ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Bu Tarihlere Dikkat Edin


Sevgili Okurlarımız,

8 Şubat saat 08:01 itibariyle Koç burcunda ilerleyecek Venüs süresince,  10-15 ve 17 Şubat tarihlerindeki görünümler gayet önemli. Yorumunuzda hem bu tarihlerin etkilerinden hem de 5 Mart tarihine kadar devam edecek bu seyirin yansımalarından söz ettim. Bu geçişin yöneticisi olan Mars, Başak burcunda geri harekette olduğu için, doğaldır ki, Venüsün heveslilğini dizginlemekte.
Venüs-Koç burcu geçişi bana bir şarkının sözlerini hatırlattı şimdi.

Bilirsin aslında adaletsizliğini
İstemezdin hani
Sen de bittiğini
ama kendinden yanadır ya hep yürek
Feda edip aşkı
Korur yine kendini

Her birimiz için aşkı yeniden anlamlandıracağım bir seyir olsun...

İremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
VENÜS-KOÇ BURCU SEYRİNİN BURÇLAR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
Koç

Sevgili Koçlar, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek Venüs süresince hem çevrenizle olan temasınızda  hem de partnerinizle olan münasebetinizde  kendinize dönük tavırlarınız ön plandadır. Sınırlanmaktan hoşlanmadığınız için, hakim taraf olmayı tercih edersiniz.  Bir ilişkiniz varsa ve uzun yıllardır devam ediyorsa, oldukça renkli, birbirinizle tutku dolu bir zaman geçirmeniz mümkündür. İçgüdüsel isteklerinizi sosyal çekiliğinizle birleştirerek hem sevdiğiniz üzerinde etkili olmaya devam edebilir hem de başka gözleri üzerinizde hissedebilirsiniz. Çünkü bu dönem Venüsün cinselliğe dönük ve tatmin üstüne kurulu olan titreşimleri bir radar işlevi görebilir. Kimseye hesap vermek zorunluluğu duymazsınız. Bu süreç erkek Koçlarda çapkınlığın üst seviyeye çıkması Bayan Koçlarda ise çekiciliğin yükselmesini sağlar. Bu dönemde kendi isteklerinizle meşgul olacağınız için sorunlarla uğraşmak yerine beraberliğin keyifli yanlarının tadına varmak sizin için önemlidir.  Bu durumda partnerinizin ses çıkarması veya sizi eleştirmeye kalkması sizin açınızdan kaçış için bir bahane anlamına gelebilir. Etrafınızdaki seçeneklerin artması sonucu pek naz niyazla uğraşmak gibi bir niyetiniz yoktur. Açıkçası birlikte olduğunuz kişinin oldukça anlayışlı davranması gerekecektir. Genel anlamda Venüs burcunuzdan geçtiği sürelerde erotizm gücünüz oldukça yüksektir.

Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor. 10 Şubat tarihinde ilişkide özgürlük ihtiyacınız oldukça yüksek. Sürpriz bir aşk kapınızı çalabilir. Ancak ne olursa olsun mutlaka bilinçli hareket etmenizde fayda var. Çünkü Venüsü dispozitörü Mars geri harekette. İlişki sorunları böyle bir etki altında pek çözümlenmez. Çünkü problemlerle uğraşmak yerine hayatınızı sıra dışı bir şekilde yaşama arzunuz yoğundur. 15 Şubat güç ve kontrol arzunuz yoğundur. Bu durum ilişkide krizler yaşanmasına sebebiyet verebilir. 17 Şubat ilişki konularında daha özgür davranmanızı sağlar. Kimsenin baskısı altında kalmak istemezsiniz. Bu görünüm yeni bir ilişkinin gelecek şansını yükselticidir. Ancak ben yine de şöyle detaylı bir şekilde ilişkiyi mercek altına almanızdan yanayım.

Boğa

Sevgili Boğalar, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek yöneticiniz Venüs, dispozitör Mars geri hareketi nedeniyle aşk hayatınız ve genel anlamıyla sizi içten içe etkileyen konularda bencil isteklerin ön planda olması demektir. Durum böyle olunca paylaşımda bulunma arzunuz geri planda kalabilir. Kişi ilişkide -Ben haklıyım tarzında davranışlar gösterir veya bu yönde bir alışverişte bulunmayı tercih eder. Ayrıca bu seyir, erotizm duygusunu yoğunlaştırır. İlk bakışta aşk dediğimiz türden bir ilişkiler yaşanır. Ancak bu aşkın temelinde cinsellik vardır. Birlikte olduğunuzu kişiyle aranızdaki ten uyumu beraberliğin özünde büyük bir yüzdeye sahiptir.

Sorunları çözme biçiminiz veya ilişkinizi sağlam bir temele alma ihtiyacınız bu paylaşıma bağlı gibidir. Sorunlu bir ilişkiniz olsa dahi, eğer birbirinize karşı tutkuluysanız beraberlik devam eder. Bu enerji Boğa gibi cinsellik konusunda gayet güçlü bir burcun, ilişkideki problemleri bu dürtü çerçevesinde değerlendirmeye alması mümkünse de, ben Boğaların yine de ayakları yere basacak şekilde düşünecekleri kanaatindeyim. Zaten bu tarihte Venüsü yöneten güç Mars  geri hareketini sürdürdüğü için, bilinçli hareket etmekte yarar var. Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor. 10 Şubat tarihi özellikle ilişki konusunda beklenmedik sürpriz gelişmeyi işaret etmekte. Bu bir gizli ilişkinin startı olabileceği gibi, eskiye dönük meselelerin tekrar önünüze gelmesi anlamında önemli gözüküyor. 15 Şubat sabrımızı sınayan bir tarih. Bir yandan aşkta arzuluyuz, ihtiraslıyız diğer yandan ilişkide mücadeleler söz konusu.

İkizler

Sevgili İkizler, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek aşk evinizin yöneticisiVenüs, hem sosyal hayatın renklenmesi ve hem de  duyguların ateşli ifadesi anlamına geliyor. Siz İkizler bu dönemde gayet net ve açık bir şekilde kendinizi ifade edebilir, talepkar davranabilir, liderlik gücünüzü ortaya koyarak karşı cins üzerinde ve diğer kişilerle olan ilişkinizde ön planda olmaya çalışabilirsiniz. Bu nedenle bu seyir altında oldukça girişken ve hevesli olmanız doğaldır. Bu heveslilik devam eden ilişkiniz açısından veya yeni başlayacak beraberliğiniz konusunda da sizi destekleyicidir. İlişkisi olanlar için bu enerjinin anlamı, partnerinizle olan paylaşımınızda öncelikle kendi arzularınızı ön plana alma taraflısı davranacağınızı söylemek mümkündür. Benim tavsiyem ise, ortaklaşa hareket ederek ama ateşli doğanızı da tavırlarınızla da partnerinizi sıkıca kavramanızdır. Yani birbirinizden farklı yönlerinizin bilincinde fakat hedefleriniz konusunda aynı yolda ilerleyecek kadar mantıklı davranmak gayet yararlıdır. Bu seyir, bir çift olarak beraberce yaşamınızı sürdürürken arkadaşlık yönünüzü de iyi beslemeniz gerektiğini göstermektedir. Unutmayınız ki, gerek siz ve gerekse partneriniz aslında bir ekipsiniz. Birbirinize sırt vererek, ideallerinizi bu enerji altında gerçekleştirebilir, ileriye doğru adımlar atabilirsiniz. Burada bencil düşünmemek ve birbirinize destek vermeniz son derece önemlidir.

Ben bu enerjinin ilişkinizi daha geniş bir çevrede, gayet tutkulu bir şekilde yaşamanız ve diğer insanların size baktıklarında ne kadar uygun bir çift demelerini sağlayıcı olabileceği kanaatindeyim. Ancak bir uyarıda bulunmak isterim. Mars-Başak burcunda geri hareketini sürdürüyor. Bu durumda Venüsün arkasındaki güç olarak sizlerin öncelikle iç dünyanızda kendinizi şöyle bir gözden geçirmenizde fayda var. Gerek devam eden veya gerekse başlayacak bir ilişkide güven olgusunu önemsemeniz lazım. Geçmiş deneyimleri, bugüne dek yaşanılanları, sizin için bir ilişkide olmazsa olmazları lütfen düşününüz. Mükemmellik ölçünüzü, neleri merkez aldığınızı, nelere titizlenebileceğinizi iyice düşününüz. Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor. 10 Şubat ani ve sürpriz bir aşkın işaretçisi. Özgür paylaşımın etkili olduğu bir ilişki yaşanabilir. Sorunları olan çiftler ise dikkatli olmalı. Bir arkadaşlık aniden aşka dönüşebilir veya bir etkinlikte aniden aşık olabilirsiniz. 15 Şubat tarihi cinsel anlamda etkileyici. Tutkular ve arzular doruk noktada. 17 Şubat ilişkinin evliliğe dönüştürülmesinde ani bir karar verilebilir. Ancak ben Satürn geri hareketi nedeniyle dikkatli olunması taraftarıyım.

Yengeç

Sevgili Yengeçler, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Venüs, gerek  mesleki gerek otoriteyle olan ilişkiniz ve gerekse birlikte çalıştığınız insanlarla olan iş münasebetinizde kendinizi ön planda tutma isteğinizin yoğun olacağı bir dönem. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, meydan okuma tarzında bir iletişimde bulunmamaktır. Çünkü vahim bir sonuç doğurabilir. Yeni başlangıçlarda bulunabilmek için her şeyden önce sabırlı olmak gerekir. Oysaki bu enerji sabırsızlığa yol açarak çatışmalara neden olabilecek türdedir. Ancak unutmayalım ki, iletişim evinizde geri hareketini sürdürmekte olan Mars, Venüs-Koç burcu seyrinin yönetici gücü olarak son derece önemli.  Yeni iş hayatına atılan veya görev değişikliği nedeniyle bulunduğu yerde birkaç aydır çalışmakta olan kişiler için Venüs-Koç burcu geçişi  bir yandan hassasiyet diğer taraftan  mükemmel olanı isteme, kolay beğenmeme şeklinde durumlara neden olabilir.  Evinizdeki sıcak ortamınızdan çıkıp, iş hayatının deyim yerindeyse kurtlar sofrasında mücadele edebilmek için, özgüven duygunuzu ön planda tutmanız şarttır.

Öncelikle yolun başında olduğunuz için ne olursa olsun sabırlı davranmanız, etrafınızdaki kişilerle iyi geçinmeye çalışmanız lazımdır. Kaldı ki sizin gibi güvencesine önem veren kişilerin bu dönemde görevinizi yerine getirmeniz, kuvvetli olmanız son derece yararlıdır. Yani gerçekten kim olduğunuzu, hedeflerinizin bilinci içinde toplumsal bir rol altında gerçekleştirmeye çalışmanız, elinizden geldiğince sabırlı olunuz ve sıkı çalışmaya devam ediniz. Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor. 10 Şubat kariyer hayatınızda sürpriz bir gelişmeyi işaret ediyor. Ancak çok keskin karar vermemek lazım. Ne de olsa Mars geri harekette. Yeniliklere açık olun ancak bunun alt yapısı mutlaka sağlam olmalı. Bazılarınız için bu ani ve beklenmedik bir iş ilişkisi sorununu işaret edebilir. 15 Şubat tarihinde dik bir açı yapan Venüs, iş ortaklığı konularında mücadele ve güç arzusunu işaret ediyor. Dikkatli olunuz. 17 Şubat iş hayatınızla ilgili mevzularda gelişim için sabırlı olmanın önemini gösteriyor.

Aslan

Sevgili Aslanlar, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek iletişim evinizin yöneticisi ve astrolojik olarak ilişki alışverişinin simgesi olan Venüs,  gerek seyahatler yoluyla ve gerekse birebir temas kurarak yeni insanlarla tanışabilme anlamında önem taşıyor.  Özellikle seyahatlerin ve görüşmelerin ardında en önemli kıstas, ayağımızı sağlam olarak yere basıyor muyuz sorusunu kendimize sormak.  Sevgiliniz veya yeni tanıştığınız kişi başka bir yerde yaşıyorsa,  çıkılan yolculuklar hoş bir esinti olarak rahatlatıcıdır. Eğer bekarsanız veya uzun zamandır yalnızsanız, bu enerji altında yeni biri karşınıza çıkabilir.

Eğer doğum haritanızda hava ve ateş gruplarında gezegen yerleşimi varsa,  Venüs-Koç dönemi aktif bir dönemi işaret edebilir. Ancak Venüs-Koç burcu geçişini yöneten Mars bildiğiniz gibi geri harekette. Bu durumda   bu beraberlik ciddi midir, uzun sürer mi diye düşünüyorsanız,  ben acele karar vermemenizden yanayım. Hem yeni tanışma, hem iş anlamındaki görüşmelerde işi baştan sıkı tutmakta yarar var. Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor. 10 Şubat tarihi yeni bir tanışmanın işaretçisi. Ayrıca ilişki konularında sürprizlere işaret bir gün. Yenilik anlamında özel gözüküyor.

Başak

Sevgili Başaklar, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Venüs döneminde enerjinizi olumlu yönde kullanabilmek için duyguların gözden geçirilmesi gerekir. Çatışma içinde olmanın ne size ne de beraberliğinize hiçbir faydası yoktur. Düşmanca tavırların size zarar getireceğini bilmelisiniz. Aslında bu sürecin etkisiyle sizin verdiğiniz bu tepkilerin altında yatan asıl duygu kaybetme korkusunun getirdiği strestir. Oysaki daha ılımlı ve anlayışlı olmanız gerekirken, sevdiğiniz şeylere istemeden de olsa zarar vermeyi düşünmeniz, dönemin hissettirdiği gerilimli enerjilerin bir sonucudur. Bunun dışında maddi konularda da yine buna benzer tepkiler vermeniz doğaldır. Hakkınız olanı zorla istemek, almaya çalışmak, ortak kazançlar konusunda bencil dürtüler göstermek, sizin söylediklerinizin onaylanması beklemek gibi. Evli olanlar ve eşiyle maddi paylaşımı olan kişilerde bu enerji, bütçenin sizin tarafınızdan idare edilmesi konusunda veya eşinizden, birlikte yaşadığınız insanlardan daha dikkatli davranmaları beklemek gibi dürtülere yol açabilir.

İlişkilerinizde kuşkulu yaklaşımlar, otoritenin sürekli elinizde olmasını istemek gibi tavırların sıkça görülmesi mümkündür. Sizler mantıklı insanlar olarak, dönemin bu etkilerinin bilincinde olarak şimdiden ayarlamalar yapmanız gayet yerinde olacaktır. Başkalarından beklediğiniz maddi kaynaklar veya cinsellik konusunda daha sevgi dolu davranmaya çalışmanız son derece faydalıdır. Böylece kısa sürecek bu sert enerjinin sizi sonradan pişman olacağınız durumlar içine sokmamasını sağlamış olursunuz. Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor. 10 Şubat başkaları kaynaklı gelirler konusunda beklenmedik sürpriz gelişmeler karşısında zor durumda kalmamak için tedbirli olmayı gerektiriyor. Finansal dalgalanmaları göz önüne alarak kimseye güvenmeyiniz. Maddi konularda çok dikkatli olmak lazım. 15 Şubat tarihinde para hırsı, güçlü olma  arzusu, iktidar ve dönüşüm hevesliliği ister istemez sizi gerginleştirebilir.

Terazi

Sevgili Teraziler, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerlemesini sürdürecek Venüs, partnerin egosunun ön planda olması  ve doğal olarak sizin isteklerinizle onun ilişkiye bakış açısı arasındaki farklılıkların su yüzüne çıkması anlamına gelebilir. Her iki tarafın da ılımlı, hoşgörülü ve olgun davranması bu süreçte şart gözüküyor. Bu durum bir ipin her iki uçtan ayrı yönlere çekilmesi haline benzer.  Oysaki her iki tarafta uçları bir araya getirecek şekilde işbirliği yapsa birlikten kuvvet doğar sözüne uygun şekilde düzenlemede bulunulmuş olur.  Hasıraltı edilen ne kadar sorun varsa, birbirinize karşı sustuğunuz ne kadar mesele varsa hepsi bu dönemde ortaya gelir ve her iki taraf kendi adına konuştuğundan, güzellikler değil nedense hep ele göze batanlar ele alınır. Tabii ki böyle bir durumun öncelikle ilişkinize bir faydası yoktur. Yapılması gereken, her zaman söylediğim gibi, her iki kişinin de problemlerini sevgi birliği içinde çözüme ulaştırmalarıdır. Unutmayalım ki, Satürn geri harekette. Bu durum zaten hem geçmişe dönük ilişkinizi gözden geçirme hem de dengeli bir paylaşım için gerekenleri ele alma yönünde gayet önemli bir süreç.

Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor. 10 Şubat Venüs-Uranüs kavuşumu. İlişkisi olmayanlar için beklenmedik bir aşkın kapıyı çalması, sürpriz bir ilişkinin başlaması şeklinde genel olarak yorumlayabilirim. İlişkisinde problemleri olanlar bu etki altında dikkatli olmalılar. Eğer bir de eşleşim haritanızda Uranüs ve Venüs arasında problem varsa, taraflar arasındaki farklılıklar sert bir biçimde yorumlanabilir. Bu bir kopuşa sebebiyet verebilir. Eğer tarafların sevgi birliği yüksekse, her iki kişi de ilişkilerinde yepyeni bir sayfa açabilirler. Farklılıklarını kabul ederler, özgür bir ilişki yaşamaya karar verebilirler. 15 Şubat sert gözüküyor. İç dünyanızda belli bir baskı söz konusu. Gücü elinde bulunduran taraf olmaktan yanasınız. 17 Şubat tarihinde partnerinizle ilişkinizin geleceği konusunda yeni bir bakış açısıyla durumu gözden geçirebilirsiniz.

Akrep

Sevgili Akrepler, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında  Koç burcunda ilerleyecek  Venüs, iş temponuz, sağlığınız ve ustalık, çıraklık, hizmet konularındaki aktivitelerin, hırsın, bencil düşünmenin, deyim yerindeyse keseri kendiniz adına doğrultmanın işaretçisidir.  Kimileriniz için bu, bir işi öğrenmek adına belli bir stajdan geçme dönemidir, kimilerinize göre bir ustanın yanında bizzat işi öğrenmektir. İlişkiler konusunda sert ve oldukça stres yaratan bir etkidir. Size son derece azimle çalışma ve öne geçme gücü verebilir. O denli hızlı ve aktif bir şekilde çalışırsınız ki, belki de kendinizi hiç bu kadar canla başla görmemişsinizdir. Yalnız bu süreçte dikkat edilmesi gereken nokta, bu denli yoğun ve stresli çalışmanın sizi yorabileceği konusudur.

Sağlık konusu önemlidir, özellikle bu dönemde bayan Akreplerde dismonore sorununa yol açmasıdır. Ayrıca hamilelik döneminde düşük olayına dikkat etmek gerekebilir. O nedenle çalışırken dinlenmeyi, üşütmemeyi ve kendinize iyi bakmayı ihmal etmemelisiniz. Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor.10 Şubat tarihi iş konularında çok dikkatli olalım. İş hayatında sorunları olanlar sabırsızlık gösterebilir veya yaşanan bir olay bir değişimi işaret edebilir. Hangi durum olursa olsun, lütfen önce gözden geçiriniz ve acele kararlar vermeyiniz.

Yay

Sevgili Yaylar, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Koç burcunda ilerleyecek Venüs enerjisi size yabancı değil. Astrolojik niteliğiniz olan Ateş, Venüs-Koç burcu enerjisiyle uyumlu. Ancak dispozitör güç Mars geri harekette olduğu için tabii ki aşk konusunda seçici olmamızda fayda var.  üyesi Bu dönemde genel olarak şte aşk hayatınız aktif hale gelir.  Hayatın eğlenceli ve lezzetli yanlarının tadına varma isteğiniz, sizi sabırsız kılabilir. O denli coşkulu ve neşeli haliniz vardır ki, sizinle birlikte olan kişinin mutsuz ve keyifsiz olması mümkün değildir. Yalnız bu enerjinin etkisi altında dikkat etmeniz gereken konu, yaşanan aşkların uzun sürmesi için birbirinizi tanımak için zaman ayırmanızdır. Tamam eğlenmek, aşk, macera güzeldir. Ancak daha sonra neden ciddiyete dönüşmüyor diye düşünüyorsanız, o zaman seçiminizi yaparken iyi düşünmelisiniz.

Venüs Koç burcunda egonuz yüksektir. İlişkinin sizi sınırlamasına veya baskı altına almasına pek tahammül etmezsiniz.  Çünkü Venüs-Koç burcu geçişlerinde sabır olgusu yoktur. Kişi ister ve dilediğini ele geçirmek ister. Dönemi olumlu yönde değerlendirmek, sizin aşktan ne anladığınıza bağlı olarak belirlenir. Ben zevk yaşamak istiyorum, biraz da eğlenmek derseniz buna sözüm yok. Ancak ben doğru bir aşk istiyorum diyorsanız. O zaman önce doğru ilişki tanımlamasını kafanızın içinde belirlemeniz gerekiyor. Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor.10 Şubat sürpriz bir aşkı işaret ediyor. Bu tarih tüm burçlar için hakikaten etkili. Yaşanan hızlı gelişme, yenilenmenizi sağlıyor. Özgürce ilişki yaşamaktan yanayız. Değişim arzusu iliklerimize kadar işlemiş durumda. Ancak 15 Şubat tarihinde arzularımızın bizi sürüklemesine izin vermeden, yarar-zarar hesabını iyi yapmakta yarar var.

Oğlak

Sevgili Oğlaklar, 8 Şubat-5 Mart tarihleri arasında Koç burcunda seyrini sürdürecek Venüs astrolojik açıdan sert bir geçiş olarak kabul edilmektedir. Ancak  Oğlak öncü bir burçtur. Diğer öncü burç olan Koçta ilerleyen Venüs, itekleyici olabilir.  Kariyer evinizin yöneticisi olan Venüs çalışma hayatında  daha fazla başarılı olmak için diğer kişilerle rekabeti kızıştırıcıdır. İç dünyanızda aktif rol oynama arzusu belirir. En soğukkanlı Oğlak bile, Venüs-Koç burcu geçişinde şöyle bir canlanır. Aktif roller üstlenir. Hakkını sahip çıkabilir. Sözünün  dinlenmesinden hoşlanır.  Birlikte yaşadığınız kişi veya kişiler üzerinde baskın rol oynamaya çalışmanız mümkündür. Ayrıca eviniz sınırları içinde hareketlilik yoğundur. Başta da belirttiğim gibi genel anlamda sert bir enerjidir fakat doğru şekilde kullanılırsa, geçmiş bazı meselleler gözden geçirilirse, yerleşim, eğitim veya ihtisas anlamında gelişmeler yaşanabilir.

Venüs-Koç burcunu yöneten Marsın Başak burcundaki geri hareketi gösteriyor ki, gerçekten huzur bulmak, güvende olmak için henüz yerli yerine oturmamış bazı noktalar var. Yeri geldiğinde sabırlı olmakta yarar var.  Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor. 10 Şubat tarihinde ev sınırları içinde aktif ve yenilikleri uygulama arzunuz gayet açık ve net olarak ön planda. Değişime olan ihtiyacınız o denli yoğun ki, sizin gibi radikal bir burç mensubu dahi böyle bir enerji altında sabırsız davranabilir. Öyle bir yenilik istiyorsunuz ki, artık üzerinizdeki baskılar son bulsun ve hayatınızda yepyeni bir sayfa açılsın. 15 Şubat tarihinde arzularınız sizi kamçılıyor. Mutlak güç elde etmekten yanasınız. Dönüşümde bulunamadığınız zaman gerginlik duyabilirsiniz.

Kova

Sevgili Kovalar, 8 Şubat-5 Mart tarihileri arasında Koç burcunda ilerlemesini sürdürecek iç dünya ve iletişim evinizin yöneticisi Venüs gayet aktif bir dönemin işaretidir. Yapınız gereği aşk yaşamaktan, aşkla coşmaktan ve macera duygusuyla hareket etmekten hoşlanan bir kişiyseniz, bu seyir işe yarayabilir.  Koç burcunda içgüdüsel arzuları yoğunlaştıran bir titreşim yaratan Venüs aşk konusunda sorumluluk almak yerine arzularınızın tatminini daha fazla ön planda tutmanızı sağlayıcı olabilir. Bu yüzden de cinsel ağırlıklı kurulabilecek ilişkileri de gösterebilir. Daha önce de belirttiğim gibi bu süreçte yaşanan ilişkilerin temelinde tutkular ön planda olduğundan, beraberliğin uzun süreli olmasından ziyade, doyuma çabucak ulaşan istekler daha fazla önemsenebilir. Bu yüzden de, herhangi bir problemde sabır gösterilmesi mümkün olmayabilir.

Ancak Venüsü dispozite etmekte olan Mars geri hareketini sürdürdüğünden dolayı, bu süreçte dikkatli olunması gerekebilir. Aşk hayatı açısından bu bir sorun oluşturmayabilir, sonuçta her iki kişi de belirli bir süreyi paylaşıp ayrılabilirler. Fakat konu evlilik ve ciddi ilişki olunca tabi ki dikkatli olmak gerekir. Çünkü böyle bir Venüs iletişimsel sorunlara, sabırsız olmanıza, kırgınlık yaratılmasına ve agresif tepkilerde bulunmanıza neden olabilir.  Venüs-Koç burcu geçişinin etkili tarihleri 10-15-17 Şubat olarak öne çıkıyor. 15 Şubat  tarihinde Venüs-Pluto ile zorlu bir görünüm yapacak. Bu enerji ise özellikle gizli saklı ilişki yaşayanlar, ilişkisinde aradığını bulamayanlar veya beklenmedik nedenler yüzünden yaşanabilecek gerilimin işaretidir. Tutkular oldukça derindir hatta saplantı derecesinde yoğundur. Fakat iki tarafın da çok dikkatli hareket etmesi, bu ilişkinin hayatlarındaki yerini çok iyi tespit etmeleri gerekir.

Balık

Sevgili Balıklar, 8 Şubat-5 Mart  tarihleri arasında Koç burcunda seyrini sürdürecek Venüs, maddi anlamda güçlenmek ve geleceğinizi garanti altına alabilmek açısından oldukça hırslı bir şekilde kazanma  arzunuzun göstergesidir. Maddi konularda elinizin açıklığı ve parayı açıkçası kendinize pek fazla dert etmeyen kişiler olduğunuz için genel olarak sıkıntıya düşmeden durumun farkına varmanız kolay olmayabilir.  Ayrıca Venüs-Koç burcu geçişini dispozite etmekte olan Mars geri hareketini sürdürmekte.

Bu nedenle iş ortaklığı, sözleşmeler, evlilik, kontratlar, yasal konularla ilgili olarak mücadele etmeniz gerekebilir. 10 Şubat tarihinde  Venüs-Uranüs kavuşumu gerçekleşiyor, 15 Şubat tarihinde ise Venüs-Pluto arasında zorlu bir görünüm var. Üzerinizden haksızca kazanç sağlamaya çalışan kişilere karşı mücadele etmeniz, bugüne dek sizin iyi niyetinizden yararlanan insanlara farklı bir yüzünüzü göstermeniz mümkün. Ancak bunu yaparken dikkatli olun. Yani dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak gerekiyor.
İremSU
Mynet Astroloji Danışmanı

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları