ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Dövmeleri Ne Anlama Geliyor?

Nicole Richie'nin kanatlarından Drew Barrymore'un haç dövmesine kadar Hollywood'un en çok tercih ettiği dövmeler..

Victoria Beckham

Victoria Beckham'ın dövmesi Musevi kitabından düğünlerde sıkça okunur ve bu yazı eşi David Beckham'a adanmış. Bu söz musevi ilahisinde de yer alır;"Ben aşkımın, aşkım benim"


Scarlett Johansson

Genç yıldız sol kolunun ön yüzüne güneş, deniz, mavi gökyüzü olan bir dövme yaptırmış. Johansson; "Kişisel birşey, ona baktığımda beni mutlu ediyor" diye belirtiyor.


Angelina Jolie

Angelina, dövmeyi en çok seven ünlülerin başında geliyor. Şimdilik 13 dövmesi var.  Ancak bunlardan sırtındaki dua dövmesi en özeli; Bu dövme Kamboçyalı oğlu Maddox'un hediyesi.


Drew Barrymore

Hollywood'un çocuk yaştan beri bağrına bastığı ünlü Drew Barrymore'un sağ bacağında bir haç dövmesi bulunuyor. Bunun yanı sıra vücudunun farklı yerlerinde de dövmeleri var. Kalçasında bir demet çiçek, karnında kelebek, ayağında ay dövmesi ve annesinin adı Jaid  ve eski erkek arkadaşının adı James ünlü yıldızın bilinen dövmeleri.


 


Rihanna

Skandalların kızı Rihanna'nın boynundan sağ omuzuna doğru yıldız dövmesi bulunuyor.


Evan Rachel Wood

Güzel yıldızın sırtında Edgar Allen Poe sözü yer alıyor: "Bütün gördüğümüz ve göründüğümüz yalnızca bir düşün içinde bir düş".  Wood  ayak bileğindeki dövme de Beatles şarkısı 'Lucy In The Sky With Diamonds sözlerini simgeliyor.


 


Eve

Rap yıldızı Eve, dövme endüstrisinin hayvan desenlerini keşfetmesini sağladı. Göğsünde bir çift hayvan pençesi bulunuyor.
Megan Fox

Hollywoo'un seksi kadını Megan Fox'un 7 dövmesi var. Bunlardan biri Shakespeare'in Kral Lear trajedisinde yer alan "We will all laught at gilged butterflies - Hepimiz sahte güzelliklere güleceğiz" sözü ve diğeri de kolundaki Marilyn Monroe dövmesi.


Ashlee Simpson-Wentz

Rokçı ve yeni anne Ashlee Simpson'ın kolunda büyük kırmızı ve yeşil yapraklı bir çiçek dövmesi bulunuyor. Simpson-Wentz'in ayrıca,  sol el bileğinde "love" dövmesi bulunuyor.


Eva Longoria Parker

"Desperate Housewives" oyuncusu Eva Longoria Parker, eşi Tony Parker'ı simgeleyen, onun şanslı numarası "nine" dövmesiyle dikkat çekiyor.


Christina Ricci

Ünlü yıldızın 7 tane dövmesi var. Ricci, "Süper ünlü oluncaya kadar bekleyemem. Onları gerçekten gizleyecek noktadayım çünkü direktörler dövmelerimi sevmiyor" diye konuşuyor.


Nicole Richie

Nicole Richie'nin 9 dövmesi bulunuyor. Sırtındaki bir çift küçük kanat, aslan ve bileğindeki kadın tasviri en çok bilinenler arasında yer alıyor.


 


Mena Suvari

Mena Suvari'nin dövmeleri oldukça iddialı. Sırtında büyük bir aslan figürü ile "Söz ses güç - WORD SOUND POWER" yazan  dövmesi bulunuyor.
Shenae Grimes

Kanadalı oyuncunun sağında "Myself and I - Kendim ve ben" adlı bir dövmesi bulunuyor.
Mary J. Blige

"L.A'dayken dövme dışında yapacak birşeyim yoktu" diyen şarkıcı  "7 tane dövmem var ancak  ancak onları size göteremem" diyor. Dövmeleri haç, kendi ismi, kelebek, bir gül ve gücü simgeleyen Japonca  sembollerden oluşuyor.
Amy Winehouse

Vahşi rockçının melek, at nalı, kuş, çapa, seksi kadın, 1950'lerin kadın figürü ve "Daddy's girl - babasının kızı" gibi o kadar çok dövmesi var ki.
Kelly Osbourne

Hollywood'daki bir çok rockçı gibi bir çift kanat dövmesi yaptıran Osbourne gençlere, "Dövme yaptırmayın, lütfen, çünkü  yaşlandığınızda onlardan nefret edeceksiniz. Ben şimdi nefret ediyorum" diye tavsiyede bulunuyor.Kaynak: totalbeauty.com


Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Ben sevmiyorum.

pink - 28-04-2010 02:47
benim için gereksiz bir detay.her zaman sade olmak en güzeli.

nilnurah - 10-04-2010 04:40
ben de dövmeden hiç hoşlanmıyorum

gungem - 09-03-2010 01:52
herkesin yaptıracağı bişi değil ya ben yaptırsam yarın başka bi model beğenirim ozaman ne yapcam en iyisi hiç yaptırmamak

xcelis - 24-02-2010 03:05
çok seviyorum başakalarında görünce ama kendıme yaptıramam korkarım

nursen - 18-02-2010 03:05
bazılarında hoş duruyor abartıya kaçmamalı bence

naime - 16-02-2010 08:30
günah olduğu nerede yazılı sağlık açısından zararlı olduğunu düşünüyorum

naime - 10-02-2010 05:36
ayy ben dövemelere bayılıyorum ama günah eğer günah olmasaydı ve iğneden korkmasaydım kkesin her yerlerime yaptırırdım:)

derviş - 09-02-2010 01:19
herkesin kendi zevki ama ben dövmeden hoşlanmıyorum

mehtap - 09-02-2010 08:59
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları