ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Aydınlatmada 8 Püf NoktaMutfak için: Mutfakların bol ışıklı olması tercih sebebidir. Yemek odanızda ve mutfağınızda aydınlatmanızın daha çok ışık yayması önemli bir konudur. Özellikle yemek masanızın üstünde 2 sarkıt lamba kullanabilirsiniz. Sarkıt lambalar yemek masalarının üzerinde kullanım için en uygun olanlardır. Hem de ihtiaycınız olan ışığı sağlar.

Okuma köşesi için: Kitap okuyacağınız ya da çalışacağınız alanda stilinize uygun lambaderler kullanabilirsiniz. Bu mekanlarda özellikle sabit bir aydınlatma tercihi yapmamalısınız. Lambaderlerin bu fonksiyonel yönleri okuma köşeleri için idealdir. Üstelik lambaderin boyunu kendinize göre ayarlayabilir, hareket eden başlığı sayesinde ışığı istediğiniz yere de doğrultabilirsiniz.

Çalışma masaları için: Çalışma masanızda güçlü bir ışık kaynağı kullanmalısınız.. Ayrıca fonksiyonel ve hareket edilebilir olmasına dikkat edin. Böylece ışığı istediğiniz alana doğru yöneltebilirsiniz. Üstelik masa lambası çeşitlerinin bol olması sebebiyle şık bir seçim de yapabilirsiniz. Enerji tasarruflu olanları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Bebek odası için: Hassas gözlere sahip olan bebeğiniz için ışık olumsuz bir güç kaynağıdır. Bebek odasında tercih edeceğiniz ışığın loş olmasına dikkat edin. Bu nedenle ışık gücü az bir abajur tercih edebilirsiniz. Ayrıca devrilme, kırılma ihtimaline karşı malzemesini pleksi ya da akrilik olarak tercih edebilirsiniz.

Salon için: Özellikle misafir ağırlamaya bayıldığımız bu alanlar için evin stiline göre aydınlatma seçmek çok önemli. Kristal bir avizeyi modern bir salonda kullanamayacağınız gibi, klasik bir mekanda da retro bir aydınlatma kullanmanız mümkün değil. Bu nedenle salonunuz için aydınlatma tercihi yaparken evinizin salonunu iyi belirleyin.

Koridorda: Uzun koridorları aydınlatmak için aplik kullanımı önemlidir. Koridor aydınlatmasında ışığı güçlü aydınlatmalar yerine şeffaf aplikleri tercih etmelisiniz. Hatta etrafında çerçeveler ve tablolar da kullanarak dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Oturma odaları için: Genellikle günün yorgunluğunu atmak için kullandığımız bu alanda göz yormayan yumuşak bir ışık kullanmak gerekli. Bu yüzden indirekt ışık veren lambaderler tercih edebilirsiniz. Zevkinize göre kumaşlı, desenli, taşlı başlıklarla tercih edebilirsiniz.

Dekorasyon için: Dekoratif lambalar ışık yayma özelliğinden çok dekoratif yanlarıyla ön plandadırlar. Bu dekoratif lambaları tercih ederken özellikle tasarruflu ve ekolojik olmalarına özen gösterin. Stilinizi belirleyerek evinize uygun aydınlatmayı tercih edin.
 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları