ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, birlik, beraberlik, dostluk ve barış ifade ediyor. Ulusal Egemenlik Bayramı'na, daha sonradan özellikle Çocuk Bayramı'nın da ilave edilmesi, milli hakimiyetin sağlandığı yıllarda belki de herkesten çok hırpalanan çocukların önemsenip mutlu edilmesiydi. İşte bu yüzden tüm günlerini mutluluk ve refah içinde yaşaması gereken çocukların, özellikle bu günü neşeli ve bayram havasında geçirmesi çok önemli.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında yurt genelinde birçok kutlama ve etkinlik düzenleniyor. Siz de çocuklarınıza hatta ulaşabildiğiniz tüm çocuklara, onlara özel bu yegane günü bayram havasında yaşatmak için bir adım atın.

İşte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikler...

Taksim Cumhuriyet Anıtı Çelenk Koyma Töreni
23 Nisan saat 09.30'da Taksim Cumhuriyet Anıtında yapılacak etkinlikte, çelenk koyma töreninin yanı sıra halk oyunları gösterisi de yapılacak.

Maltepe'de Çocuk Bayramı Şöleni
23 Nisan saat 10.30'da Maltepe Yaşam Spor Kültür ve Eğlence Parkı'nda başlayacak olan etkinlikler 24 Nisan'da da devam edecek. Hava şartları nedeniyle kapalı alanda yapılacak etkinliklerde, birbirinden renkli gösteriler yapılacak.

Sinema ve lezzet bir arada
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel, çocuklar için bir paket hazırladı. "Shaun the Sheep" (Kuzular Firarda) filmini izleyip eğlenceli saatler geçirebilir, sinema sonrasında ya da öncesinde ise, Hora by Bej'in çocuklara özel hazırladığı Kids Menü'nün tadını çıkarabilirler. Sinema ve yemek içeren bu paket 26 lira.

Şehit çocukları, engelli ve yetim çocuklara ücretsiz
23 Nisan haftası 04-12 yaş arası tüm çocuklara kapılarını açan Ottomanya Çocuk Dünyası, hat-ebru ve müzik-mehter ile saray eğlencelerinin kapısını aralıyor. Gölge oyunları, zeka oyunları, çini ve arkeoloji, Evliya Çelebi hikayelerini atölye, oyun ve filmlerle deneyimleyip, eğitimleri alınıyor. 23 Nisan haftasında tüm bu etkinlikler, şehit çocuklarıyla engelli ve yetim çocuklara ücretsiz.

Kızılderililer Ankara'da
ANKAmall, bu 23 Nisan'da Geronimo Kızılderili Kampı ve çılgın bisiklet gösterileri ile çocuklara çifte bayram yaşatacak. 108 metrekare alanda kurulacak kampta çocukları Kızılderili yerliler karşılayacak. Yüzleri boyanan çocuklar, otantik giysiler içinde birer Kızılderili olacak. "Davul Çalma" alanında çocuklar, Kızılderililere ait birçok vurmalı çalgı ile diledikleri gibi müzik yapabilecek. Maket atların yer aldığı "At Binme" alanında yerlilerin atla tanışmadan önce ulaşım hayvanı olarak kullandıkları "Kızıl Boğa" da kampta yerini alacak. Tahta sofra ve çamur seramiğin bulunduğu "Çamur Atölyesi" alanında çocuklar minderlerine oturarak yerliler için çanak ve kap yapacaklar. "Balık Tutma" alanında; köprüden geçerek havuz başına gelecek çocuklar oltalarını alarak özel tasarlanmış, içi su dolu havuzda balıkları ve ördekleri yakalamanın keyfini çıkaracak. "Top Atma" alanında çocuklar topları panoya atarak deliklerden geçirmeye çalışacak, atış ve nişan alma becerilerini geliştirecek. Geronimo Kızılderili Kampı eğlencesi 23-24 Nisan'da; 14.00, 15.00, 16.00 ve 17.00 saatlerinde gerçekleşecek. Bisiklet etkinliği ise, 26 Nisan'da saat 11.00 ve 16.30'da olmak üzere iki turdan oluşacak.

23 Nisan'da çocuk cenneti
Bodrum Yarımadası'nın en kapsamlı eğlence merkezi 'Kids Paradise'da unutulmaz bir gün geçirmeyi dileyen aileleri eğlence dolu dünyasına davet ediyor. 23 Nisan Perşembe 15:30'da başlayacak Peri Tozu etkinlikleri, 7 boyutlu sineması, özel yapım carouseli, çocuk restoranı, diğer eğlence üniteleri ve 109 mağazalık ödüllü AVM'si ile Kids Paradise çocukların bu özel günü aileleriyle birlikte coşkuyla kutlayabileceği eğlence dolu bir gün vadediyor.

Temel Reis seven çocuklara
Taurus AVM, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında "Temel Reis" etkinliği düzenliyor.
Türkiye'de ilk kez gerçekleşen etkinlikte çocuklar, "Temel Reis Güç Oyunu"nda çekiçle belirlenen noktaya vurarak güç çizgisini yükseltmeye çalışırken, "Dümen Oyunu" ile de dümen görselli çarkları doğru yerlerine yerleştirerek mekanizmayı çalıştırmayı deniyorlar. Etkinlikte kurulan atölyede ise çocuklar kartondan ıspanak kutusu tasarlamanın yanında gemici düğümleri kullanarak bileklik yapmayı da öğreniyorlar.
Ayrıca Temel Reis, 23, 24, 25 ve 26 Nisan günleri her seans sonunda çocuklarla bir araya gelerek, katılan çocuklarla tanışıp fotoğraf çektirecek. Temel Reis, 26 Nisan'a kadar her gün 12.00-19.00 saatleri arasında Taurus çocuklarıyla buluşacak.

Oyuncak Müzesi Özdilek Park'ta
ÖzdilekPark İstanbul, 23 Nisan'a özel düzenlediği etkinlik kapsamında Sunay Akın'ın kurucusu olduğu İstanbul Oyuncak Müzesi'ne ev sahipliği yapıyor. Uygarlık tarihini daha eğlenceli, daha akılda kalıcı bir öğrenme yöntemi ile ziyaretçilerine sunan Oyuncak Müzesi'nin en değerli eserleri 26 Nisan'a kadar ÖzdilekPark İstanbul'da sergilenecek.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan'da Ankara'da
Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, "La Fonten Orman Mahkemesinde" oyununu 25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar tarihlerinde, Ankara Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda, saat 12.00 ve 14.00'te ücretsiz olarak sahneleyerek Ankaralı miniklerin bayram coşkusuna ortak olacak.

Jack ve Daisy moskotları çocuklarla buluşuyor
Çocuk ayak sağlığı uzmanı Clarks, 23 Nisan'a özel Capacity AVM'deki mağazasında tüm gün etkinlik yapıyor. Jack ve Daisy moskotları, yüz boyama etkinlikleri ve sürpriz hediye ve indirimlerle çocuklar bayramın keyfini çıkarıyor.

Dünyaca ünlü Bubble Show Ankara'da
Ankara Optimum Outlet, 23 Nisan etkinlikleri kapsamında dünyaca ünlü Bubble Show gösterisini Ankaralılarla buluşturuyor. 26 Nisan Pazar günü saat 15:00, 16:00 ve 17:00'da Optimum ziyaretçilerine keyifli dakikalar yaşatacak gösteri izleyenleri büyüleyecek.
Ankara Optimum Çocuk Kulübü de 23 Nisan programı kapsamındaki etkinliklerine "Akıl Oyunları" atölye çalışması ile devam ediyor. Optimum Çocuk Kulübü, 25-26 Nisan tarihlerinde 15:00 – 17:00 saatleri arasında tüm minik ziyaretçilere keyifli dakikalar yaşatacak.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları