ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Brezilya Fönünün Bilinmeyenleri


 

 

Brezilya fönü, kıvırcık saçlı pek çok kadının tercih ettiği saç uygulamarından biri. Sağladığı kullanım rahatlığı ile saçla uğraşma derdinden kurtaran bu fön çeşidini saçınıza uygulatmadan önce çok dikkatli olmalısınız. 

Brezilya fönü yapılırken saçınıza uygulanan ürünler, gözleriniz yakmıyor, yaşartmıyor ve burnunuza kötü bir koku gelmiyorsa içeriklerinde formaldehit maddesi yoktur.

Geçtiğimiz yıllarda müşterilerimizden bir tanesi Amerika'dan bir ürün getirmişve saçına uygulanmasını istemişti. Ancak ürünü çıplak elle saça uyguladığımda ellerim buruştu, burnumuza çok keskin ve kötü bir koku geldi. Hatta yanımda çalışan arkadaşlarımdan bir tanesi kustu.  Sonradan öğrendim ki, kullandığımız bu ürünün içerisinde zehirli olan ve alerjik reaksiyon gösteren kimyasal var. Bir daha bu ürünü asla kullanmadık.

Çok ucuza yapılan Brezilya Fönleri için mutlaka güvenilir yerlerde yapılıp yapılmadıgına dikkat edilmelidir. İşlem yapılırken yukarıda belirttiğimiz gibi gözlerde yaşarma ve 3 gün üst üste maşalama işlemi  yapılacağı belirtiliyorsa yaptırılmamalıdır.

Ünlüler de tercih ediyor

Brezilya fönü yaptıran ünlü isimler arasında, oyuncu Lindsay Lohan ve Ashley Tisdale ile ünlü şarkıcı Beyonce ve Nicole Richie de bulunuyor.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları