ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Cildinize Nefes Aldırın


Özellikle biz kadınlar daha bronz bir görüntü için yaz aylarında cildimizi güneşe teslim ediyoruz ancak güneşin zararlı etkileri cilt üzerinde yaşlanma belirtileri gibi birçok olumsuz sonuca neden oluyor.  Hem yazı bronz bir ten rengiyle geçirmek hem de yeterince bakılmadığı için zarar gören cildine rahat bir nefes aldırmak isteyen kadınlar için bitkisel cilt bakım yöntemlerini tavsiye ediyorum.

Her cildin farklı bir yapısı vardır bu sebeple uygulanacak bakımlarından birbirinden farklı olması gerekir. Güneş sonrası yıpranan cilt için benim özel formüllerim var, mesela ufalanmış pirinç, üzüm çekirdeği, mercimek gibi doğal ve besleyici granüllerin oluşturduğu zengin içerikli peelingler ile cildi yaz boyunca ciltte biriken ve kalınlaşan ölü deri tabakasından arındırabiliyoruz.

Başarılı bir cilt bakımı için buhar ve akne temizlik işlemlerinin ardından ciltte oluşan lekeleri açmak ve cildin yapısını güçlendirmek için özel olarak hazırlanan maske uygulamaları yapıyoruz. Bakım işlemini cilt tipine göre 2 veya 3 kat farklı maske uygulamasının ardından yine leke önlemeye yönelik serum ve kremler ile yapılan yüz masajı ile sonlandırıyoruz. Kişinin cilt tipine özel olarak hazırlanan bitkisel ürünlerimiz ise her bakımın kişiye özel olmasını sağlıyor.

Ayda bir rutin cilt bakımı yaptırmak, düzenli ürün kullanıp cilde haftalık mini bakımlar yapmak, her cilt tipi için yapılması gereken temel kurallardır. Cildi güneşe karşı koruyup, lekelerin çıkmasını önlemek için yaz kış güneş koruyucu krem kullanılması da sağlıklı bir cilt için oldukça önemli bir rol oynuyor.

LEKE TEDAVİSİ İÇİN KIŞ AYLARINI BEKLEYİN
Cilt güneşin ultraviyole ışınlarına karşı koruma mekanizmasını devreye sokarak, dala fazla melanin sentezi gerçekleştirir bu da cilt üzerinde kahverengi lekeler oluşmasına neden olur. Başarılı bir leke tedavisi için kış aylarının beklenmesi gerekir. Az güneşli günlerde yapılacak bir leke tedavisi ile cildin güçlenmesini sağlamak uygulanacak tedavinin başarısını da arttırır. Böylece bir sonraki sene için cildin koruyucu bariyerlerini güçlendirmiş oluruz. Leke tedavileri cildin yapısına göre 3 veya 10 seanslık kürler halinde uygulanabilir.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları