ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Anne Karnındaki Bebek


 

Anne karnındaki bir bebeğin annesinin ona dokunuşlarını ve hissettiklerini fark etmediğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Hamileliği boyunca bebeğini heyecanla bekleyen bir annenin bebeği ile onu hiç istemeyen ebeveynleri olan bir bebeğin arasında dağlar kadar fark olduğu yalan değil.

İşte size bebeğiniz karnınızdayken onunla iletişiminizi maksimum dereceye getirecek öneriler;

*Karnınıza Masaj Yapın

Bebek yağı ile karnınıza yapacağınız masaj hem bebeğinizi hem sizi rahatlatacağı gibi birbirinizi hissetmenizi de sağlayacaktır.

 

*Yüzün

Yüzmek hamilelik sırasınca yapılabilecek en iyi egzersizlerden biri olmasının yanında bebeğinizin de karnınızdayken su içinde olduğunu düşünürseniz onu biraz olsun anlama ve yakınlaşma şansı bulacaksınız.

*Şarkı Söyleyin Ve Konuşun

Bebeğinizi şarkı söyleyerek karnınıza dokunmak, ona hissettiğiniz güzel hislerinizden bahsetmek, onunla konuşmak size ve bebeğinize çok iyi gelecektir. Huzurunuzun ve sevginizin ona geçtiğini hareketlerinden fark etmeniz mümkün.

 

*Hamile Yogası Yapın

Özellikle normal doğum sırasında annenin gebeliği boyunca hamile yogası yapmış olmasının çok faydası olduğunu söyleyen uzmanlar hamile yogasının gebelik sürecindeki bir çok olumsuzluğu da ortadan kaldırdığına dikkat çekiyorlar.

 

*Bebeğin Fotoğraflarını Yanınızda Gezdirin

Her ne kadar ultrason ile çekilmiş ve çok net olmasalar bile onlar bebeğinizin ilk fotoğrafları. Onu gözünüzde canlandırmanıza yardımcı olacak kılavuzlar olan bebek ultrason fotoğraflarını yanınızda tutmak onu daha çok hissetmenize yardımcı olacaktır.

 

 

*Tekmeleri Sevin

Bebeğiniz byüdükçe kıpırdamaya devam edecektir. Son aylarda iyice büyüdüğünden hareket alanı daralacağı gibi zaman zaman karnınızda gerilmeler meydana gelebilir. Ancak bunlardan keyif alıp varlığını hissetmenin tadına varın.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları