ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

2015'in en güzel saç kesimleri

 

Geometrik kesimler, keskin pixie'ler, katlı bob'lar... Yeni sezonda saçlarımız hiç olmadığı kadar farklı kesimlerle tanışacak. Mynet Kadın editörleri olarak 2015'in en güzel saç kesimlerini derledik. Pek çoğu cesaret gerektiren modeller olsa da denemek için sabırsızlanıyoruz. Bakalım, siz en çok hangi modeli beğeneceksiniz?

İşte 2015'in en güzel saç kesimleri...

 

70'ler kakülü

70'lerin romantik kakülleri 2015'te hayatımıza hızlı bir geri dönüş yapıyor. Brigitte Bardott'ın hafif uzun bırakılmış ve şakaklarına doğru ayrımlış unutulmaz kakülleri, yeni sezonun saç modasında en sevilenler arasına yerleşecek gibi görünüyor. Mynet Kadın editörleri olarak, bizim de yeni sezonda denemek için sabırzılandığımız modellerden biri. 

 

Düz ve uzun saçlar

Kısa saçların modern duruşu yeni sezonda çok popüler olsa da, 2015'in saç trendleri arasında dümdüz ve uzun modellere de yer var. Jessica Alba'nınki gibi kendi haline bırakılmış doğal duran düz saçlar, klasikten vazgeçmeyenlerin tericihi olabilir.

 

Geometrik kesimler

Dümdüz kesim bob saçlar, 2015 sezonunda yerini geometrik kesimlere bırakıyor. Coco Rocha'nın alnını kaplayan hacimli kakülleri ve geometrik bob kesim saçları, yeni sezonda görünüşe farklılık katmak isteyenlerin tercihi olabilir.

Bu saç modeli ne yazık ki her saç tipine uygun değil. Eğer saçlarınız çok kalın telliyse, geometrik kesimler yerine daha sade modellere yönelin.

 

Yoğun katlar

Dümdüz saçları klasik ve sıkıcı buluyorsanız, yeni sezona omuz hizasından biraz aşağıda kesilmiş bol katlı bir saç modeliyle başlayabilirsiniz. Yoğun kat verilmiş bu saç kesimi için harika bir "yıka-çık" modeli diyebiliriz. Duş sonrası saçlarınıza hacim veren bir köpük sürün ve gün boyu harika görünmenin tadını çıkarın.

 

Keskin pixie kesim

Birkaç sezondur altın çağını yaşayan pixie kesimler, 2015'te biraz daha keskinleşiyor. Alışık olduğumuz yuvarlak kesimler, daha asi ve seksi bir hale bürünüyor. Keskin duruşlu pixie kesim Kristen Stewart gibi pek çok ünlünün de vazgeçemediği bir model.

 

Katlı ve zarif duruşlu bob kesim

Çok sevdiğimiz klasik bob kesim yeni sezonda biraz şekil değişikliğine uğruyor. Çene hizasında kesilmiş ve kat verilmiş bu sıra dışı bob kesim, zarif duruşuyla yeni sezonda en beğendiğimiz modeller arasında.

 

Rock-'n'-Roll esintisi

Rock-'n'-Roll kesim, 2015 sezonun en iddialı saç modellerinden biri. Bu saç modeline, Mick Jagger'ın katlı saçlarının kadın versiyonu da diyebiliriz. Uzun kesilmiş kaküller ve onu takip eden katlar, hafif dalgalı saçlarda çok daha güzel duruyor.

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

ikinci kesim daha güzel

cenan - 23-02-2015 08:02
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları