ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Argande 2011 İlkbahar Yaz Koleksiyonu

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ortaklığı ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı finansmanıyla yürütülen “GAP Bölgesinde Kadının Güçlendirilmesinde Yenilikler Projesi”, moda tasarımcıları ve MUDO'nun desteğiyle yarattığı markanın 2011 İlkbahar Yaz koleksiyonu, 25-28 Ağustos tarihlerindeki IFW'10'da sergilenecek.

Adını Mezopotamya topraklarında hüküm sürmüş, Kommagene Krallığı'nın tek tanrıçası güzeller güzeli Argande'den alan marka, bugün Güneydoğu kadınlarının elinde yeniden doğuyor.

Güneydoğu Anadolu'daki kadınların sosyal ve ekonomik olarak güçlendirilmesi amacıyla Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (GAP BKİ) ortaklığı ve İsveç Uluslararası Kalkınma İşbirliği Ajansı (Sida) finansmanıyla Mayıs 2008'den beri uygulanan “GAP Bölgesinde Kadının Güçlendirilmesinde Yenilikler Projesi”, ürünlerini Argande markası altında topluyor. Proje, kadınların iş gücü piyasasına katılımını, Güneydoğu Anadolu'nun markalaştırılmasını ve yeni satış ve pazarlama fırsatlarının yaratılmasını hedefliyor. Argande koleksiyonunu hazırlamak üzere Batman ve Mardin'de kurulan atölyelerde yaklaşık 100 kadına istihdam olanağı sağlanıyor.Türkiye'nin en büyük ve yenilikçi hazır-giyim firmalarından biri olan MUDO'nun gönüllü desteği ve Hatice Gökçe'nin marka koordinatörlüğünde, Alex Akimoğlu, Aida Pekin, Günseli Türkay, Rojin Aslı Polat, gibi sektörün önde gelen tasarımcılarının elinden çıkan kıyafet ve aksesuarlar Güneydoğulu kadınlar tarafından üretiliyor.

Argande'nin 2011 İlkbahar Yaz Koleksiyonu, 27 Ağustos Cuma günü saat 10.00'da, İTÜ Taşkışla Kampüsü'nde düzenlenecek İstanbul Fashion Week'de Artistik Yönetmen ve Koreograf Bilge Tuğsuz tarafından gerçekleştirilecek bir defileyle moda severler ile buluşacak. Defileyi, Argande koleksiyonunun imaj fotoğraflarını da çeken Gencer Bavbek fotoğraflayacak. IFW defilesinin makyajı ise BOBBI BROWN'ın sponsorluğunda yapılacak.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

bazende moda diye hiç giyilmeyecek tarzda kıyafetler üretiyolar

emineburak - 27-08-2010 01:27
fazla beğenmedim ,değişik bir kolleksiyon değil sanki

cenan - 25-08-2010 10:12
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları