ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Desteği Esirgemek Kabullenmemektir !


 

 

 

Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu; tamamı bedensel engelli arkadaşlardan oluşan bir tiyatro topluluğudur.

Bedensel engelli arkadaşların yaşadıkları sıkıntıları,mutlulukları,ikilemleri skeç halinde sergiledikleri özgür bir platformdur.

Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu'nun amacı engellerinden dolayı hayata küsmüş bedensel engelli arkadaşlarımızı sosyal hayata kazandırmak;azmin önünde hiçbir engelin duramayacağını göstermektir.

Tiyatroyu izlemeye gelenler ise oyun bitiminde hayatlarında fark edemedikleri çoğu şeyi empati yoluyla fark etmiş oluyorlar. Amaç her ne kadar kendi ayakları gibi olmasa da yardımcı malzeme olan tekerlekli ,akülü sandalye gibi önemli ihtiyaçlarını tamamlamak olan bu etkinliğin diğer bir amacı da oyuncuların kendine olan güvenlerinin gelişmesi ve yaşadıkları toplumda biz de varız kavramını iyice pekiştirmeleri.

Bedensel engelli arkadaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan alınteriyle kendi ihtiyaçlarını karşılaması, aynı zamanda bu hareketiyle hayatından hiçbir beklentisi kalmamış diğer bedensel engelli arkadaşlarımız için de bir emsal,bir umut ışığı olmaktadır.

Onlar "Yaşadığımız bu yoğun, yorucu hayatta sadece bir saat kendinizi dinlemek,ve mükellef bir hayat dersine tanık olmak isterseniz mutlaka orada bulunmalısınız." diyor...

Biz de destek veriyoruz.

http://tiyatrobesat.com/

UNUTMAYALIM Kİ HER CANLI BİR ENGELLİ ADAYIDIR.

ENGELLİYE,SANATA VE SANATÇIYA KARŞI DUYARLI DAVRANIŞINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları