya çalışarak, ilişkinizde aksayan noktaları doğru bir şekilde planlamaya çalışarak ve hayatı birbirinize zehir etmeden yaşayarak. Ben bunu başarabileceğinizi düşünüyorum. Çünkü 15 Ekim sonrası başlayan Venüs gezegeninin Terazi burcundaki güçlü ışığı ne olursa olsun ilişkinizdeki dengelerin yerine oturtulması adına daha ılımlı ve nazik bir şekilde davranmanızı sağlayan tılsımlı bir kuvvet. Demek oluyor ki, aranızdaki tutku, cinsellik ve birbirinize olan sevginizin güçlü ise, Ekim ayını aşk anlamında olumlu değerlendirebilir, problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Tabi ki birbirinizi gerçekten seviyorsanız,  4 Ekim tarihinde Koç burcunda oluşan Dolunayı, sorunların büyümesi adına değil, bilakis sona erdirilmesi adına kullanabilirsiniz. Karşılıklı uzlaşı ve işbirliği, sevgi, saygı, güven olgularının gücü, hangi problemi ortadan kaldırmaz ki? Yeter ki biz buna gönüllü olalım.

İlişkisi olmayanlar açısından bu enerji, yeni bir aşkın ilk heyecanları anlamına gelebilir. Aşkın peşinden koşulmasına gerek kalmadan, sosyal ilişkilerin canlanması nedeniyle tanışmaların kolaylaşacağı bu dönemde aşk ayağınıza kendiliğinden gelebilir. Arkadaşlık, paylaşım olgusu ön plandadır. İyi ve kötü birbirinden kolayca ayırt edildiği için, karşınıza çıkacak kişi hakkında karar vermek gayet adil olabilir. Değer duygusunun ön planda olduğu bu dönemde nazik yaklaşımlarınız karşı cins üzerinde epeyce etkilidir. Özellikle 16 Ekim sonrası Mars gezegeninin iletişim evinizde başlayacak seyri,  özgüven duygunuzun artmasını sağlar. Yalnız bu konuda bir tavsiyem var. Mars Aslan burcunda egonuzu ön plana almanız anlamına geldiğinden fazla abartılı tavırlar, bencil ve ben haklıyım tarzı yaklaşımlardan uzak durmanız lazım. Çünkü bu özgüven karşı cins üzerinde önceleri hoş bir etki yaratsa da, zamanla uzaklaştırıcı bir tesir de yaratabilir. 15 Ekim sonrası Venüs gezegeninin Terazi burcunda başlayan seyri ise, aşk hayatınız açısından son derece olumlu bir yansıma olarak dikkat çekiyor. Bu size hem uyum ve huzur hem güzellik ve anlayış hem de şans getirici. Venüsün büyülü ışığı altında romantik tanışmalar, tutkulu beraberlikler yaşamak gayet kolaydır. Bir de öz yöneticiniz Merkürün Terazi burcundaki etkisini hesaba katarsak, Ekim ayının sizi aşk anlamında güçlendireceğini düşünüyorum. Yani aşk kapınızı çalmak üzere. Size düşen sadece kapınızı açmak kalıyor.

İş ve Kariyer

23 Eylül-22 Ekim tarihinde Güneş gezegeninin Terazi burcu seyri, yaratıcı yeteneklerinizi öne sürebilmeniz, fiziksel ve duygusal manada kendinizi iyi hissedebilmeniz açısından etkili bir enerjidir. Ayrıca değişimleri, toplum ve kişisel yaşamdaki yeni kapıları arayabilir. Özellikle sanatsal meslek grubunda olan kişiler için başarılı faaliyetlerde bulunulması mümkündür. Güzelliklere sahip olma isteğiniz ön plandadır. Yeniliklerde bulunmanız,  deyim yerindeyse tebdili mekanda fayda vardır sözüne uygun hareket etmeniz kolaydır. Bu enerjinin, hayatı güzel ve kendinizi özel görmenizi sağlayıcı yönü moral duygunuz açısından tabi ki etkilidir. En azından bazı belirsizlikler devam ediyor olsa da, Güneşin popülerliliğinizi yükselten bu etkisi sayesinde fiziksel olarak kendinizi hoş hissetmeniz mümkündür. Fakat tek başına yeterli olduğunu söylemek zordur. İş hayatı bildiğiniz gibi rekabet ve savaşmaya dayalıdır. Bu savaşta silahlarınızın çok güçlü olması gerekir. İşte bu noktada akıl, mücadele ve istekliliğinizin yüksek olması önemlidir. Şimdi beraberce Güneşin ardından yöneticiniz Merkürün durumuna bir bakalım. Bildiğiniz gibi Merkür geri-ileri devinimi nedeniyle sizleri hem iş hem de özel hayatınızla ilgili konularda geçmişi düşünmeye ve bundan sonrasını düzenlemeye çağırdı. Bu konuda yüzleşmelerde bulunarak bundan sonra ne yapmak istediğini kafasının içinde oluşturanlar için 5 Ekim gölgeli günlerin ardından planlarını yürürlüğe koyabilirler.

10 Ekim-28 Ekim tarihleri arasında Terazi burcunda ilerlemesini sürdürecek yöneticiniz Merkür gezegeni, iş hayatında ilişkilerin önemini gösteriyor. Doğal olarak karşıt görüşte bulunan insanlarla tartışmak yerine onları dinlemeye çalışmak, ortak bir noktada buluşulması açısından işinize yarayabilir. Yalnız bu etki altında dikkat etmeniz gereken konu, başkalarının fikirlerine göre kendinizi değerlendirmemek, sırf uyumlu olacaksınız düşüncelerinizden vazgeçmemek. Dinlemeyi bileceksiniz ama kendinizi de öne sürmekten vazgeçmeyeceksiniz. Çünkü böyle yapmadığınız takdirde eşitlik olgusu ortadan kalkar. Başka biri gelir ve üzerinizde baskı kurarak sizi yolunuzdan döndürmeye çalışır.  

16 Ekim tarihine kadar Yengeç burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, çalışma hayatınızdaki mücadelenizde veya genel olarak yaşantınızda, hedefe kilitlenerek hırsla elde etmeye çalışmak yerine, dolaylı yollardan zaman kazanmaya çalışmanız anlamına gelebilir. Yani tam anlamıyla bir mücadele hırsınız olmayabilir. Bunun nedeni kendinizi hazır hissetmemeniz veya risk almaktan korkmanızdır. Hani bazen insan herşeyin garantide olduğunu bilmek ister. İşte böyle bir Mars etkisi altında herşey tam olarak yerine oturmuyor gibidir. Bu yüzden de, isteklerinizi erteleyebilir veya ayağınıza kadar gelmesini dileyebilirsiniz. Bu enerji 25 Ağustos tarihinden beri sizi kıskaç altına almış durumda. Yani yeni değil. Ve görülüyor ki, ay ortasına kadar kendinizi pek cesur hissetmemeniz doğal. Peki ne yapılmalı. Öncelikle, duygusal düşünmemeli, her konuyla kişisel manada gereğinden fazla ilgilenip vakit kaybetmemeli, amaçlarınızın farkında olmalı ve hedefe odaklı düşünmeli. Bu yapılmadığı takdirde kararsızlık ve yaptığından emin olmamak gibi bir ruh hali sizi sarabilir. Görüldüğü gibi ay ortasına kadar mücadele gücümüz oldukça zayıf. Astrolojik açıdan Mars kuvveti olmadan bir isteği gerçekleştirmek zor. Ancak Güneşin yetenekli olduğumuz konulardaki rahatlatıcı enerjisi en azından size destek gözüküyor. Şimdi bir başka enerjiyi ele alalım. Bakalım bu süreçte yöneticiniz Merkürün durumu nedir? Çünkü Merkür iletişim ve zekamızı, çevremizle olan irtibatımızı gösteriyor. Ayrıca burcunuzu yöneten bir kuvvet olduğundan son derece önemli.

16 Ekim-6 Haziran 2010 tarihleri arasında Aslan burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars gezegeni, bir önceki Yengeç burcu seyrine göre çok daha olumlu. En azından artık hedefleriniz için savaşmayı, kendinizi cesaretle öne sürmeyi başarabilir hale gelirsiniz. Bu enerji oldukça uzun soluklu. Geri-ileri devinimini de hesaba katarsak gördüğünüz gibi önümüzdeki yılın ortalarına kadar sizinle. Lakin dikkatli ve akıllıca kullanmak gerekiyor. Çünkü bu enerjinin abartıya, aşırı özgüvene, kendinizi dünyanın merkezi sanmanıza  yol açan olumsuz tarafı bulunmakta. Bunu birazdan açıklayacağım. Şimdi olumlu etkilerden söz etmek istiyorum. Bu tarihler arasında burcunuzla olumlu görünüm yapacak olan Mars, özgür bir şekilde hedeflerinizin üzerine gitmenizi sağlayan, kazançlarınız ve girişimleriniz için mücadele etmenizde yanınızda olan önemli bir kuvvet. Bu enerjiyi arkanıza alarak istediklerinizi  elde edebilir ve kendinizden emin olabilirsiniz. Gerek fiziksel gerek akıl gerek idrak yönünde pozitif bir yansımayla sizi sarmalayacak Mars, projelerinizle ilgilenmeniz, bunların hangi aşamada  olduğunu kontrol etmeniz, ileriye atılacak adımları saptamanız için sizi destekleyicidir. Eğer ne yaptığınızdan emin değilseniz,  bu enerji sayesinde hepsini düzene koyabilir ve ulaşmak istediğiniz hedefi elde etmek için her türlü çabayı gösterebilirsiniz. Yeni bir işe atılmak için size gerekli cesaret ve gücü veren Mars gezegeni bu dönemde dengenizi yeniden sağlamanızda, atılım yapmanızda yanınızdadır. Nelere dikkat edeceğiz. Mars bu süreçte sert konuşmanız ve fevri hareketlerde bulunmanız için sizi cesaretlendirebilir. Oysaki agresif davranmamalı,  hep benim isteklerim olsun diyerek birlikte yol aldığımız insanları yok saymamalısınız. Ilımlı ve akıllı davranmalı, girişimlerde bulunurken hesabını iyi yapmalısınız. Yani isteklerimizi elde etmeye çalışırken, tozu dumana katmayacağız. Savaşacağız ama yeri geldiğinde yavaşlamayı da bileceğiz.  Hedeflerimiz söz konusu olduğunda azimle çalı

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

yapmayın bizi kandırmayın,tamam burçlara inanmam ama bakarım.bu kadarda hayata girilmez


cenan - 24-10-2010 04:39
burçlar insanları nasıl bu kadar etkiler

emineburak - 27-08-2010 02:26
ekim ayı bitti ocak ayındayız

NEVİN41 - 02-01-2010 12:52
bencede detaylı anlatılmış yenileride olursa seviniriz

gülirana - 29-12-2009 12:16
ekim ayından sonraki aylarıda istiyoz

dino - 24-12-2009 08:44
dinoya katılıyorum

emineburak - 20-12-2009 02:15
buclara inanmayız okumadanda yapamayız

dino - 15-12-2009 03:34
ah bide inansam :D

seda33 - 12-12-2009 04:53
burca ınanmam ama bakarım.

hayal - 11-12-2009 01:34
nedense burç yorumcuları hala bu işle uğraşıyorlar,birtürlü ihya edemediler kendilerini.


elif2005 - 11-12-2009 08:52
burçlara inanırım yorumlar güzel

dino - 09-12-2009 10:02
bir de burç özelliklerini kısaca yazsaydı daha iyi olurdu

gungem - 09-12-2009 04:42
Diger ayların yorumları da olsa güzel olur.Aralık ayına girdik artık.

nilnurah - 02-12-2009 11:51
çok ilginç yurtdışında astroloji konferanslarına binlerce kişi katılıyor, her yıl yüzlerce seminer veriliyormuş...

hawwa - 16-10-2009 09:19
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları