ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Alis'in Harika Kostümleri

Fantastik filmlerin kostümlerini hazırlamak zor ancak bir o kadar da eğlenceli olsa gerek. Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz hikaye Alice in Wonderland - Alis Harikalar Diyarında beyazperdeye üç boyutlu olarak yeniden uyarlandı. Kitabı okurken hayalinizde nasıl bir dünya canlanıyordu bilemiyoruz ancak filmin kostüm tasarımı 2 Oscar ödüllü Colleen Atwood yaptı.


 
Tim Burton'ın filmi Alis Harikalar Diyarında'nın kostüm hazırlıklarıyla ilgili Colleen Atwood, "daha önce tasarlamadığım kostümleri tasarladım. Makyajlarla beraber oldukça mükemmel oldu. Emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.
Johnny Depp ile birçok kez çalıştığını belirten Atwood, aktörün oynadığı karakteri çok iyi canlandırmasından dolayı, kostümlerin gerçek gibi göründüğünü ve işini kolaylaştırdığını belirtiyor.
 
Atwood, "Tim Burton'la çalışırken onun hayal ettiği çizimleri yapabilmek için uzun toplantılar gerçekleştiriyoruz. Tasarımı ortaya koyduğumuzda tüm oyuncuları heyecanla desteklediği gibi sizin yaptıklarınızı da coşkuyla karşılıyor. Bu insanı motive ediyor ve daha iyi şeyler ortaya koymanızı sağlıyor. En önemlisi nasıl bir şey istediğini biliyor ve sizi doğru yönlendiriyor" diye belirtiyor.
Birçok bilgisayarda düzenlenmiş kostüm tasarladığını ve 3D teknolojisinin ne olduğunu bildiğini vurgulayan Atwood, kostümleri bunu dikkate alarak tasarladığını belirtiyor.
Kostümleri animasyona uyarlanabilecek kumaşlardan ve malzemeden tasarladığını belirten Atwood, Tim Burton'ın kostümleri tam olarak görmesi için elinden geleni yaptığını belirtti. Gerçek ile anime edilmiş Alis kostümlerinin nasıl göründüğünü filmde göreceklerini söyledi.
 
Kraliçenin kostümleri de en az kendisi kadar dikkat çekici.

 
Atwood tasarladığı kostümle filmin tanıtımında.

FİLMİN DETAYLARI VE FRAGMANI İÇİN TIKLAYIN!
 

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

mükemmel.....

cenan - 02-01-2011 03:26
epey masraflı

1904 - 30-06-2010 05:08
bence çok şekerler ben bayıldım

kadriye - 06-04-2010 11:11
yorumsuz kalıyorummm:(

esmossa - 01-04-2010 07:16
çok ilgi çekici bir sanat eseri

nevince - 28-03-2010 08:26
tek kelime ile harika

mehtap - 13-03-2010 09:26
oldukça değişik kostümler oscarlarda en iyi kostüm ödülüne layık olmalı

dimple1905 - 13-03-2010 09:12
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları