ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Dolunayın Burçlara Etkisi


Koç burcunda oluşan Dolunay,,,ilişkilerle  alakalı konularda, farklılıklarınıza rağmen partnerinizle  ortak düşünmenizi sağlayacak önlemlerin alınması halinde ve  birbirinizi kabullenerek ilerlemeniz anlamında son derece önemlidir. Tam tersi durumda ise anlaşmazlıklar meydana gelebilir. Her iki taraf kendi fikrini, bakış açısını karşı tarafın kabul etmesi adına baskıda bulunacağından taraflar arasında birlik ve beraberlik ruhu sağlanamamış olur.
Koç

Sevgili Koçlar saat 05:06 itibariyle burcunuz üzerinde oluşan Dolunay, ilişkinizle alakalı konularda, farklılıklarınıza rağmen ortak düşünmenizi sağlayan önlemlerin alınması halinde birbirinizi kabullenerek ilerlemeniz açısından son derece etkilidir. Tam tersi durumda ise anlaşmazlıklar meydana gelebilir. Her iki taraf kendi fikrini, bakış açısını karşı tarafın kabul etmesi adına baskıda bulunacağından taraflar arasında birlik ve beraberlik ruhu sağlanamamış olur.

Bu durum, iki ayrı uçtan çekiştirilmeye çalışılan ipin gerginleşmesi haline benzer ki, ya ip kopacaktır veyahut uçlar bir araya getirilecektir. İlişkinizin niteliği, aranızdaki sevgi birliği sonucun nasıl olacağını anlamanızı sağlar. Dikkatli ve sakin hareket etmeniz ve güçlü bireyselliğinizi belli bir dengede tutmanız gerekebilir. Önemli olan ben ve sen demek yerine beraberliğinizin devamı adına birbirinize karşı ince ve nazik davranmaya çalışmaktır.

Boğa

Sevgili Boğalar saat 05:06 itibariyle Koç burcunda oluşacak Dolunay, iç hesaplaşmaların en yoğun şekilde iş hayatınızla alakalı konularda gerilime sebep olacağını göstermektedir. Bu enerjiden zararlı çıkmamak için, kendi isteklerinizle bulunduğunuz ortamın gerekleri arasındaki dengeyi mutlaka sağlamanız, gerçekçi düşünmeniz kendinizi başarısız veya ikinci plana itilmiş gibi hissetmeden sakin bir şekilde hareket etmenizdir. Belki bazı durumlar arzu ettiğiniz şekilde gelişmeyebilir. Bunları zorlamak içsel yönden sizi gerilime sokabilir. O nedenle şu an için sadece beklemede kalmanız sabırlı olmanız en faydalı yoldur.

Bu Dolunay, yükselen burçlarınızın farklılıklarınız nedeniyle, bir kısım Boğa burcu mensuplarının gizli sıkıntılarınız, sırlarınız ve mahremiyetiniz ve ilişkinizle ilgili konularda da öfke patlamaları şeklinde tepkilere neden olabilir. Fakat bunları dışarıya yansıtmak zorlandığınız için kendi içinizde huzursuzluk yaşamanız mümkündür. Genel olarak ilişki konularında bencil tepkilerde bulunmak yerine isteklerinizle tepkileriniz arasındaki ince sınırı iyi ayarlamanız gerekiyor.

İkizler

Sevgili İkizler saat 05:06  itibariyle Koç burcunda oluşacak Dolunay,  geleceğinizle alakalı gerçekleştirmeyi düşündüğünüz bazı projelerin, planların, partneriniz, çocuğunuz veya başka kişilerle işbirliği içinde olunmasıyla yerine gelebileceğinin göstergesidir. Yaşam stilinize göre, bu enerjiyi ister çocuğunuz, ister aşk, isterse sadece bireysel amaçlarınız için ele alın farketmez. Burada önemli olan işbirliğidir. Yani siz tek başınıza değilsiniz ve başkalarıyla ortaklaşa hareket etmek durumundasınız. Özellikle ileriye yönelik düşündüğünüz bazı değişimler veya yerine getirmeyi düşündüğünüz işlerle alakalı olarak bireysel istekleriniz bu Dolunayda artabilir.

Fakat görev aldığınız sistem veya içinde bulunduğunuz grubun yararına olacak şekilde düzenlenmesi şarttır. Yani siz kendiniz adına ne kadar başarılı olmayı düşünseniz de, yeri geldiğinde başkalarıyla ortak olarak ilerleyebilmek için ayarlamalar yapmanız lazımdır. Dolunayın  bu bakış açısı altında ele alınmasında fayda vardır.  Dolunay astrolojik açıdan Güneş-Ay karşıtlığı anlamına geldiğinden,  aşk hayatınız, çocuklar, borsa, spekülasyon, sanatsal konular kısaca yaratıcılık ihtiva eden alanlarda başkalarıyla işbirliği ve paylaşım içinde olmak en doğrusudur. Yani hayatın güzelliklerinin tadına varabilmeniz için daha geniş açıdan dünyaya bakmanız gerekiyor. Ancak o zaman özgürce kararlar almanız mümkündür.
 

Yengeç
Sevgili Yengeçler, saat 05:06 itibariyle Koç-Terazi burç aksı üzerinde oluşacak Dolunay, isteklerinizle duygularınız arasında oluşan gerilimin dengeye oturtulması gerektiğini göstermektedir. Bu Dolunayda meslek hayatınız ile aile yaşamınız veya sorumluluklarınızla iç dünyanız arasında meydana gelecek gerilim uzlaşma yoluyla giderilebilir. Ailenizden beklediğiniz onayı almanız için görevlerinizi düzgün bir şekilde yerine getirmeniz lazımdır. İş hayatında ve ev yaşamınızda agresif ve bencil tavırlardan uzak durmanız mutlaka şarttır. Bireysel istekleriniz büyükleriniz veya otorite konumunda bulunan insanlar tarafından engellenebilir. İş şartlarınız evinizdeki huzurun azalması veya artması anlamına gelebilir.
İlişkilerinizde dengeli, ılımlı ve politik tarzda paylaşımda bulunmaya çalışmanız şarttır. Benim isteklerim yerine bizim demeyi bilmelisiniz. Başkalarının sizden beklentileriyle kendi bireyselliğiniz arasındaki dengeyi kurmalısınız. Ben-sen diyerek çatışmak yerine bizlik duygusu içinde hareket etmek bu dolunayı olumlu bir şekilde değerlendirmenizi sağlar. Ayrıca bu Dolunayda, mesleki konularda bağımsız hareket etme arzunuz doruğa çıkabilir. Bu bazı açılardan tabi ki gayet faydalıdır. Lakin dozunu iyi ayarlamak mutlaka gerekiyor. Çünkü aşırıya kaçması halinde, yönetimi elinde bulunduran kişilerle anlaşmazlığa düşmeniz mümkündür. Gün boyu devam edecek enerjiler altında, kendinizi güvende hissetmek için, aynı evi veya ortamı paylaştığınız insanlarla işbirliğinde bulunmanız zorunludur. Bu zorunluluk kimi zaman sizi gerginleştirse de, huzurunuz açısından gayet önemlidir.

Aslan

Sevgili Aslanlar saat 05:06 itibariyle Koç-Terazi burcu düzlemi üzerinde meydana gelecek Dolunay, başta eğitim, yolculuk, hayata bakış, yabancılarla ilişki konularında etkili olup, mesleki durumunuzla da yakından ilgilidir. Kendinizi geliştirmek ve yaşamınızı düzene sokmak istiyorsanız, istediğiniz yenilikleri gerçekleştirmek için zihinsel açıdan esnek ve tarafsız düşünmek zorundasınız. Hedeflerinin peşine düşüp ele geçirmek isteyen ruhunuz bunu yapamadığında deneyimlerinizin sıradanlaştığını, kendinizi özgür hissetmekte zorlandığınızı hissedebilirsiniz.

Çünkü amacınız kendinizi aşmak ve yenilenmektir. Söz gelimi şartlarınız şu an elverişli değilse veya bir takım sebepler yüzünden aynı ortam ve aynı yaşamı sürdürmek zorunda kalan birisiyseniz, bu Dolunay sizi daha fazla rahatsız edebilir. Benim tavsiyem öncelikle sakin olmanız ve dünyanın sonu gelmiş gibi düşünmemenizdir. Dolunay dengeleme zamanıdır. Şimdi siz bu güçlü ışık altında, bencilleşmeden gerçekçi bir şekilde hedeflerinizi tekrar gözden geçirmeli ve yeteneklerinizi dış dünyada ifade etmenin yollarını araştırmalısınız. İşte o zaman hem gelir hem büyür hem de isyan etmeden doğru adımlar atmayı öğrenebilirsiniz.
 

Başak

Sevgili Başaklar saat 05:06 itibariyle Koç-Terazi burç aksı üzerinde meydana gelecek Dolunay önümüzdeki birkaç gün boyunca etkilidir. Hangi konularda dikkat etmek gerekiyor beraberce gözden geçirelim. Öncelikle duygusal ve ruhsal açıdan başkalarıyla olan paylaşımlarınız konusunda olmak üzere, kredi başvurularınız, elden alınan borçlar veya değişimde bulunmak istediğiniz bir çok konuda, beklentileriniz dışında gelişmeler yaşamanıza neden olabilir.
Yine bu enerji altında yeni bir girişimde bulunmak sakıncalıdır fakat daha önceki başvurularınız veya işlerinizin sonucunu almanız mümkün hale gelebilir. Cinsel paylaşımlarınız, ortak kaynaklarınız, eşinizin kazanç durumu veya borçlarınız mevzularında olabilecek sıkıntılar karşısında dikkatli olmanız gerekebilir.

Terazi
Sevgili Teraziler saat 05:06 itibariyle karşıt burcunuzda meydana gelecek Dolunay, ilişkiniz, iş ortaklığınız, sözleşme ve yeni kontratlarınız, yasal davalarınız üzerinde etkilidir. Gökyüzündeki diğer enerjileri de göz önüne alırsak bugün son derece dikkatli hareket etmeniz gerekiyor. Şimdi olabilecek gelişmelere birlikte göz atalım. 23 Eylül tarihinden bu yana burcunuzda ilerleyen Güneş gezegeni, diplomatik tavırlarınız, işbirliğine yatkın hallerinizle karşı cins üzerinde etkili olmaya çalışmanız anlamına gelmekteydi. Bugün Ay gezegeninin Güneşin tam karşısında yer alması bir tür düello gibidir. Hayalinizde yarattığınız dünyanızda yaşamdan keyif almak, aşık olmak, mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmek isterken, sizi dertlerinizden sorunlarınızdan uzaklaştıracak bir ilişkiye olan özleminiz de büyümektedir. Kendinizi o denli farklı hissedersiniz ki, hayal kırıklıklarına artık tahammülünüz yoktur. İçinde bulunduğunuzu durumu diğer yandan hayatın size sunduklarını gözden geçirmeye çalışabilirsiniz.

Eğer ilişkinizde sorunlar varsa veya hayatınızda şu an kimse yoksa, yeni ayrılmış iseniz bu Dolunayın etkisi çok daha fazla hissedeceğinizi söyleyebilirim. Hayalini kurduğunuz dünya ile partnerinizin size sunduklarını karşılaştırabilir veya bir ilişkiniz yoksa hayatınızdaki boşluğun üzerinizde yarattığı gerilimle başa çıkmaya çalışabilirsiniz. Dolunayın yüksek ışığı altında her şey öylesine berrak görünür ki, insan ister istemez bunları çözmek için hamlede bulunur veya tümüyle yok sayar. Yapmanız gereken, gerçeklerin farkında olmak fakat ne kendinize ne ilişkinize ne de partnerinize en azından bugün yüklenmemektir. Bir günde dünyayı kurtaramazsınız. Lütfen sakin olun. Acil kararlar vermeyin.

Akrep

Sevgili Akrepler  saat 05:06 itibariyle Terazi burcunda ilerleyen Güneş ile Koç burcunda ilerlemesini sürdüren Ay, gökyüzünde karşı karşıya geleceklerdir. Bu etkinin astrolojik olarak anlamı Dolunaydır. Bu güçlü yansıma altında gerçekler apaçık ortadadır. Geri plana çekilerek gerek iş ve gerekse her konuda kendinizi gözden geçirmeniz ve sizin için önemli meselelerde doğru kararlar verebilmek adına, olayların üstüne ciddiyetle eğilmeniz gerekmektedir. Kendi bildiğini yapmaktan ve dönüşümde bulunmaktan hoşlanan bir kişi olarak sorumluluk içinde hareket etmeniz en doğrusudur. Geçmişte yaşananların muhasebesini yapacağınız bu güçlü ışık altında, şu ana kadar yaşadığınız olayları ciddi bir bakış açısı altında süzgeçten geçirir, yanlışlarınızla eksiklerinizle dürüst bir şekilde yüzleşirseniz, bundan sonrasında daha dikkatli hareket edebilir, doğru kararlar verebilirsiniz.
Bu ışık altında hiçbir şeyi aceleye getirmeyiniz. İncelemeden, üzerinde düşünmeden anlaşmalar imzalamamaya dikkat ediniz. Önünüze çıkabilecek fırsatlar üzerinde iyice incelemede bulununuz. Lütfen sağlığınıza özen gösteriniz. Gerilimli insanlardan ve negatif ortamlardan uzak durunuz. Bağımsız çalışma arzunuz ve kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme isteğinizin, iş çevrenizdeki insanlarla olan ilişkinizi bozmasına izin vermeyiniz. Cesaretle öne atılmaya hazır ruhunuz eğer engeller ve sınırlamalarla karşılaşırsa doğal olarak buna isyan edecektir. Bu durumda, soğukkanlılık son derece önemlidir.

Yay

Sevgili Yaylar  saat 05:06 itibariyle Koç-Terazi burç düzlemi içinde meydana gelecek Dolunay, başta aşk hayatınız olmak üzere, varsa çocuklarınız, yaratıcı faaliyetleriniz, sahip olma hırsınız ile, başka insanların sizden beklentileri arasındaki dengeyi kurmanız gerektiğinin işaretidir. Bu olmadığı takdirde gerilim kaçınılmazdır. Bir Yay daima özgür düşünmek ve hareket etmek istediği için, başkalarıyla ortak düşünmek, ekip halinde yapılan çalışmalarda ortaklaşa düşünmekten kaçınabilir. Aslında son derece iyi niyetli bir kişi olmasına rağmen ister istemez bencilleşebilir. Oysaki sosyal ilişkilerine özellikle dikkat etmesi ve liderlik gücünü düzgün bir şekilde kullanması lazımdır. Ayrıca maddi konularda, mantıklı düşünmek Dolunay etkisi altında baş koşul olarak önem taşıyor. Hayale kapılmadan, gerçeklerin farkında olarak hareket etmek gerekiyor.

Parasal açıdan, kendinize güvenli olmanız nasıl önemliyse, başkalarıyla olan iletişiminizin de maddi açıdan değerli olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani akıllı ve zeki bir şekilde ilişkilerinizi güçlü tutmaya çalışmanız yararınıza olabilir. Finansal açıdan kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak bu düşünce şekli, diğer insanların kaynaklarını kullanabilmenizde de sizi destekleyici olabilir. Yani bu süreçte birileriyle iyi geçinmenin menfaatiniz açısından değer taşıdığını anlıyoruz. Özellikle ailenizle yaşıyorsanız onlarla, evliyseniz eşinizle veya kimle parasal ilişkiniz varsa ve size kim destek oluyorsa bu kişilerle diyalogunuzu güçlü tutmanın size fayda sağlayabileceğini söyleyebiliriz.

Oğlak
Sevgili Oğlaklar  saat 05:06 itibariyle Koç-Terazi burç düzlemi üzerinde meydana gelecek Dolunay, iç dünyanızda ve eviniz sınırları içinde kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme ihtiyacınızın göstergesidir. Hakimiyeti elinizde tutmak istediğiniz için pek taviz vermekten yana olmayabilirsiniz. Fakat bu bakış açısı, mesleki konular söz konusu olduğunda kesinlikle yumuşatılmalıdır. Yani işbirliğinde bulunmanız ve sorumluluklarınızı mutlaka yerinde getirmek durumundasınız. Ayrıca iş hayatındaki bir sorunun evinize, evinizdeki bir durumun işinize olan etkilerini göz önüne alarak dengenizi iyi kurmanız gerekiyor. İşte bütün bunlar Dolunayın sizin üzerinizde yaratacağı gerilimin işaretidir.

Yani siz atak ve öncü bir şekilde hareket etmek istersiniz bunu yuvanızda birebir yaşadığınız insanlara gösterirsiniz ama konu dışarısı olunca suspus kalmak zorundasınızdır. Bir yandan evinizde aktif olmak zorunda kalışınız diğer yandan dışarıdaki işlerinizi bitirmek zorunda kalışınız karmaşa yaratabilir. Böylece üzerinizdeki yük daha da büyür. Bunun sonucunda iki dağ arasında kalmış gibi ne yana gideceğinizi bilemez hale gelirsiniz. Burada yapmanız gereken hem kendinize güvenli olmak hem de toplumsal konularda akıllı bir strateji belirleyerek hareket etmektir. Göreceksiniz başaramayacağınız hiçbir şey yok.
Kova

Sevgili Kovalar  saat 05:06 itibariyle Koç-Terazi burç düzlemi üzerinde meydana gelecek Dolunay etkisi altında, önümüzdeki birkaç gün boyunca, bulunduğunuz şartlar nedeniyle kendi kimliğinizi ifade etmekte zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Oysaki Dolunay olumlu anlamda kullanıldığında güven duygusu, kimliğin güçlü bir şekilde ifadesi ve özgürlük anlamına gelmektedir. İşte bu yönüyle düşünürseniz hem kendinizi yeniden keşfedersiniz hem de hayatınızın kontrolünü tümüyle ele alabilirsiniz. Sakın yılmayınız, hedeflerinizi büyük tutunuz ve başarılı olacağınıza öncelikle kendiniz inanınız. Bunu nasıl başarabilirsiniz. Görüş açınızı veya hayata bakışınızı genişleterek, kendinize güven duyarak, etrafınızdaki insanlarla işbirliği yaparak. Ayrıca zihinsel açıdan gayet dikkatli ve disiplinli hareket etmeniz gerekmektedir.

Pratik ve gerçekçi bir şekilde işlerinize odaklanmanız ve bazı belirsizlikler karşısında yılmadan görevlerinizi yerine getirmeniz son derece önemlidir. Bu size hem maddi açıdan hem de yoğunluklarınızla başa çıkabilmenizde destek bir kuvvet olabilir. Uzun saatler boyu çalışmanız, hatta yeri geldiğinde bir aksaklık için bile saatlerce uğraşmanız mümkündür. Örneğin işvereniniz oldukça titiz bir kişi olabilir, üzerinizde baskı kurabilir. Serbest çalışan bir kişiyseniz, hizmet verdiğiniz kişiler tarafından baskı altına alınabilirsiniz. Yakın çevrenizden başlamak üzere, kimlerle iş bağlantınız varsa, ben haklıyım tarzı düşünmemeli işbirliğine açık olmalısınız. Ayrıca evlilik, iş ortaklığı, eğitimle alakalı yurtdışı bağlantılarınızı, tekrar gözden geçirmeli yerleşim problemleriniz veya bürokratik işlerinizi birkaç günlüğüne ertelemelisiniz.
Balık

Sevgili Balıklar  saat 05:06 itibariyle Koç-Terazi burç aksı üzerinde meydana gelecek Dolunay, özellikle duygusal ve ruhsal açıdan kendinizi güvende hissetme arzunuzu yükselticidir. Gerek maddi gerekse manevi konulardaki sorunlarınız bu güçlü ışığın altında net olarak görülebilir. İş hayatınızla ilgili meselelerde, bazı kişilerin size karşı muhalif tavırlar içinde olduklarını farkedebilir hatta bugüne dek kurduğunuz bazı dostlukların sabun köpüğü misali kaybolup gittiklerini düşünebilirsiniz. Sözgelimi parasal konularda zamanında çevrenize yaptığınız insanlıklar, aşk hayatınızda gösterdiğiniz fedakarlıklar, iş hayatında el uzattığınız insanlar hepsi dolunayın ışığı altında olanca acımasızlığıyla durmaktadır.
Dolunay etkisi altında olsanız da, çıkarlarınızı düşünerek, iletişimsel konularda temkinli hareket etmek durumundasınız. Yani kişiliğinize pek uymasa da, başkalarıyla işbirliği, gönül birliği yapmak durumundasınız. Tamam dostunuzu, düşmanınızı bilin, hatta içinizden ne söylemek geliyorsa söyleyin. Ama lütfen kendinize sahip olun. Yani sistemle boğuşmak yerine oyunu kuralına göre oynamaya çalışın.

Her karanlık, doğacak yeni  bir günün  müjdecisidir. İnançla yol almanız, huzurla ilerlemeniz dileğimle,

 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları