ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Bu Ürünlere Dikkat EdinYaz aylarının son dönemlerine geldiğimiz ve sonbaharın yaklaştığı şu günlerde Türkiye’de kadınlar en çok saç dökülmesinden şikayet ediyorlar...

Dökülme sorunun yanı sıra güneş, deniz ve sıcaklık nedeniyle yıpranan saçların uçlarındaki kırıklar saçların cansız ve mat görünmesine neden oluyor.

Saç kırıkları nedeniyle kopan ve düşen saç uçlarının bir saç dökülmesi türü olmadığına dikkat çeken uzmanlar, gerçek saç dökülmesini saç kökünün ölmesi şeklinde tanımlıyorlar.

Hekimler, özellikle dış etkenlerin ( hava kirliliği, stres, şehir hayatı vb. ) yoğun olduğu yerlerde yaşayan kadınların ihtiyaçlarına göre doğru şampuan kullanmaları yönünde uyarıyorlar.

Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız bir şampuan firmasının Ar-Ge Direktörü Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, saç telinin büyüme döneminin, saçın yaşam döngüsünün yüzde  85-90’ını içerdiğini, gerileme ve dinlenme  dönemlerinde ise geri kalan yüzde 10-15’lik bölümü oluşturduğun belirtti.

Ecz. Dr. Özden Kasımoğulları, gerileme ve dinlenme dönemleri saçların uzamadığı  evreler olduğunu belirtip şunları söyledi:

“Dökülen saç teli sayısı 100'den fazla ise dikkate alınması gereken bir sorunla karşı karşıyasınız. Günümüzde çok sık gündeme gelen saçların koparak dökülmesi kavramı, aslında saç uçlarının kırılmasıdır. Saçlar koparak dökülmezler, sadece kırılırlar. Bu nedenle saç sorunu olanların, bitkisel aktifler içeren ürünlere yönelmeleri daha uygundur. Şampuanın hemen her gün kullanılan bir ürün olduğu da düşünülürse, içeriğinin güvenli ve etkinliğinin klinik testlerle kanıtlanmış markaların tercih edilmesi gereklidir.”

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

benim saçlarım da çok dökülüyor saçımı boyuyorum herhalde o da etkiliyor

nıluferdonmez - 07-09-2011 06:37
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları