ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Çocuklara Organik 'Tetris'


90’lı yılların vazgeçilmezi 'Tetris' sanal boyuttan çıkıp sağlıklı oyuncaklar sektöründe yerini aldı

Oyun konsollarında namını tüm dünyaya duyuran Tetris, ahşap haliyle yeni nesil çocuklara kendini tanıtmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ilk ve tek ahşap oyuncak markası Neva Toys, oyuncak portföyüne Tetris’i de ekledi. 90’lı yılların başında hayatımıza giren ve 7’den 70’e herkeste alışkanlık haline gelen bu zeka oyunu, artık sağlıklı ve ahşap olarak Neva Toys’da üretiliyor. Hem zeka geliştirici niteliği taşıyan hem de eğlenceli bir yönü olan Tetris, uzay çağı çocuklarının kalbini fethetmeye hazırlanıyor.

Neva Toys Genel Müdürü Ayhan Eren, geçmişten günümüze damga vuran oyunları, çocuk sağlığına zarar vermeyecek şekilde yeniden ürettiklerini söyledi. Tetris’in zeka gelişimine yardımcı olduğunu ifade eden Eren, “Organik ürünlere talebin hızla arttığı günümüzde, geçmişten özlemini duyduğumuz oyunların ahşap versiyonlarını tasarlıyoruz.

Çocuklarımızın zihinsel gelişiminin yanı sıra bu gelişimin sağlıklı olmasına da dikkat ediyoruz. 2012 yılından itibaren ahşap Tetris’leri satışa sunacağız. Hem çocuklar hem de aileleri tarafından zevkle oynayacakları bir oyun olacağını düşünüyorum” dedi.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

çok güzel düşünülmüş tebrikler

nıluferdonmez - 30-12-2011 07:37
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları