ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Annemizin Yansımasıyız


Biz annesine düşkün bir milletiz. Çocukluğumuzun çoğunu onunla evde, misafirlikte veya alışverişte geçiriyoruz. İşteyken yanımızda olduğunu hissetmek için sık sık arıyoruz.

Çocukken, bekarken veya evliyken bizi takdir etmesi, yaptıklarımızı onayladığını göstermesi için bulduğumuz her fırsatta gözlerinin içine bakıyoruz.

Üzgün olduğunda gözlerindeki en ufak kuşku, üzüntüyü biz de içimizde hissediyoruz. Mutlu olduğunda coşkusunu biz de yaşıyoruz.

O kadar zengin bir kişiliği, sabrı ve öğretme gücü var ki, her çocuğunda aslında onun farklı kişilik özelliklerini, yansımalarını görüyoruz.

Ondan aldığımız bilgilerle şekillenip büyüyor, çevremizden etkilensek de köklerimizle ona bağlı kalıyoruz.

Bazen birbirimize kırılıyoruz, anlamıyoruz. Tecrübeyle toyluk arasında dengeyi kuramıyoruz. Ancak aramızdaki sevgi herşeyi kısa sürede onarıveriyor ve neden kırıldığımızı bile unutuyoruz.

Ona her zaman dünyanın en güzel hediyesini vermek istiyoruz ancak o bize hediye olarak sunulduğu için ondan daha kıymetlisini bulamıyoruz.

Ana rahmine düştüğü ilk günden itibaren anne ile çocuğu arasında hiç kaybolmayan bir bağ kuruluyor. Annelerimiz de aslında bizimle beraber kendilerini, güçlerini yeniden keşfediyor. Bu durum bebekken ya da yetişkin olduğumuzda değişmiyor.

Annelik veya babalık zamanla devreden bir sorumluluk. Çocukken bize göre dünyanın en güçlü ve bilgili insanı olan annemizle yer değiştiriyoruz.

Günün gereklerine göre onun sayesinde şekillenen biz, ondan edindiğimiz birikimleri temel alarak ve üzerine yeni bir şeyler ekleyerek kendi çocuklarımızı yetiştiriyoruz.

Bu yüzden hepimiz annemizin bir parçasını geleceğe taşıyoruz.

Bu duygularla iVillage Türkiye olarak "Öyle Bir Geçer zaman ki, Annelik Böyle Bir Şey, Onların Çocukları Çok Başarılı Oldu, Anneler Gerçekten Ne ister" başlıklı içeriklerden oluşan özel bir sayfa hazırladık.

Mutlaka ziyaret etmenizi ve anneliğin yıllar içindeki değişimini görmenizi dilerim.

Tüm annelerimizin Anneler Günü şimdiden kutlu olsun.

Fadime Yüceyaltırık
Editör
ivillage@mynet.com

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

cennet anaların ayakları altında .haklarını ödeyemeyiz

nıluferdonmez - 11-08-2011 05:23
annemi kaybedeli 2 sene oldu ,
ve onu çok özlüyorum,,
tüm annesini kaybedenler gibi...

aybar - 06-05-2011 01:45
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları