ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Doğuma Hazırlık Kursu Başlıyor


 

 

Hamilelikle birlikte anne adaylarının endişeleri de artıyor. Hamilelik sürecinin nasıl sağlıklı şekilde tamamlanacağı ve bebeğin bakımına dair pek çok sorunun yanıtını arayan anne adayları için "Memorial Doğuma Hazırlık Kursları" başlıyor.

 

Anne adaylarının bilinçli ve mutlu bir hamilelik dönemi geçirmeleri için düzenlenen Memorial Doğuma Hazırlık Kursları halka açık ve ücretsiz. Bebek sahibi olacak çiftler uzman doktorlardan öğrenecekleri bilgiler ışığında bilinçli bir hamilelik süreci yaşayarak, yaşamsal önem taşıyan bazı sorunların da önüne geçebiliyor.

 

Memorial Doğuma Hazırlık Kursları; Memorial Şişli ve Ataşehir Hastaneleri'nde 20 Eylül Perşembe günü başlıyor.

 

HAFTA HAFTA KURS PROGRAMI


 

BİRİNCİ HAFTA

Kursun birinci haftasında gebelik oluşumu, gebelik süresince anne adaylarında meydana gelen fizyolojik değişiklikler, gebelik süresince risk oluşturabilecek durumlar ele alınıyor. Ayrıca, anne adayı gebelik süresince dengeli ve yeterli beslenme hakkında beslenme ve diyet uzmanları tarafından bilgilendiriliyor.

 

İKİNCİ HAFTA

Gebelik süresince ortaya çıkabilecek duruş ve yürüyüş bozukluklarını önlemek ve rahat bir doğum süreci geçirmek amacıyla uygulamalı gebelik egzersizleri anlatılıyor. Egzersizlerin yanı sıra anne karnındaki bebeğin gelişimi, takibi ve gebelik süresince yapılması gereken testler de kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından anne ve baba adaylarına aktarılıyor.

ÜÇÜNCÜ HAFTA

Kursun üçüncü haftasında, kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından katılımcılar doğum hakkında bilgilendiriliyor. Anestezi doktoru da doğum ağrısını azaltıcı yöntemleri katılımcılarla paylaşıyor. Gebelik süresince oluşabilecek cilt sorunları ve tedavi yöntemleri de bu eğitimlerde anlatılan konular arasında yer alıyor.

 

DÖRDÜNCÜ VE BEŞİNCİ HAFTA

Eğitimin son haftalarında gebelik sürecinin ardından bebek doğduktan sonraki süreçle ilgili bebeğin beslenmesi, anne sütü ve emzirmenin önemi, bebeklik ve çocukluk dönemi aşıları ile bebek bakımı ile ilgili pratik bilgiler anlatılıyor. Bebeğin banyosu, göbek bakımı ve masajının yanı sıra, ilk zamanlar bebekle ebeveynler arasında doğru iletişim kurma yöntemleri de çocuk ve ergen psikolojisi uzmanları ve pedagoglar tarafından ebeveynler ile paylaşılıyor.

 

Doğuma Hazırlık Kursu Programları

Memorial Şişli Hastanesi

20 Eylül – 18 Ekim 2012

Her Perşembe / 18.00 – 20.00 (5 hafta boyunca)

Memorial Şişli Hastanesi Konferans Salonu

Memorial Ataşehir Hastanesi

20 Eylül – 11 Ekim 2012

Her Perşembe / 18.00 – 20.00 (4 hafta boyunca)

Memorial Ataşehir Hastanesi Konferans Salonu

Bilgi ve Kayıt: 444 7 888

Katılım ücretsizdir.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları