ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Bacaklarınızla Göz KamaştırınGüzellik dendiğinde ilk akla gelen uzun ve ince bir beden, çekici bir yüz ve düzgün bacaklardır. Psikolojiyi olumsuz etkileyen bacaktaki yapısal problemler artık estetik cerrahi sayesinde kolaylıkla gideriliyor.
Bacak Problemleri Egzersizle Giderilemiyor!

Bacaklardaki problemler, bacağın aşırı ince veya aşırı kalın olması, eğrilikler, çarpıklıklar ve diz kenarlarıyla ayak bileklerinde yağ birikimi şeklinde sıralanabilir. Genetik olan bu problemlerin diyet ve egzersizle giderilmesinin mümkün olmadığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu, lokal veya genel anesteziyle yapılan ve 1–3 saat süren küçük estetik müdahalelerle sorunların giderildiğini belirtiyor.

Yaşlanma, aşırı kilo alıp verme, yerçekimi ve genetik yapı gibi faktörler, bacak derisinin kalınlığını ve esnekliğini azaltır. Yerçekiminin de etkisiyle deride meydana gelen sarkmalar kadınlarda psikolojik sorunlara neden olabilir. Prof. Dr. Kışlaoğlu, bacak estetiğinde uygulanan yöntem ve aşamalarını şöyle sıraladı;
Bacak Germe Estetiği

Bacağın vücudun üst kısmıyla orantısız şekilde ince olması durumunda, bölgeye silikon protez yerleştirildiği bu operasyon, bacak dolgunluğunu arttıran bir estetik ameliyattır. Bacakta kemik eğriliği olma durumunda ortopedik tedavi gerekebileceğini belirten Kışlaoğlu, bacak protezlerinin meme protezleri gibi silikon bir kılıf içinde silikon jel içeren, vücuda zarar vermeyen ürünler olduğunun altını çizdi.

Bacak germe estetiği içerisinde değerlendiren bir diğer operasyon da uyluk germe ameliyatıdır. Kilo değişiklikleri, hamilelik ya da yaşlanma gibi nedenlerle uyluk iç kısmındaki derinin gevşeyip sarktığını belirten Prof. Dr. Kışlaoğlu,  bu işlemin sarkmış cilt ve yağ dokusunun çıkarılması olduğunu belirtti. Bacak germe ameliyatının genel veya lokal anestezi altında yapıldığını vurgulayan Kışlaoğlu, ‘’Ortalama ameliyat süresi yapılacak girişimle orantılı olarak 1–2 saat sürer. Hastanede bir gün kalmak yeterlidir. Daha düzgün ve güzel görünümlü üst bacaklar uyluk germe operasyonu ile mümkün olmaktadır’’ şeklinde konuştu.
Çarpık Bacaklara Lipofilling Çözümü

Bazı kişilerde yapısal olarak alt bacakların özellikle iç kısımlarındaki kas dolgunluğunun normalden daha az olduğunu ve bu nedenle bacakların çarpık göründüğünü belirten Kışlaoğlu, böyle durumlarda lipofilling yöntemiyle bu bölgelere ekstra hacim kazandırılarak çarpık görünümün ortadan kaldırıldığını söyledi. Yağ enjeksiyonuyla gerçekleştirilen lipofilling yönteminin lokal anesteziyle yapıldığını vurgulayan Kışlaoğlu, gerekli yağın liposuction yöntemiyle karın veya kalça bölgesinden alındığını belirtti.
 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları