ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Çocuklarla Yolculuk!Haritalama...

Yola çıkmadan önce çocuğunuza gideceğiniz yeri ya da yerleri haritada göstermek yolculuğun daha keyifli geçmesini sağlıyacaktır.
Yolda kavga, sızlanma gibi davranışları görmek istemiyorsanız eline bir harita verin ve değişik oyunlarla onu oyalayın.

Hafif kıyafetler

Aşırı sıcaklayan terleyen çocuklarıla baş etmek normalden çok daha zordur. Bu yüzden yolculuk için ayarladığınız kıyafetlerin ince pamuktu ve rahat edebilecekleri tarzda olmasına özen gösterin.
Ayrıca elinizin altına mutlaka ıslak mendil, temiz kıyafet ve çamaşır bulundurun.

Kahvaltı kulübü ...

Uzun bir yolculuğa çıkacağınız günün sabahına mutlaka kahvaltıyla başlayın. sıkı bir kahvaltı tüm gün çocuğunuzu zinde tutacaktır. Yolda acıkmasına karşı ise tehlike yaratmayacak meyve, sebze ve ya kuru gıda olabilir.

Duraklar

Ufak bir bebekle yolculuk yapmak çok zor olsa gerek. Ancak artık tüm imkanlara sahip dinlenme tesisleri işinizi oldukça kolaylıyor. Beslenme ve temizlik gibi yapımı oldukça zahmetleri işleri kolaylıkla tesislerde halledebilirsiniz.
Durun ve oyun oynayın

Yolculuk sırasında durduğunuz zaman, arabaya dönmeden önce mutlaka oyunlar oynayın. Onu yolculuğa tekrar hazırlayacak aktiviteler yapın. Böylece dejarz olucak ve yolculuk sırasında huysuzluk çıkartmayacaktır. Hatta oyunların ve yolculuğun yorduğu bedenleri dayanamayarak uyuyabilirler.

Dondurma

Çocukların en sevdiği dondurma, çikolata, bisküvü kuru meyve gibi yiyecekler yolculuk sırasında imdadınıza yetişebilir. Zarar vermeyecek kadarını ellerine vererek hem oyalanmalarını hem de karınlarının açlığını önleyecektir.

Kitap

Yolculuklarda çocukların en hoşuna gidecek şeylerden biri de kitap okunmasıdır. Kitap okuyarak dikkatlerini toplayıp sakin bir yolculuk geçirebilirsiniz.

Müzik

Kitap kadar etiklibir aktivite daha varsa o da müziktir. İster bireysel dinlesinler ister hep birlikte  eşlik edeerek dinleyin her halükarda onlara mutluluk verecektir.

Gece yolculuğu

Uyku düzenine alışkın bir çocuk için gece yolculuğu oldukça rahat geçecektir. Zaten arabaya bindiklerinde uykuya meyilli olan çocuklar gece yolculuklarında ise hiç aksilik çıkartmadan rahat rahat uyurlar.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

eşim ve ben çocuklarla seyhatlere alıştik artık

güliz - 05-09-2011 06:13
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları