ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Ameliyat ipleri ile ameliyatsız gençleşme yöntemi

Doğal ve ameliyatsız yöntemlerle gençleşmenin yollarını arayanlar, ameliyatlarda kullanılan dikiş ipleriyle yapılan cilt germe işlemine yöneliyor.

Ameliyatsız yüz germede son yıllarda sık kullanılan yöntemlerden biri olan PDO lifting ile artık risksiz gençleşmek mümkün.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Neslihan Dolar, cerrahide kullanılan ve vücut içinde emilen dikiş iplerinin, ameliyatsız yüz germede en yeni yöntemlerden biri olduğunu belirterek "Bunlar çok masum, kimsede alerji yapmayan doğal maddeler. PDO (Polydioxanone) denilen materyal içeriyor, vücut içinde eriyor ve kullanılan yerde yenilenme yapması için üretilmiş bir teknoloji" diyor.

 

 

Ameliyat ipleri ile ameliyatsız gençleşme yöntemi şöyle uygulanıyor:

Öncelikle anestezik krem sürülüyor. Akabinde ağrısız şekilde çok ince iğneler ile cilt altına giriliyor. İğneler geri çekilirken ucundaki cerrahi ipler cilt altında kalıyor. İncecik, kıl gibi olan ip boşlukta kalıyor, hiçbir yere yapışmıyor. Cildin yenilenmesini sağlayan kolajenler gidip ipe yapışıyor ve tutunuyor. Burada kolajen sentezi artıyor. İpin çevresini sarmal şeklinde sarıyor. İp 6 hafta içerisinde eriyerek kayboluyor ama o kolajenler lifting (kaldırma) etkisini yapıyor. 

 

 

Yöntemin alerji ağrı veya yan etkisi olmadığını ifade eden Dr. Dolar, "Etkisi 3 ayda başlıyor ve 2 yıl sürüyor. 2 yıl bizim için iyi bir süre, hasta için de çok konforlu ve sonuçları çok yüz güldürücü bir uygulama. Ben bunu PRP ile birlikte yapıyorum. Bir yandan cilt altı dokuyu sıkılaştırıyorum bir yandan da PRP ile cilt yüzeyini yenileme işlemi yapıyorum" diyor.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları