ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Birleşmiş Çekmece Harekatı


Dört adet, çekmeceli kutumuz vardı. Bunları boyamış ve yanyana koymuş, çalışma odasında kullanılabilecek hale getirmiştik. Ancak zaman içinde onlardan sıkıldık ve düşündük ki bir bütün olurlarsa daha çok iş görebilirler. Bakalım beğenecek misiniz?
Üniteyi nasıl yapacaksınız?
Eski eşyaları yenilemenin, onlara yeni işlevler yeni yüzler kazandırmanın sonu yok. Biz, bu ayki örneğimizde eski bir çekmeceli üniteyi yeniledik. Bu arada, dilerseniz yeni ünitenizin ayak kısımlarına bir adet raf ekleyerek, onu daha da işlevsel hale getirebilirsiniz.
Amacımız ne?
Kutuları daha ergonomik bir düzenek haline getirmek için biraz uğraş vermek gerekiyor ama sonuç o kadar cezbedici ki yorgunluğa değiyor doğrusu. Önce ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Biz kutuları birleştirmek ve bir ayak yardımıyla boyunu yükseltmek istedik. Bu şekilde masa ya da dresuar gibi bir zemin üzerine koymdan da rahatlıkla kullanabilecektik. Bütün bu montaj işlemleri bittiğinde de boyamaya başladık. Gelin adımları birlikte görelim.
işe başlarken...
* Yapmak istediğiniz ayak düzeneği için yapı marketlerden bulabileceğiniz çam kalaslardan temin etmeniz gerekiyor.
* Kutuları birbirine sabitledikten sonra kalasların uzunluklarını hesaplayın ve ona göre kestirin.
* Ardından iki dikey kalasın üzerine iki adet yatay kalas koyun ve birbirlerine sabitleyin. Bu işlemi iki defa yaparak iki ayrı ayak iskeleti meydana getirmiş olacaksınız. Bu iskeletleri de birbirine sabitledikten sonra kutularınızın ayakları tamamlanmış olacak.
* Ayakların üst tablasını yapmak için ölçülere uygun bir sunta kesin ve dört kenarından ayaklara sabitleyin. Birbirine sabitlenmiş olan kutuları bu ayak düzeneğine oturtun ve boyayın. İşte size her yerde kullanabileceğiniz çok amaçlı bir saklama ünitesi.
 

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları