ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Bedensel Engelliler TiyatrosuBedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu oyuncuları sergiledikleri oyunlarla hem izleyenleri hayran bırakıyor hem de toplum ve kendileri gibi engelli bireyler adına harika bir başarıya imza atıyorlar.

Kuruluşun resmi sayfasında kendileri hakkında hazırladıkları tanıtım amaçlarını ve hedeflerini açıkça ortaya koyuyor.

Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu; tamamı bedensel engelli arkadaşlarımızdan oluşan bir tiyatro topluluğudur.

Bedensel engelli arkadaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları,mutlulukları,ikilemleri skeç halinde sergiledikleri özgür bir platformdur.
Bedensel Engelliler Sanat Tiyatrosu olarak amacımız engellerinden dolayı hayata küsmüş bedensel engelli  arkadaşlarımızı sosyal hayata kazandırmak;azmin önünde hiçbir engelin duramayacağını göstermektir.

Tiyatromuzu izlemeye gelenler ise oyun bitiminde hayatlarında fark edemedikleri çoğu şeyi empati yoluyla fark etmiş olacaklar. Amacımız  her ne kadar kendi ayakları gibi olmasa da yardımcı malzeme olan tekerlekli ,akülü sandalye gibi önemli ihtiyaçlarını tamamlamak olan bu etkinliğin diğer bir amacı da oyuncuların kendine olan güvenlerinin gelişmesi ve yaşadığımız toplumda biz de varız kavramını iyice pekiştirmeleridir.      

Bedensel engelli arkadaşlarımızın kimseye muhtaç olmadan alınteriyle kendi ihtiyaçlarını karşılaması, aynı zamanda bu hareketiyle hayatından hiçbir beklentisi kalmamış  diğer bedensel engelli arkadaşlarımız için  de bir emsal,bir umut ışığı olmaktadır.

Yaşadığımız bu yoğun, yorucu hayatta sadece bir saat kendinizi dinlemek,ve mükellef bir hayat dersine tanık olmak isterseniz 08502071060 numarasından bilgi alabilirsiniz…

UNUTMAYALIM Kİ HER CANLI BİR ENGELLİ ADAYIDIR.ENGELLİYE,SANATA VE SANATÇIYA KARŞI DUYARLI DAVRANIŞINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ.                                                                         

BEDENSEL ENGELLİLER SANAT TİYATROSU

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları