ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Doğru Makyajın Püf Noktaları


Cildinize doğru makyajı uygulayarak daha çekici görünebilirsiniz...

Göz şeklinize uygun makyaj yapımı...

Küçük gözler
Açık renk farlar gözü daha büyük göstereceği için öncelikle doğru yolda olduğunuzu bilmelisiniz. Renkleri de giysi gibi algılayabilirsiniz. Nasıl koyu renkler sizi zayıf, açık renkler kilolu gösteryorsa farlar da aynı baynı etkiyi yaratır. Gözlerinizin orta kısmına farı uygulayın. Maskarayı ise yalnızca üst kirpiklerinize ve alt kirpiklerinizin ortasına sürün. Bu işlem etkiyi göz bebeğinize yoğunlaştıracak.

Dar göz kapağı
Eye liner ve pastel tonlardaki farı gözün dış köşelerinde yoğunlaştırarak uygulayın ve dikkati bu noktalara çekin. Gözün iç kısımlarını ve göz pınarlarını kendi rengine bırakmanızda fayda var. Bir kat maskara uyguladıktan sonra ikinci katı yalnızca dış kısmındaki kirpiklerinize uygulayın.   

Birbirinden uzak gözler
Far uygulamasının kaş altlarından gözün dış köşesine doğru uygulanması temel kural. Bunun kökünde iç köşelere doğruysa daha koyu bir farla gölgelendirme yapın.
Cildinizin neye ihtiyacı var?

Minumum rötuşa ihtiyaç dyduğunuzda...
Likit fondoten ya da renkli nemlendirici kullanın. İnce yapıları ile kolayca dağılarak cilt tonunuzu düzenlemeye yardımcı olacaklar. Işığı yansıtacak pigmentlere sahip olan bir ürün tercih ederek daha parlak bir sonuç elde edebilirsiniz.

Belirgin kırmızı lekeleri kapatmak istediğinizde...
Köpük formda bir ürün kullanın. Orta derecede kapatıcılık sağlayacak bu ürün, sandığınız gibi kalıp şeklind görülmeyecek.

Sivilceleriniz varsa ya da cildiniz öğle vaktine kadar yağlanıyorsa...
Yağsız bir fondöteni salisilik asit içeren nemlendiriciyle karıştırarak kullanabilirsiniz. Böylece nemlendirici sivilcelerle savaşırken siz de yağlanmayan, tek renk bir cilde sahip olmuş olursunuz.
Daha Dolgun dudaklar için;

Dudak kalemi: Dudak renginizle eşleşen bir dudak kalemi ile dudak çevrenize bir hat çekin ve parmaklarınızla bu hattı dağıtın.

Aydınlatıcı: Üst dudağınızın ortasında kalan kıvrıma, hafifçe aydınlatıcı uygulayın. Çıkık olan bu kısmı ışığı daha iyi yansıtarak dudaklarınızda dolgunmuş illüzyonu yaratacak.

Parlatıcı: Dudak renginize en yakın ışıltılı parlatıcıyı alın ve alt dudağınızın ortasına dokundurun. İşte size her kadının sahip olmak istediği dolgun dudaklar.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları