ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Bembeyaz dişler için 5 ipucu

 

Daha beyaz dişlere sahip olmak sanıldığı kadar zor değil. Hayatınızda yapacağınız birkaç küçük değişiklikle sağlıklı ve bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. İşte bembeyaz dişler için 5 doğal yöntem...

 

Diş fırçalamayı alışkanlık haline getirin

Bembeyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız, diş fırçalamayı alışkanlık haline getirmelisiniz. Uzmanlar, günde en az iki kez dişleri fırçalamayı öneriyor. Eğer diş fırçanızı 3 aydan fazla bir süredir kullanıyorsanız, mutlaka yenilemelisiniz. Uzun süre kullanılan diş fırçaları bakteri üretimine başlar ve dişlerinize zarar verebilir.

 

Diş ipi kullanın

Yemek sonrası dişlerinizi fırçlasanız bile diş aralarında yemek kalıntıları kalabiliyor. Dişlerinizde bakteri oluşumunun önüne geçmek için fırçaladıktan sonra mutlaka diş ipiyle de temizleyin.

 

Sigarayı bırakın

Sarı dişlerinizin en büyük sebebinin sigara olduğunu biliyor muydunuz? Hem daha beyaz dişlere sahip olmak hem de sağlığınız için sigarayı mutlaka bırakmalısınız.

 

Kahve tüketimini sınırlayın

Kırmızı şarap, kahve ve kola gibi koyu renkli içeceklerin fazla tüketimi dişlerin sararmasına neden olur. Diş rengini anında sarartan bu içecekleri tükettikten sonra dişlerinizi mutlaka fırçalamalısınız, yoksa içeceklerin bıraktığı sarılık bir süre sonra dişlerinizde kalıcı olmaya başlar.

 

Beslenme listenize süt ürünleri ekleyin

Yoğurt ve peynir gibi süt ürünleri, diş sağlığını korumaya yardımcı bir asit olan lakstik asit içerirler.

Süt ürünlerinin yanı sıra çilek ve portakal da diş beyazlatan meyveler olarak bilinirler. Bir parça portakal ya da çileği dişlerinize sürüp biraz beklettikten sonra ağzınızı ılık suyla çalkalayın. Bu işlem sonrası dişlerinizin daha parlak olduğunu göreceksiniz.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları