ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Dijital AnnelerTeknoloji geliştikçe iletişim şekilleri ve alışkanlıklarda değişiyor. Eskiden çocuğu olan bir kadın ya ev kadını yada çalışan anne olurdu. Şimdi ise çoğu anne çalışıyor ve çoğu bir blog sahibi. 

Blog nedir ?
Fikir, araştırma, inanç, bilgi ve görüşlerinizi paylaştığınız, belli bir hedef kitlesi ve takipçisi olan kişisel web sayfası 'blog' kavramını anlatıyor. Ev kadınlarının bir kısmı 'home office2 kültürünün gelişmesi ile evden çıkmadan blog yazarlığı yapmayı tercih ediyor. Açıkçası bu işten iyi gelir elde edenler bile var. Bu tamamen seçtiğiniz blog konusunun ilgi çekici olup olmaması ve sizin performansınız ile ilişkili. 

Blog sahibi olmaya karar veren biri öncelikle bir konu belirliyor. Ne hakkında yazmak ve neleri paylaşmak istiyorsunuz bunu bilmeniz gerekli. Ve elbetteki hedef kitleniz. Yazdıklarınız ve paylaştıklarınızı kimlerin okuyacağıda çok önemli.Blog sahibi olmak öyle sanıldığı gibi pahalı bir işte değil, hatta bedava. Bu işletip daha farklı bir forma sokmakta yine sizin isteğinize bağlı.

Bir blog sahibiyseniz ve hayatınız ile ilgili tecrübeleri paylaşıyorsanız aklınızda tutmanız gereken bazı noktalar var.Özel hayatınız mesela.Hayatınızın aslında tam anlamı ile sadece size ait olmadığını, daha doğrusu başkalarına karşı belli sorumluluklarınız olduğunu unutmayın. Ailenizin özel bilgilerini veya onlar ile ilgili fotoğraflar paylaşmanız durumunda onlarında rızasını aldığınızdan emin olun.
Bir başka dikkat etmeniz konu legal oluşu. Yazdıklarınız her ne kadar sizin şahsi fikirleriniz olsa bile, başkalarını rencide edici, hakaret içeren, dini, siyasi tarzda paylaşımlarda bulunmak başınıza dert açabilir. Bununla ilgili gerekli araştırmayı yaptığınızdan emin olun.

Son olarak; blog yazarlığı son zamanalarda çok yaygın. Yaptıklarınızın özel olmasını istiyorsanız, gördüğünüz bir blog'tan esinlenerek kendi blog'unuzu oluşturmaktan kaçının. Özgün yazılar ve özgün içerik her zaman rağbet görecektir.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları