ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

Adet Öncesi Sendromu!


Kadınların regl dönemleri öncesi yaşadığı PMS yani adet öncesi sendromu gergin ve alıngan hissettiriyor. İşte adet öncesi sendromun belirtileri.

Sürekli açlık hissetme: Hormonal değişiklikler, tuzlu ve aşırı yağlı besinlere karşı olan iştahınızı artırabilir. Böyle zamanlarda dört saatte bir düşük oranda karbonhidrat içeren besinler(kepekli ekmeğinüzerine sürülmüş fıstık ezmesi) tüketmek, açlık hissini kontrol altına alır ve sizi gün boyunca tok tutar.

Ruh halinde değişimler: Az mşktarda kafein ya da alkol bile sizi daha gergin bir ruh haline sokabilir. Böyle dönemlerde ikisini de tercih etmemek sinirlerinizi dengede tutmanıza yardımcı olabilir.

Enerjinizin tükenmesi: Kendinizi bitkin ve tükenmiş hissettiğinizde işe 20 dakika ara verin ve biraz hareket etmeye çalışın. Bu sayede kalbinize kan pompalanacak ve vücudunuzu birkaç saat yetecek kadar enerji üretimini sağlayacak.

Sebepsiz ağlama krizleri: Tekrarlıyoruz; alkollü içecekleri tüketmeyi bırakın ve kendinize günde en fazla bir ya da iki fincan kahve içme limiti koyun. Fazlasını tüketmek, aşırı duygusallığın ve gerginliğinizin artmasına neden olabilir. Bunların yerine bol bol su tüketmeye çalışın.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

eee biz kadınlar nede olsa özel yaratılmışız

güliz - 24-08-2011 09:23
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları