ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

9 Aylık Hamileyken İp Atladım


Eczacıbaşı Voleybol Takımı’nın kaptanı Neslihan Darnel, liglerde kulübünü, şampiyonalarda ise milli takımı başarıya götüren en önemli isimlerden biri.

28 yaşındaki başarılı sporcunun 3.5 yaşında bir kızı var: Zeynep Penelope Darnel. Kariyerini ve anneliğini dengede tutmadaki sırlarını anlatan Darnel, aynı zamanda 3. olunan Avrupa Şampiyonası ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Hamilelik dönemiz nasıl geçti? Sporu bırakmak zorladı mı sizi?
Hamileliğimin ilk 3,5 ay spora devam ettim, maçlara çıktım. Doktorum herhangi bir problemim olmayacağını söyledi. Daha sonra bol bol yürüyüş ve havuzda aerobik yaptım. Benim için rahat bir dönemdi, herhangi bir problem yaşamadım hamileliğimde de. Zeynep de sağlıklı bir şekilde doğdu. Doğumdan 40 gün sonra da spora başladın yeniden.

Yalnız hamileyken inanılmaz sinirliydim. Normalde sakin bir insan olduğum için eşim de şaşırdı. Kısa sürdü bu durum çünkü insan farkına varınca kendini durdurabiliyor.
Sürekli egzersiz yaptığınız için doğumunuz rahat olmuştur herhalde.
Çok kolay oldu ama biraz komik biraz da sinir bozucu bir hikayem var. 9 aylık hamileyken eşimin zayıflamak için getirdiği ipi elinden alıp “Öyle atlanmaz, böyle atlanır” dedim ve ip atlamaya başladım. Bir şey hissetmedim ama biraz su gelince doktora gittik. Kesenin azıcık yırtıldığını ve 1 gece müşahede altında tutulmam gerektiğini söylediler. Ardından da suni sancı ile 7-8 dakika içinde ama 17 gün erken doğurdum Zeynep’i. Aslında bu süre normal karşılanıyor. Dolayısıyla Zeynep çok sağlıklı doğdu ve ben de ertesi gün taburcu oldum.

Lohusalık döneminde neler yaşadınız?
Çok büyük bir bunalım yaşadım diyemem ama insanın hayatı tamamen değişiyor. “Şimdi ne yapacağım, nasıl olacak?” diyorsunuz. Hemen çalışmaya başlamış olmam, bu dönemi çabuk atlamamı sağladı bence.

Annelik sonrası “Artık çok farklı bakıyorum” dediğiniz neler oldu hayatınızda?
İnanılmaz bir sorumluluk duygusu kazandım. Takım arkadaşlarım ve menajerlerim bile “Artık abla oldun, bayağı olgunlaştın. Tam bir takım lideri oldun” demeye başladılar. Başkaları söylemese ben fark etmezdim sanırım bu değişimi.

“Zeynep doğduğunda bile ağlamadı”

Bebek olunca ailelerin büyük derdidir uykusuz geceler. Zeynep’in bebeklik dönemi nasıldı?
Bebekliği o kadar sakindi ki ben hiç anlamadım çocuk büyüttüğümü. Doğduğunda bile ağlamadı. Geceleri kalkıp 2 saatte bir süt içmesi gerekiyordu, o zaman da ağlamadı hiç. Süt içecek galiba diyerek kendim uyanıyordum. O konuda çok şanslıydım. Babasının uykusu hafif olmasına rağmen, o da duymuyordu hiç kalktığını. Gaz sancısı da çekmedi, diş çıkarırken de problem yaşamadık. Ağlamayı yeni yeni öğreniyor aslında. İstediği şey yapılsın diye silah olarak kullanıyor.

Kaynak : Mynet Kadın

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları