ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Bebeklerde PişikBebeklerin teni çok hassas olduğundan en sık karşılaşılan sorunlardan biri bebek pişikleridir. Bebek pişiklerinin Nedenleri daha farklıda olabilir. Bezin kalitesiz olması ve bebeğin teninin hassas olması bunlardan bazılarıdır.

Özellikle yaz aylarında daha sık karşılaşılan bebek pişikleri nedenleri ve pişiklere ne iyi gelir bilgilerini sizler için paylaşıyorum.

Bebeklerin ve dolayısıyla annelerin en büyük sorunları arasında pişik geliyor. Bebeklerin çoğunda görülüyor. Bu durum özenli bir bakımla azaltılabilir yada yok edilebilir. Cildin tahrik olması sonucu pişik yayılır. Ciltteki tahrişe neden olacak durumları saymak gerekirse; bebek bezleri, uzun zaman bebeğin üstünde kalan bez, ıslaklık, bebek beslenmesi, ilaç kullanımı, gerektiği kadar temizlemeyen cilt, kullanılan bezin kalitesi, kullanılan sabun cilt tahrişine ve pişiğe sebep olur.

 


Pişikten korunmak için bebeğinize özenli bir bakım uygulaması seçmelisiniz. Bez alırken uygun boyda ve kiloda seçmeye özen gösterin, bebeğinizin temizliğini suyla yapın ve çok güzel kurulayın, cildini koruyacak doğru kremler seçin (az sürmeye özen gösterin), bebeğin altını sık sık  değiştirin, bebek dışkısını yaptığında bekletmeden değiştirin(çok önemli), herzaman pudra kullanmanız tavsiye edilmez.

Pişik oluşmuşsa geçirebilceğiniz bazı uygulamalar,

* Sabunlu su ile temizliğini yapın
* Kurularken cildine zarar verecek sertlikte olmayan bir havlu kullanılmalı
* Herzaman bez içinde tutmayın bazen hava almasına izin verin(üşütmemesine dikkat!)
* Eğer pişik oluşmuşsa pudra kullanmayın.
* Bebeğinizin bezini sıkı bağlamayın.
* Krem kullanın

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları