ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Cilt Lekelerine Çözüm: LazerYazın da uygulanabilen 'Spectra Lazer' ile basit güneş lekeleri ile yanlış lazer uygulamaları sonucunda oluşan kalıcı lekelerden kurtulmak mümkün

Yöntem, melasma hastalığı, geniş gözeneklerin azaltılması, dövme silme ve aktif akne tedavisinde de uygulanabiliyor.

Dr. Metin Uluşan, teknolojik gelişmelere paralel olarak gelişen lazer cihazları ile estetik alanında mucizevî sonuçlar elde etmenin mümkün olduğunu söyledi.

Uluşan, spectra lazer ile uygulanan karbon peelingin, her mevsimde ve koyu ciltlerde yapılabilecek kadar emniyetli, hızlı ve çabuk sonuç verdiğini belirtti, ilk adımın, cilt yüzeyinin karbon solüsyonu ile örtülmesi ile yapıldığını anlattı.

LASER TONING İLE LEKE TEDAVİSİ

Medikal lazerlerin etkin olduğu bir diğer hastalık grubunu, ciltteki pigmentasyon bozuklukları olarak adlandırılan lekeler oluşturuyor. Laser toning adı verilen leke tedavisi, iki aşamalı bir uygulama ile karbon solüsyonu ve lazer enerjisinin etkisini birleştirerek belirgin bir şekilde görünür pigmentasyonu azaltıyor. Aynı zamanda Lazer Toning ile cildin tekstürü düzeltiliyor, porlar ve ince kırışıklıklar da azalıyor.

Tedavi sonucunu görmek için belli bir zamana ihtiyaç duyuluyor. Leke tedavisinde 1 haftalık aralarla 6-10 seans uygulama gerekiyor. Tedavi sonrasında kişi, günlük aktivitesine hemen dönebiliyor. Melazma denilen lekeler özellikle kadınlarda, simetrik bir şekilde yanaklar ve göz çevresinde görülen kahverengi lekelerden oluşuyor.

Bu lekeler, hormonal değişiklikler ile birlikte zaman içinde oluşuyor. UV ışınlarının etkisi ile kadınlarda hamilelik nedeniyle veya doğum kontrol hapı kullanımıyla da ortaya çıkabiliyor veya artabiliyor.

Tedavi diğer lekelere göre biraz daha uzun olmak üzere, ortalama 10 seanslık uygulama kürü ile tamamlanabiliyor.

Melazma lekelerinde de ''Spectra'' veya ''Soft Peel'' denilen yöntemle derinin üst tabakalarındaki (epidermal) lekelerin tedavisi mümkünken, yine Spectra Lazer kullanılarak ''Lazer Toning'' diye simlendirilen uygulama yapılabiliyor. Bu yöntemle, leke giderici yöntemle tedavisi mümkün olmayan derin lekeler yok edilebiliyor.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

bu konuda uzman kişilere yaptırmak lazım

nıluferdonmez - 15-08-2011 05:27
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları