ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Düğün fotoğraflarınızı unutulmaz kılın!

Evlendiğiniz günü hiç unutmazsınız değil mi? En mutlu en heyecanlı gününüzdür. O günü hep güzel fotoğraflarla, güzel anlarla hatırlamak istersiniz. Farklılık arayan çiftlerin ilham alabileği 30 düğün fotoğrafını bir araya getirdik. Hatıralarda iz bırakacak en farklı, en romantik, ilginç düğün fotoğraflarını görünce çok şaşıracakınız.

Düğün sezonunun açılmasına çok az kaldı. Ailelerin tanışması, söz, nişan derken o büyük gün geldi çattı. Düğün zamanı her detayın kusursuz olması hayal edililir. Bu anları da ölümsüzleştirmek için düğün fotoğraflarının hafızalara kazınmasını isteriz. Düğün fotoğrafları evlenen çiftler için büyük bir önem taşımaktadır. En özel ve en güzel günlerini küçük karelere sığdırmak istemektedirler. Bu şekilde gelecekteki her dönemde o güzel günlerini anımsayabilir ve sevdikleri ile paylaşabilirler. Geçmişte de günümüzde de bu fotoğrafların manevi anlamları oldukça önemlidir. Bu fotoğraflar sayesinde mutluluklarını ölümsüzleştirebilir ve onları hep hatırlamanıza yardımcı olmaktadır. Tabii ki her çift bu özel karelerin en iyi şekilde ellerinde bulunmasını istemektedir. Bunun içinde yapılan çekimler oldukça önemlidir. Bu fotoğrafları alanında yetenekli insanlara çektirmek için uğraşmaktadırlar. Yapılan bu çekimler esnasındaki mutluluğu hep bu karede yaşayacaklar ve unutulmayacak anılara sahip olacaklardır.

MUHTEŞEM DÜĞÜN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Teknolojinin gelişmesiyle doğru oranda fotoğrafçılıkta en iyi şekilde gelişmiş ve gelişmeye de devam etmektedir. Daha önceli ağır ekipmanlar nedeniyle sadece stüdyolarda gerçekleştirilen bu işlemler artık günümüzün en gelişmiş makineleri ile istenilen her bölgede çekimlerin yapılabilmesi ihtimali oluşmuştur. Düğün günlerinin yoğun koşuşturması arasında yapılan bu çekimler sizin yorgunluğunuzu giderecek ve sabahın ilk saatlerinde başlayan bu çekimler ile evlilik adımlarının en güzel yollarından geçmiş olacaksınız. Yapılan çekimler çiftler tarafından beğenilerek dijital ortamlarda düzenlenmesi ile oluşan albümlerden meydana gelecektir.

Bunun için bu özel günün çekimi yapacak olan düğün fotoğrafçısı oldukça önemlidir. Profesyonel düğün fotoğrafçıları her alanda kendilerini belli etmektedir. Öncelikle bu fotoğrafçılar gelin ve damadın en önemli günlerinin belgesini çıkartma sorumluluğu altında olmalıdırlar. Bir diğer önemli konu ise çekim yapılacak yere tek bir makine ile giden düğün fotoğrafçısı aslında çok büyük bir risk altına girmiş olmaktadırlar. En önemli konulardan biri ise bu çekimleri yapan kişilerin zamanı en iyi şekilde kullanmaları bilincinde olmalıdırlar. Başka bir konuya değinecek olursak fotoğrafçı kendi duyguları ve düşünceleri ile eşleri yönlendirmeli ve onlar en zarif ve en şık pozları verdirmeyi sağlamaktır.

Bu gibi birçok faaliyeti içinde bulunan bir çekim yapılmaktadır. Aslında burada düğün çiftlerin çok düğün fotoğrafçısı ön plandadır. Çünkü yapacağı en ufak bir hata en güzel günün kötü başlamasına neden olacaktır. Bu neden bu fotoğrafçıların büyük sorumlulukları vardır. Çiftlerin en güzel günlerini ölümsüzleştirmek ve aynı zamanda en iyi pozları vermelerine sebep olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda oluşabilecek büyük aksilikleri düşünmek ve her şeyi kafasında planlaması gerekmektedir. İşini iyi şekilde yapan bu fotoğrafçılar çekim sonrasındaki çiftlerden gördükleri mutluluk ile yaptıkları işleri daha çok sevmelerine de neden olacaktır.

Düğün fotoğrafı çekimi için alternatif fikirler için izleyin...

 


Dugun fotografi cekimi icin alternatif fikirler nelerdir?

1826'da fotoğrafın Joseph Nicephore Niepce tarafından keşfedilmesi ile neredeyse eş zamanlı olarak düğün fotoğrafı da çekilmeye başlanmıştı. Akıllarda kalan ilk fotoğraf bu tarihten 14 yıl sonra Kraliçe Victoria ve Prens Albert'in düğün fotoğrafı oldu. Fotoğrafçılığın bu erken yıllarında çiftler aslında düğünleri için fotoğrafçı ile anlaşmıyorlardı. 19. yüzyılın ortalarına kadar çiftler düğünden önce ya da sonraki bir günde sahip oldukları en iyi kıyafetlerini giyip fotoğrafçıya poz veriyorlardı. 1860'arda ise hala günümüzde de devam eden düğün kıyafetleri ile poz verme ve düğün mekanlarında fotoğraf çekilmesi aktivitesi ufaktan başlamıştı. Fotoğrafçının ağır ve hacimli ekipmanları taşınma zorluğu sebebi ile bu dönemde tek bir fotoğraftan oluşan stüdyo çekimleri yapılıyordu. 1880'lerde ise düğün albümü kavramı oluşmaya başladı, hatta fotoğrafçılar düğün eğlencesinden de fotoğraf çekmenin arayışlarına girmeye başladılar. Bu aslında günümüzdeki düğün günü hikayesi oluşturmanın başlangıcı olarak düşünülebilir. Düğünü sadece poz vermek yerine özel bir an olarak tören ve eğlence ile birlikte fotoğraflanması kavramı ise 2. dünya savaşı sonrasına dayanmakta. Film teknolojisinin ilerlemesi, makinelerin ışık duyarlılıklarının gelişmesi ve tepe flaşlarının keşfi ile birlikte stüdyo fotoğrafçıları yavaştan düğün mekanlarının yolunu tutmaya başladılar. 1970'lerde ise bugünkü çağdaş düğün fotoğrafçılığının temelleri atılmaya başlandı. Düğünü belgesel tarzda fotoğraflama fikri de bu dönemde ortaya çıktı ve hızla yayıldı. Bize ulaşması ise biraz geç oldu, neredeyse dijital fotoğrafçılığın keşfi ile ülkemize geldi diyebiliriz. Bu zamana kadar düğün mekanında çekilen "şipşak" ve stüdyoda temel ışık düzenleri ile poz verilerek çekilen fotoğraflar, düğün fotoğrafçılığı ile eşleştirildi.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları