ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

2015 burçların iş ve kariyer hayatı

 

KOÇ BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

Sevgili Koçlar,

21 Ocak saat 17.54 – 11 Şubat saat 16.57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu süre içinde hedeflerinizi tekrar gözden geçirmenizde yarar var. Organize işler, görüşmeler, kurulacak bağlantılar, öğrenme, iletişimde bulunma, insanları bir araya getirme, toplum faaliyetleri, arkadaşlıklar kısaca yapılacak tüm işlerin bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle dikkatlice bir daha ele alınmasında yarar vardır. Aceleyle ve dürtüsel kararlar vermeyiniz. Bir şey olmuyorsa, inatçı bir tavırla iletişimde bulunmayınız. Keskin karar değişikliklerinden sakınınız.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü, aşkta aktif ve coşkulu olmanızı sağlıyor. Kararlarınızı özgür bir şekilde verebilmeniz için sizi destekliyor. Bu gayet hızlandırıcı, aşkı sizlere getirici, pozitif düşünmeyi sağlayıcı ve kendinizden emin olmanızı teşvik edici bir enerjidir.

20 Mart Balık burcundaki Güneş tutulması, sizi ruhsal anlamda şarj edicidir. 4 Nisan Terazi burcundaki Tam Ay Tutulması, gerek çevremiz gerekse partnerimizle olan ilişkimizde duygularımızı, düşüncelerimizi, kriterlerimizi, sevgi alış-verişimizi belli bir mesafede tutmak arzumuzun işaretçisidir. Temeli sağlam olmayan, huzur vermeyen, fikirlerin uyuşmadığı ilişkiler sona erebilir.

19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda gerileyecek. Bu süreçte çalışma hayatımızla ilgili konularda kararlarımızı gözden geçirmek, yarım kalan işlerimizi bitirmek, bilgilenmek, merak edip öğrenmek, araştırmak yönünde olumludur. Ancak beklemekten pek hoşlanmayız. Yeni girişimde bulunmak yerine, mevcut duruma bakmak faydalı olacaktır. Önemli evraklarımızı, belgelerimizi, internet üzerinden yapılan alış-satışları, şifrelerimizi, dosyalarımızı iyi saklayalım. İşlerimizi iyi takip edelim.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn, ortaklıklarınız, başkalarıyla olan her türlü maddi-manevi alışverişlerinizi gözden geçirmenizde yarar var. Ödemekte zorlanabileceğiniz borçlar, yükümlülükler, bağımlılıklar altına girmeden önce iyice düşününüz. Deyim yerindeyse atınızı sağlam kazığa bağlamakta yarar var. Birilerine güvenip, aşırı fedakarlıkta bulunup sonra zor duruma düşmeyiniz. Koşullar gereği birilerine uymak zorunda kalabilirsiniz. Çıkarlarınızı iyi kontrol ediniz. Siz de başkalarını yanıltıcı, yanlış yöne sevk edici kararlardan kaçınınız. Gerçekçi olunuz, hedeflerinizi çok iyi tayin ediniz.

22 Haziran tarihindeki Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü ikinci kez gerçekleşiyor. Bir yanıyla aşkta aktif ve oldukça coşkulu olmanızı sağlıyor diğer taraftan cesaretle kendinizi ifade etmeniz ve kararlarınızı özgür bir şekilde verebilmeniz için sizi destekliyor. Bu gayet hızlandırıcı, aşkı sizlere getirici, pozitif düşünmeyi sağlayıcı ve kendinizden emin olmanızı teşvik edici bir enerjidir.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. İç dünyanıza çekilerek sağlığınızı, iş ortamındaki ilişkilerinizi dikkatli bir şekilde gözden geçirmenizde yarar var. Sizler, işinizle ilgili konularda, kendiniz adına faydalı olabilecek, yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlayacak, sorumlulukları üstlenerek kendinizi hazırlamalısınız.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu dönemde, kısa bir müddet önce ayrılanlar eski sevgilinin sizin hayatınızda ne kadar önemli olduğunu düşünerek geri dönüş yapabilirsiniz veya eski sevgiliniz aynı şekilde size dönebilir. Bu geri dönüş kalıcı mı değil mi iyice bakmak lazım. Bunu Venüs geri hareketinin bitiş tarihi olan (gölgeli günleri de hesaba katarsak, 13 Eylül sonrasını anlarız.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Jüpiter, bu süreçte size hem başkalarına yardımcı olma hem de kendi hünerlerinizi geliştirme anlamında fırsatlar getirir. Bir işe girebilirsiniz orada bir müddet işe alışırsınız. Bir ustadan ders alırsınız veya siz ustalık belgesi alarak işi öğretici pozisyona gelirsiniz. Staj görebilirsiniz, kursa yazılabilirsiniz. İnsanlara hizmet etmeyi, günlük hayatınızı düzenlemeyi, yararlı olmayı öğrenirsiniz. Detaylı çalışmanız, verimli olmanız, pratik geliştirmeniz gerekir. Sağlığınıza özen göstermek, bununla ilgili tedavilerinizi yaptırmak, sağlıkla alakalı işlere yönelmek, bu konularda insanlara yardımcı olacağınız bir yerde çalışmak, kendinizi geliştirmek de dönemin etkileri arasında yer alır.

13 Eylül Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, günlük hayatımızın işlerlik kazanması, bir amacımız ve görevlerimiz olduğunun hatırlanması yönünde önem taşıyor. Usta biz değiliz, usta hayattır diyor. Biz öğrenmeye devam ediyoruz sözü düsturumuz oluyor. Hayattan uzaklaşmak yerine, bizzat katılımda bulunmak, problemlere çözüm olacak şekilde çıkış yolları bulmak gerekecek. Çünkü probleme yenik düşersek, verimli olmamız, başkalarına da yardımcı olmamız zor. Sağlığımızın önemi gayet açık. Fiziksel sağlığımızla ilgili kontrollerimize önem vermemiz yerinde olur. Zararlı alışkanlıklarımıza mutlaka dikkat edelim.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi geri hareketi ikili ilişkileri ele alış biçiminiz, evlilik, uzun süreli ciddi beraberliklerdeki tutum ve davranışların, iletişim anlamındaki durumunuzun gözden geçirilmesi yönünde önem taşımaktadır. Mutlaka karşı tarafı da dinlemelisiniz.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda düz seyredecek. Genel anlamıyla farklı bir şehir veya ülkeye gidiş-gelişler, orada eğitim-iş veya ilişki nedenli yerleşmek, yaşamak, bağlantıda bulunmak yoluyla hayatınızı yapılandırma süreci. Bu bazı hallerde hukuk, yasa, din, inandığınız bir dava, ideal uğrunda verilen mücadele, olgunlaşma süreci anlamı da taşır. Bu süreçte dış etkenler, birçok kereler üzerinizde baskı kurarak, engeller çıkartarak, zorlayarak, dersler vererek sizi, bu konularda testten geçirir.

28 Eylül saat 05.48 Koç burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, size uymayan, planlarınız dışında gelişen, endişelendiren durumlara sert bir şekilde tepki göstermenize neden olabilir. Bunun nedeni, iş problemleri, ailevi konular, dış baskılar olacağı gibi ilişkinizle alakalı konuları da kapsayabilir. Bir ilişki uzun süredir sorun yaratıyorsa, bir iş sizi tatmin etmiyorsa, bir ortaklık zarar veriyorsa koparıp atabilirsiniz.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, bağımlılıklarımızı, kötü alışkanlıklarımızı bırakıyor, sağlığımıza ve çalışma hayatımıza önem veriyoruz. İşlerlik kazandırıyoruz ve problemlerden kaçmak yerine, bilakis katılımcı davranıp kendimizi geliştiriyoruz. Günlük hayatımızı düzenli, planlı bir şekilde derleyip toparladığımızda göreceğiz ki güven duygumuz yükselmiş. Yeteneklerimizi geliştireceğiz ve ustalaşacağız. Zihnimiz ve bedenimiz bir saat gibi tıkır tıkır sağlıklı şekilde çalışacak. Üstümüze düşen görevlerimizi de başarılı şekilde yerine getireceğiz. Getirdikçe mükemmel işler çıkaracağız.

12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, çalışma hayatınızla ilgili konularda size şans anlamında fırsatlar getiricidir. Derinlikli bir şekilde incelediğinizde doğru bir tercihte bulunabilirsiniz. Bu görünüm profesyonellik göstergesidir. Yeterlilik ve beceriklilik anlamında gayet olumludur. Başkaları sizi, işinizde yetkin bir kişi olarak kabul ederler.

TÜM BURÇLAR İÇİN NOT:

Sizler için hazırladığımız, 2015 yılı Astroloji yorumunuz, Aşk ve İlişkiler, İş ve Kariyer, Finansal konularda olmak üzere üç ayrı dosya halinde HAFTALIKLAR ŞEKLİNDE hazırlanmıştır. Bu yılın sizler için, arzu ettiğiniz gelişmelere vesile olmasını diliyorum. Kalben Sevgilerimle,

OCAK

OCAK AYI KOÇ

1-4 Ocak arası: 3 Ocak tarihinde iş hayatınızla ilgili konulara ciddi bir şekilde eğilmeyi ihmal etmeyiniz. Değişim arzunuz yüksek. Farklı bir şeyler yapmaktan yanasınız. Fakat bu, işinizi kulak arkası yapmanız anlamına gelmesin. Eğer karşınıza gerçekten olumlu fırsatlar çıkarsa tabii ki değerlendirin. Ancak işleriniz fazla, uymanız gereken kurallar var diye, mevcut işinizi de risk altına alacak şekilde hareket etmeyiniz.

5-11 Ocak arası: Merkür-Kova burcu seyri 5 Ocak tarihinde başlıyor. Bu geçiş, kendinizi geliştirmenin yanı sıra, iletişimde bulunmak, grup faaliyetleri, öğretmek, öğrenmek, gözlemde bulunmak, problemli konuları çabucak çözüme kavuşturmak kısaca iş bitiriciliğin işaretçisidir. Başkalarının yararlanabileceği çalışmalar, ekip kurmak veya bir ekip içinde liderlik için yarışmak açısından da önem taşır. 6 Ocak tarihinde bir grup içinde liderlik elde etmek, bir toplulukta eğitmenlik yapmak, insanlara iş amaçlı destek olmak veya özgürce fikirlerinizi ifade edeceğiniz bir aktivitede bulunmak yönünde gelişmeler yaşanabilir.

12-18 Ocak arası: 12 Ocak tarihinde Mars-Balık burcunda ilerleyecek. Yöneticiniz pek güçlü konumda değil. Ancak geri planda yaratıcı tarzda çalışmalarda bulunabilirsiniz. Size enerji verecek aktivitelere yönelin. Tembellikten uzak durunuz. Haftanın genelinde hoş enerjiler var. Bunlar sizi motive edicidir. Böylelikle bu geçişin yarattığı pasif hali, aktif şekilde kullanarak yararlı şekilde kullanırsınız.

19-25 Ocak arası: Yeni hedefler belirlenmesi, arzu edilen yolda ilerlenmesi, çalışma hayatında başarılı olunması için, hayalci davranmamak gerekir. Gittiğiniz yolun, amacınızın mutlaka bilincinde olunuz. Hafta başında olumlu teklifler, görüşmeler, fırsatlar karşınıza çıkabilir. Kova burcunda oluşacak Yeniay, bu anlamda sizi destekleyicidir. Hafta sonundaki görünüm, değişimlerin hayatınızda olumlu yönde tesiri olacağını göstermektedir. Siz bilginizi geliştirdikçe, sabırlı bir şekilde çalıştıkça başarılı olacaksınız.

21 Ocak saat 17.54 – 11 Şubat saat 16.57 tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. Bu süre içinde hedeflerinizi tekrar gözden geçirmenizde yarar var. Organize işler, görüşmeler, kurulacak bağlantılar, öğrenme, iletişimde bulunma, insanları bir araya getirme, toplum faaliyetleri, arkadaşlıklar kısaca yapılacak tüm işlerin bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle dikkatlice bir daha ele alınmasında yarar vardır. Aceleyle ve dürtüsel kararlar vermeyiniz. Bir şey olmuyorsa, inatçı bir tavırla iletişimde bulunmayınız. Keskin karar değişikliklerinden sakınınız.

26-31 Ocak arası: 28 ve 30 Ocak tarihlerinde yapılacak iş görüşmeleri ve girişimlerin mutlaka dikkatlice gözden geçirilmesinde fayda var. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Karar vermeden önce, enine boyuna inceleyelim. Gruplar içi faaliyetler, yeni projeler, görüşmeler tekrarlanabilir. Hemen geri dönüş yapmayabilirler veya bizim zaman unsurunu gözetmemiz yerinde olur. Eğer yeni bir iş veya planımız varsa, nasıl insanlarla çalışmalıyız, kimlerle bağlantı kurmalıyız bunları geri hareket döneminde gözden geçirelim. Aceleyle kararlar vermeyelim.

ŞUBAT

ŞUBAT AYI KOÇ

1-8 Şubat arası: 2 Şubat tarihinde karşınıza çıkan fırsatları değerlendirmek ve hevesle kabul etmekten yanasınızdır. Ancak unutmayalım ki, 11 Şubat tarihine kadar Merkür geri hareketini sürdürecek. Üzerinde düşünelim. Acele etmeyelim. Kaçırılmayacak kadar güzel diyorsanız, o zaman lütfen artı ve eksileriyle birlikte gözden geçirelim.

9-15 Şubat arası: 11 Şubat saat 16:57 itibariyle Merkür Kova burcunda düz seyirle ilerleyecek. Geçtiğimiz 21 Ocak tarihinden bu yana, zihnimiz özellikle ideallerimiz, hedeflerimiz, geleceğimizle ilgili konularda odaklanmıştı. Amacım nedir, nasıl bir gelecek düşünüyorum. Planlarım, projelerim, varmak istediğim yer neresi? İşte bütün bunları yeniden düşünmüştük. Bazı işlerimiz durdu, gerekli kişilerle görüşemedik, bağlantı kuramadık. Şimdi yavaş yavaş, çalışma hayatımız ve yakın çevremizle ilgili konuları kafamızın içinde birçok meseleyi yerli yerine oturtup yolumuza devam edeceğiz. Hedefimize uygun, fikirlerimizi ifade edebilecek, projelerimizi sunabilecek, gerekli kişilerle hızlı biçimde görüşerek işlerimizi halledeceğiz.

16-22 Şubat arası: 19 Şubat tarihinde özgür düşünüyoruz. Dilediğimiz şekilde işlerimizi planlayarak, projelendirerek öne sürmeye hazırız. Hatta gerekirse yepyeni bir karar da verebiliriz. Bilgimiz, tecrübemiz, eğitim düzeyimiz, portföyümüz, referansımız, dış dünyada tercih edilmemizde önem taşıyacak. Karşımıza çıkan fırsatları doğru yönde değerlendirmek için, tabii ki mücadele vereceğiz. Kendimize güvenirsek, başarılı oluruz. 20 Şubat tarihinde Mars burcunuz üzerinde ilerlediğinde, yenilikleri heveslendirici, harekete geçmenizi sağlayıcı, enerjinizi yükseltici, cesaretinizi daha fazla arttırıcıdır. Fiziksel anlamda size kuvvet, dayanıklılık sağlar. Öne çıkmak istediğiniz alanlarda, hedefinize ulaşma gücünüzdür. Keşfetmek, ele geçirmek anlamında kimse elinizi su dökemez.

23-28 Şubat arası: 24 Şubat tarihindeki görünüm, sizden yaşça ve hayat tecrübesi güçlü kişilerden iş ve ortaklık anlamında destek görürsünüz. Ancak siz bireysel anlamda hareket etmeyi seven bir kişi olduğunuz için, karşı tarafı baskın halleri daha sonra sorun yaratır mı diye bir düşünmek lazım. Aslına bakarsanız, bu kişi veya kişiler enerjinizi doğru şekilde yönlendirmenizi sağlayabilirler. Bir de bu açıdan duruma bakmak yararlı olur.

MART

MART AYI KOÇ

2-8 Mart arası: 5 Mart tarihindeki görünüm, iş hayatında güçlenmek, toplum içindeki yerinizi sağlamlaştırmak, durduğunuz yeri bilmek istediğinizi gösteriyor. Hedefinize varmak, isteklerinizi elde etmek amaçlı aceleci ve baskın davranabilirsiniz. Ancak dış etkenler nedeniyle sabırlı olmak zorundadır. Bu kişi açısından yorucudur. 6 Mart tarihindeki Dolunay, çalışma hayatınız, iş çevrenizde yaşanabilecek gelişmelerin simgesi olabilir. Sorumluluklarınız fazlasıyla ağır gelebilir. Üst konumda bulunan kişiler istekleri konusunda direnebilirler. Sistemin iyi bir şekilde işlemesi için düzenlemelerde bulunabilirler. Detaylı işlerle ilgilenmeniz gerekebilir. Patronlarınızla ilişkinize dikkat etmeniz lazımdır.

9-15 Mart arası: 11 Mart tarihinde, özgürlük arzusu sizi olur olmadık girişimlerde bulunmaya, yanlış kararlar almaya sevk edebilir. Önünüzü göremediğiniz hangi konuda olursa olsun beklemede kalarak resmin bütünü görmeye çalışınız. Kendinize olan aşırı güven duygunuzun nedeniyle boyunuzu aşan kararlar vermeyiniz. Ne kadar bilginiz var, nerelerde zorluklar yaşayabilirsiniz bunları mutlaka gözden geçiriniz. Yeni başlangıçlarda bulunmadan önce varacağınız sonucu, önünüzdeki seçenekleri ve gücünüzü lütfen hesaba katınız.

16-22 Mart arası: 16 Mart tarihinde iş hayatınızla ilgili konularda zihniniz biraz karışabilir. Ne yöne gitmeli, nasıl kararlar vermeli, bunları tam olarak oturtmak zor olabilir. Karşınıza çıkan engeller veya zorluklar aslında uyarıcıdır. Sizin aklınızı başınıza toplamanız, işlerinizi daha düzgün şekilde yapmanız, gereksiz meselelerin üzerinde durarak vakit kaybetmemeniz içindir.

23-31 Mart arası: 25 Mart tarihindeki Güneş-Satürn görünümü, uzun vadeli planlar yapmanın ve bunları kararlılıkla uygulama arzunuzun işaretçisidir. Mars burcunuzda ilerlediği için, 31 Mart tarihine kadar kişisel girişim, eğitim, ticaret, yolculuklar, akademik uzmanlık veya ilgilendiğiniz bir alanda kendinizi gayet rahatlıkla ifade edebilir, hedefinize ulaşabilirsiniz.

NİSAN

NİSAN AYI KOÇ

1-5 Nisan arası: 5 Nisan tarihinde, ilişkimiz, iş ortaklığımız veya bizden farklı düşünen kişilerle anlaşmakta zorlanabiliriz. Bizim fikirlerimizi kabul etmelerini bekleriz. Baskın olmaya çalışırız. Ancak bunun bize bir faydası olmaz. Anlaşmak, ortak bir yol tutturmak için her iki tarafın da birbirine karşı anlayışlı olması, el birliğiyle hareket etmesi gerekir.

6-12 Nisan arası: 8 Nisan tarihindeki, Merkür-Pluto zorlu görünümü, fikirlerinizi uygulamaya dökmek ve her anlamda güçlenmek arzunuzun göstergesidir. Kişi hem ilişkisi hem çalışma hayatı hem de verimli olmadığını düşündüğü konularda sabırsız davranabilir. Ancak bunun sebebi, gelişmelerin çok yavaş bir seyirde ilerlemesi yüzündendir. Özellikle hızlı ve bazen keskin sözler sarf edebilirsiniz.

13-19 Nisan arası: 18 Nisan tarihinde Koç burcunda oluşacak Yeniay genel anlamıyla baktığımızda, aşk hayatınız başta olmak üzere ailevi konularda yenilik yapma, kendimizi öne sürme, değişimde bulunma arzumuzu işaret ediyor. Yeni bir yere yerleşmeyi düşünüyoruz. Ailemizle yeniden bir araya gelmek istiyoruz. Bir şeyler değişsin, canlansın, tazelensin ihtiyacımız var. Ancak bu Yeniayın göstergeleri, aceleci kararlardan kaçınmak, dikkatlice gözden geçirmek gerektiğini işarete ediyor.

20-26 Nisan arası: 21 Nisan tarihinde iş hayatımızla ilgili konularda hem kendimiz güvende hissetmek hem de içimizden geldiği gibi ifade etmekten hoşlanacağız. İşimiz bizi mutlu etmeli, kafamızda soru işaretleri barındırmamalı. 22 Nisan tarihinde işverenlerimizle diyalogumuz çok önemli. Eğer bir görüşme veya önemli bir işimiz varsa, o gün yapılacak girişimlerde, konuşmalarda ve kurulacak bağlantılarda garanti arayacağız. İşimizi sağlama almaya çalışacağız.

MAYIS

MAYIS AYI KOÇ

1-10 Mayıs arası: 1 Mayıs tarihinde Merkür-İkizler burcunda ilerlemeye başlıyor. Çalışma hayatınızla ilgili konularda bu geçiş gayet olumludur. Fikirlerinizi ortaya sürebilmenizde, işlerinizi zekice planlanmanızda, yolculuk, iletişim, insanlarla kurulacak bağlantılarda size kuvvet sunar. İş görüşmeleri, toplantılar, internet üzerinden yapılacak işleri en kısa yoldan halletmenizi sağlar. Ancak ben yine de derinlikli düşünmenizi, detayları önemsemenizi tavsiye ediyorum. 3 Mayıs tarihinde, iş görüşmeleri, planlamaları, kontroller, insanlarla görüş alışverişinde bulunma yönünde önemlidir. 9 Mayıs tarihinde bazı işler umduğunuz gibi gitmeyebilir. Yeniden gözden geçirmekte yarar var.

11-17 Mayıs arası: 15 Mayıs tarihi önemlidir. İş hayatınızla ilgili görüşme, girişim veya bağlantılarda çok yönlü düşünmek, ona göre planlamada bulunmak gerektiğini gösteriyor. Çok hızlı karar vermemek, bütün detayları gözden geçirmek iyi olacaktır. Eğitim, ticari, yurtdışı veya yurt içi yerleşimle ilgili konular, iletişim haberleşme, yolculuklar gibi olguları içeren iş konularında, gerçekçi düşünmek, araştırmak lazım. İşimizi çok iyi takip edelim.

18-24 Mayıs arası: 19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda gerileyecek. Bu süreçte çalışma hayatımızla ilgili konularda kararlarımızı gözden geçirmek, yarım kalan işlerimizi bitirmek, bilgilenmek, merak edip öğrenmek, araştırmak yönünde olumludur. Ancak beklemekten pek hoşlanmayız. Yeni girişimde bulunmak yerine, mevcut duruma bakmak faydalı olacaktır. Önemli evraklarımızı, belgelerimizi, internet üzerinden yapılan alış-satışları, şifrelerimizi, dosyalarımızı iyi saklayalım. İşlerimizi iyi takip edelim. Kimseye hemen inanmayalım. Biz de kimseyi kendi işimiz olsun diye yanlış şekilde yönlendirmeyelim. Doğru bilgi sahip olmayı, yalan yanlış haberlere inanmamayı bilelim.

25-31 Mayıs arası: İş hayatında bu hafta, öğrenmek, bilmek, anlamak, keşfetmek, yeniden bir yol belirlemek için Merkür gerileme hareketi faydalıdır. Yeter ki, dağılmayalım. 27 Mayıs tarihindeki görünüm, öne atılmaya, bir şeyleri çabucak halletmeye dönük bir hareketliliğin işaretçisi olsa da, kararlarımızı yeniden gözden geçirmek iyi olur. Bu gözden geçirmede çalışma hayatımızla ilgili konularda yepyeni bir fikrin oluşması mümkündür. Şu andaki mevcut işimiz veya iş sorunlarımızı çözüme kavuşturacak sır, bizim bilgilenmeye, araştırmaya önem vermemiz, veri toplamamız ve bu verileri değerlendirmek için üzerinde düşünmemizdir. Ben yine, dağılmamak için, sistemli olmanızdan yanayım. Bir de bilgisayarınızdaki önemli belgeleri iyi saklamanız gerektiğini belirtmeliyim. Bu hafta karşınıza çıkabilecek fırsatları, teklifleri veya gelen haberleri gözlem altına almakta yarar görüyorum. Ancak söylediklerimize ve bize söylenenlere de çok dikkat etmemiz lazım.

HAZİRAN

HAZİRAN AYI KOÇ

1-7 Haziran arası: 2 Haziran tarihinde Yay burcunda oluşacak Dolunay, ne istediğimizi bilmemiz, onun üzerinde düşünmemiz, dağılmamamız gerektiğini söylüyor. Birden fazla proje içinde yer almışsak, bize bunların tümünün gerçekleşme ve uygulanma ihtimalini göz önüne almalısın diyerek uyarıda bulunuyor. Kaldı ki, Merkür geri hareket dönemindeyiz ve bu Dolunayın görünümleri bize karşı duran her ne varsa bunların ardındaki nedenlere bakmamız gerektiğini hatırlatıyor. Uzak, yakın çevre ilişkileri, eğitim, ticaretle ilgili meseleleri derinlikli olarak ele almamız, bir daha düşünmemiz, plan ve projelerimizi tekrar gözden geçirmemiz lazım.

8-14 Haziran arası: 9 Hazirandaki görünüm sayesinde, kendinizi gayet başarılı ve ateşli bir şekilde ifade ederek hedefinize varabilirsiniz. Yaratıcı yönlerinizi ortaya çıkaran bu görünüm, en kısa yoldan amacınıza ulaşmanız için sizi destekleyicidir. İletişimde bir hayli etkili olursunuz. Değişim arzunuz bir hayli yüksektir. Ailemiz ve yakın çevremizle alakalı konularda iletişimde bulunma hevesliliğinin işareti. Belki bir ev, emlak veya yerleşim yeriyle ilgili konular üzerinde konuşabilirsiniz. Bir çevre değişimi düşünebilir. Yolculuklar, haberleşme, aktif hareket etme ihtiyacı duyabiliriz. Değişikliğe ihtiyacımız vardır. Bu değişimlerin özünde yarınların garanti altına alma arzusu belirgindir.

15-21 Haziran arası: 16 Haziran tarihinde İkizler burcunda oluşacak Yeniay, zihin faaliyetlerinizi aktif bir şekilde hızlandırıcı, çevreniz üzerinde hareketlerinizle, sözel ve yazı yoluyla ifadenizi yükseltici ve etkili olmanızı sağlayıcıdır. Ben bu Yeniayın kurnazlık işaretlerini taşıdığını söylemeliyim. Öyle ki, aklınıza bir şeyi koymaya görün, ne yapar eder onu elde edebilirsiniz. Eğitimde çabuk öğrenme, iş hayatında her türlü bilgi, veri veya belgeye ulaşabilme, girişimlerde öne çıkma, ticarette uyanık olma şeklinde yansımaları bulunmaktadır. Bu Yeniayın Mars ile kavuşumu, her türlü koşullar altında amaca ulaşmak adına harekete geçmenin işaretçisidir. Uranüs ile olumlu görünümü, sürpriz yeniliklerin simgesidir. Jüpiter ile olumlu görünümü, hayatın keyifli yanlarını hissetmenizde, yeni biriyle tanışmanızda destekçinizdir. Bu Yeniay, yeni bir çevreye taşınmanızın, bir yolculuğa çıkmanın, işlerinizi çabucak sonuçlandırmanın da göstergesidir. Ancak bu kadar olumlu yanlarına rağmen, trafik kurallarınıza mutlaka uyunuz. Konuşurken, yazışırken, birileriyle bağlantı kurarken, söylediklerinize dikkat ediniz. Attığınız adımın farkında, enine boyuna düşünmeyi de ihmal etmeden bu olumlu Yeniayı değerlendiriniz.

22-28 Haziran arası: 23 Haziran tarihindeki görünüm, hayallerimizi gerçekleştirmek üzere yola çıkışın göstergesi. Kişi böyle bir etki altında yolculuklar yaparak, etrafıyla bağlantılar içinde olarak, düşüncelerini yazıya söze dökerek kendi yolunu kendi çizebilir. Fikir sahibi olmanızı, bilmediklerinizi öğrenmenizi, öğrendiklerinizi başkalarıyla paylaşmanızı sağlayabilecek bu enerjiyle neler yapılmaz ki? Bu görünüm, neye inanıyorsan onun peşinden koş, neyi ifade etmek istiyorsan onu anlat diyerek bizi harekete geçirmektedir. Kısa vadeli düşünülmemesi gerektiğini gösteren bu görünüm, kişinin her türlü engeli aşabileceğini söylemektedir.

TEMMUZ

TEMMUZ AYI KOÇ

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın yansımalarını, tüm görünümler çerçevesinde size izah etmek isterim. Günün ilk işaretçisi Güneş-Neptün görünümü, ailevi ilişkileriniz, eviniz, yerleşim yerimiz kısaca güven duygunuz üzerinde hassasiyetin işaretçisidir. Sahip olduğunuz her şeyi korumak taraflısı olursunuz. Moralinizi bozacak, sizi sinirlendirecek hiç bir şeye tahammülünüz yoktur. Bu duygu halleriyle güne adım atarsınız. Saat 05.20 itibariyle oluşacak Oğlak burcundaki Dolunay, iş hayatınız ve ailenizi yakından ilgilendiren konularda yaşanması muhtemel bir gelişmenin göstergesidir. İşe girmek, işten ayrılmak, başka bir yere taşınmak gibi. Bu sizin için zorlayıcı gibi dursa da, aslında gelişiminiz yönünde önemli bir mihenk taşının atlanması halidir. Çünkü Mars-Kuzey düğüm görünümü, yaşanan değişikliklerin sadece iş ve ev arasında değil, ilişkinizle de ilgili olduğunu gösteriyor. Demek ki, bu Dolunay sizi, ister istemez bir şeyleri kabullenmeye, önünüzde yeni beliren gelişimlere ayak uydurmaya çağırıyor. Dolunayın Merkür-Uranüs görünümüyle örtüşmesi ise, bütün bu gelişmelerin akıllı bir şekilde ele alınması halinde sizin hayatınızda yepyeni bir yolun açıldığını gösteriyor. Zor bir yol, mücadele ister, sabır ister.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, iş yaşamı ve toplumsal hayattaki görevlerinizin de bilincinde hareket etmeniz gerektiğini hatırlatır. Siz, aklı başında, ne yapması gerektiğinin farkında olarak hayatınızı düzenlemelisiniz. Dışarıdaki sorumluluklar ev yaşamınızı, evinizle alakalı konular dışarıyı etkilememeli, hepsinin yerini çizgisini iyi belirlemelisiniz.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, bir yandan ailemiz, evimizle alakalı konularda hassas düşünürüz ancak diğer yandan özgür olmak istersiniz. Bu mücadelenin özünde yatan en önemli duygu, burcunuzda ilerlemekte olan Uranüsün değişimde bulunmanızı söyleyen coşkulu sesidir. Bunu bastırmak, yeniliklere açık bir Koç için mümkün değildir. Yükselen özgürlüğün aile birliği veya mesleki şartlar nedeniyle baskı altına alınışı zorlayıcıdır. Birçoğunuz için eskiye veda edip yeniye yer açmak arzunuzun yarattığı sabırsızlıktır. Hangisi olursa olsun burada dikkat edilmesi gereken husus, yapmayı düşündüğünüz eylemin ne kadar gerekli ve doğru olduğunun ayrıca zamana uygunluğunun tespit edilmesidir.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. İç dünyanıza çekilerek sağlığınızı, iş ortamındaki ilişkilerinizi dikkatli bir şekilde gözden geçirmenizde yarar var. Sizler, işinizle ilgili konularda, kendiniz adına faydalı olabilecek, yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlayacak, sorumlulukları üstlenerek kendinizi hazırlamalısınız. Bütün bu konularda gerekli şekilde kendinizi yetiştirebilirseniz geri hareket sonrası, zorluk çekmez ve yoğun iş temposuyla baş edebilir, kazandığınız bilgileri mesleki olarak pratiğe dökebilirsiniz. Hangi iş sizin kendinizi ifade etmenize daha fazla izin verebilir, hangi yaşam koşulları sağlığınız açısından faydalıdır ve siz nerelerde eksik ve yetersiz kalmaktasınız. Bunları iyice düşünmeli, size uymayan, sizi yansıtmayan işler yapmamalı, hedeflerinizi gözden geçirerek, mesleki anlamda kendinizi geliştirmelisiniz.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay ve aynı gün Aslan burcuna gerileyen Venüs, özgürce yaşamanın, içimizden geldiği gibi aşkın tadına varmanın, bireysel isteklerimizi elde etmenin kolay olmadığını işaret ediyor. Her zaman her istediğin olmayabilir, beklemeyi bilmek gerekir diyor. Sizi tekrar düşünmeye, gözden geçirmeye çağırıyor. Bu çağrıya kulak vermemek mümkün değil. Durup aşk hayatımızı, ilişkimizi, bizim için yaşamın önemini bir daha düşüneceğiz ve hepsinden önemlisi, amacımızı belirleyip, tüm irademizle onun üstüne gidip gerçekleştireceğiz. Mücadele edeceğiz ve sonunda kendimizi kutlayacağız.

AĞUSTOS

AĞUSTOS AYI KOÇ

3-9 Ağustos arası: 7 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda seyrine başlıyor. Günlük tempoda detayların öneminin farkında olarak çalışmak gerekiyor. Eğer bir yerde sorun varsa, bu sorunun düzeltilmesi lazım. İster istemez zaten bu yönde durumlar karşımıza çıkmaya başlıyor. Bu güzel, şu iyi görünüyor demek yerine, işliyor mu, verimli çalışıyor mu diye bakmamızda yarar var. İşlerimizi günlük merkezde pratik şekilde halletmek önemlidir. Ne ilginçtir ki hem detaylara önem vermemiz hem de düzgün şekilde çalışması için elimizi çabuk tutmamız gerekecek. Çabukluk konusunda siz zaten bir numarasınız. Fakat aceleyle hareket edip, bir çuval inciri de berbat edemeyiz. Hesaplarımızı dikkatli yapacağız, yazdıklarımızı, konuştuklarımıza dikkat edeceğiz.

10-16 Ağustos arası: 13 Ağustos tarihindeki görünüm, amacınızın ve yolunuzun farkında olmanız gerektiğini işaret ediyor. İdeallerinizi gözden geçirmek ve çalışma hayatınızla ilgili meselelere gerçekçi bir şekilde ele almak lazım. Sağlığınızla ilgili konular üzerinde de etkili olan bu karşıtlık, beslenmenize önem vermeniz gerektiğini hatırlatır. Özellikle bağırsak sorunları nedeniyle yaşanan aşırı zayıflık veya şişmanlık gibi şikayetlerinizi mutlaka bir doktora gösteriniz. Bu karşıtlık, eğitmenlik yazarlık, sanat ve mistik konular üzerinde çalışmak, öğrenmek ve projelendirmek anlamında faydalıdır. Size ilham gücü verir ve sıkı çalışmanızı sağlar. Yeter ki, siz ne istediğinizi bilin.

13 Ağustos tarihindeki ikinci görünüm, kendinizi güçlü bir şekilde ifade edebilmenizi sağlıyor. Bu enerji, aşkı gönlünüzden geldiği gibi yaşamanızı ve aşk adına ilerlemenizi sağladığı gibi, en parlak, en cesur yönlerinizi ortaya koymanızda yardımcı oluyor. Diğer ucunda bulunan Uranüs ise burcunuz üzerinde ilerliyor. Değişim, yenilenme, keşfetme, orijinal özelliklerinizi, yeteneklerinizi öne sürme anlamında destekliyor. Ve bu iki kuvvet birbirlerine olumlu yönde görünüm yaptığı için şu ana kadar yazdıklarımız gayet etkili bir şekilde bizi sarıp sarmalamış oluyor.

17-23 Ağustos arası: 23 Ağustos-23 Eylül tarihleri arasında Güneş-Başak burcunda ilerleyecek. Bu süreç her yıl olduğu gibi, iş hayatınız başta olmak üzere sağlığınızla ilgili konular üzerinde odaklanmak ve düzenlemelerde bulunmak anlamı taşır. Birçok pürüz ayıklanır, aksaklıklar ortadan kaldırılarak işlerlik kazanılır, verimlilik esas alınır. Kendiniz için gerekli veya gereksiz olanların tespiti yönünde önemlidir. Bu süreçte iş veya aşk hayatınızla ilgili konularda akılcı bir şekilde düşünmeli, iyi niyet ve fedakarlığın ölçüsü iyi ayarlanmalıdır. Çocuklarınız veya yakın çevrenizle ilişkiler, eğitim hayatınızla ilgili konuların da titizlikle ele alınacağı bir dönemdir.

24-30 Ağustos arası: 29 Ağustos tarihinde Balık burcunda oluşacak Dolunay, sıkı bir çalışma ve hazırlanma döneminin içindeyiz. Dağılmadan, işlerimizi günlük tempoda halletme zorunluluğumuz var. Gerçekçi olmak, bir hedef belirlemek, çalışmak durumundayız. Ancak bir yandan da kendimizi yetersiz hissediyoruz. Dünyadan elimizi eteğimizi çekerek, ne olacaksa olsun diyerek kendimizi bırakmaktan yanayız. Oysaki aynı gün Merkür-Kuzey düğüm ile kavuşum yapacak. Ortaklaşa çalışmaların, geliştirici olacağını söyleyecek. İdeallerimizi gerçeğe dönüştürmek istiyorsak, kendimizi toparlamalı, faydalı işlere yönelmeliyiz. Dolunayın Jüpiter, Neptün ve Pluto ile görünümü, yeteneklerimizi güce dönüştürme, hayallerimizi gerçekleştirme anlamında gücümüz olduğunu işaret ediyor.

EYLÜL

EYLÜL AYI KOÇ

EYLÜL AYI ÖZEL ASTROLOJİ DOSYASI

13 Eylül saat 09.55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması, günlük hayatımızın işlerlik kazanması, bir amacımız ve görevlerimiz olduğunun hatırlanması yönünde önem taşıyor. Usta biz değiliz, usta hayattır diyor. Biz öğrenmeye devam ediyoruz sözü düsturumuz oluyor. Hayattan uzaklaşmak yerine, bizzat katılımda bulunmak, problemlere çözüm olacak şekilde çıkış yolları bulmak gerekecek. Çünkü probleme yenik düşersek, verimli olmamız, başkalarına da yardımcı olmamız zor. Sağlığımızın önemi gayet açıktır. Sürekli her şeyi kontrol edemeyiz. Şu gün şu saatte şurada olacağım derken, bunun gerçekleşmeme ihtimalini de göz ardı etmemeliyiz. Elimizden geleni yapmak, gelmeyenin stresi yaşamamak lazımdır. Bu bizim yetersiz biri olduğumuzu düşündürür ki yanlıştır. Fiziksel sağlığımızla ilgili kontrollerimize önem vermemiz yerinde olur. Zararlı alışkanlıklarımıza mutlaka dikkat edelim. Bu tutulmanın yöneticisi Merkür 17 Eylül tarihinde gerileyecek. Demek oluyor ki, sadece yukarıdaki konularla sınırlı değil, ilişkimizin, iş ortaklığımızın da sağlıklı ve verimli hale getirilmesi anlamında yeniden bir gözlemde bulunmak faydalı olacaktır. Kilo sorunları olanların da bu tutulmada yediklerine, içtiklerine dikkat etmeleri gerektiğini bileceklerdir. Yararlı işler, geliştirici çalışmalar, işimize önem vermek, beden ve zihin sağlığımızı gözetmek bu Tutulmanın faydalı tarafıdır. Önümüzdeki bir yıllık süreçte bunları mutlaka gözeterek kendimizi geliştireceğiz. Bize ihtiyacı olanlara yardımcı olacağımız işlere yöneleceğiz. Bir işi öğrenmek için kurslara katılabilir, staj görebiliriz.

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında Satürn-Yay burcunda seyredecek. Genel anlamıyla farklı bir şehir veya ülkeye gidiş-gelişler, orada eğitim-iş veya ilişki nedenli yerleşmek, yaşamak, bağlantıda bulunmak yoluyla hayatınızı yapılandırma süreci. Bu bazı hallerde hukuk, yasa, din, inandığınız bir dava, ideal uğrunda verilen mücadele, olgunlaşma süreci anlamı da taşır. Bu süreçte dış etkenler, birçok kereler üzerinizde baskı kurarak, engeller çıkartarak, zorlayarak, dersler vererek sizi, bu konularda testten geçirir. Bu testlerin amacı hem hayatın anlamını kavramak hem de 2,5 yıl sonra kariyer hayatınızda yükseliş için gerekli tecrübeyi edinmektir. Eğer insanın bir ideali varsa bunu yapmaktan kaçınmaz. Bundan kuşkumuz yok. Satürn bilge öğretmendir. Onun ödülü kalıcıdır. İşte bu süreçte sizler de yukarıdaki alanlarda kendiniz için yaşamsal bir hedef belirleyecek, mücadele edecek, çabalayacak, tecrübe sahibi olacak, karşınıza çıkabilecek zorlukların aslında sizi geliştirici olduğunu anlayacaksınız.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi geri hareketi Bu süreçte, ikili ilişkileri ele alış biçiminiz, evlilik, uzun süreli ciddi beraberliklerdeki tutum ve davranışların, iletişim anlamındaki durumunuzun gözden geçirilmesi yönünde önem taşımaktadır. Mutlaka karşı tarafı da dinlemelisiniz. İster olumlu ister olumsuz yönde olsun hep dengeyi muhafaza ederek düşünmeye çalışınız. Kısaca bu süreçte, ilişkinizi gözden geçirmenizde, partnerin bu ilişkideki rolünü, beraberliğin sorunlarını mutlaka ele almak soğukkanlı olmak lazım. Bekar Koçlar da, bu tarihler arasında eğer yeni biriyle tanışırlarsa, gölgeli günleri dahil olmak üzere 16 Ekim tarihine kadar gözlemci olmakta yarar var. Kimdir, neyin nesidir, bir bakalım.

28 Eylül saat 05.48 Koç burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, size uymayan, planlarınız dışında gelişen, endişelendiren durumlara sert bir şekilde tepki göstermenize neden olabilir. Bunun nedeni, iş problemleri, ailevi konular, dış baskılar olacağı gibi ilişkinizle alakalı konuları da kapsayabilir. Bir ilişki uzun süredir sorun yaratıyorsa, bir iş sizi tatmin etmiyorsa, bir ortaklık zarar veriyorsa koparıp atabilirsiniz. Ancak, Merkür geri hareketi zihnimizi bulandırıyor. Sanki yanlış yapıyormuşuz gibi hissettiriyor. Acaba çok mu gerginsiniz, çok mu sabırsız. Eğer böyle ise, ben derim ki, bir daha düşününüz. Pireyi için yorgan yakmamış olalım. Bir de karşı tarafı dinleyelim ki, sonra pişman olmayalım.

EKİM

EKİM AYI KOÇ

1-11 Ekim arası: 6 Ekim tarihindeki görünüm, iş hayatınızla ilgili meselelerde sorumluluklar bir hayli yoğundur. Yeni bir işe başladıysanız ortama alışmakta, işten ayrıldıysanız yeni bir iş bulmakta, sorunlarınız varsa soğukkanlı bir şekilde çözmek zor olabilir. Yapılacak en iyi şey, acil kararlar vermemek ve şöyle elden geldiğince kendinizi rahatlatmaktır. Yoksa gün boyu sinir küpü bir halde dolaşırsınız. Onun için lütfen dikkatli olunuz.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Bu dönemde, bağımlılıklarımızı, kötü alışkanlıklarımızı bırakıyor, sağlığımıza ve çalışma hayatımıza önem veriyoruz. İşlerlik kazandırıyoruz ve problemlerden kaçmak yerine, bilakis katılımcı davranıp kendimizi geliştiriyoruz. Günlük hayatımızı düzenli, planlı bir şekilde derleyip toparladığımızda göreceğiz ki güven duygumuz yükselmiş. Yeteneklerimizi geliştireceğiz ve ustalaşacağız. Zihnimiz ve bedenimiz bir saat gibi tıkır tıkır sağlıklı şekilde çalışacak. Üstümüze düşen görevlerimizi de başarılı şekilde yerine getireceğiz. Getirdikçe mükemmel işler çıkaracağız.

12-18 Ekim arası: 12 Ekim tarihindeki Jüpiter-Pluto görünümü, çalışma hayatınızla ilgili konularda size şans anlamında fırsatlar getiricidir. Derinlikli bir şekilde incelediğinizde doğru bir tercihte bulunabilirsiniz. Bu görünüm profesyonellik göstergesidir. Yeterlilik ve beceriklilik anlamında gayet olumludur. Başkaları sizi, işinizde yetkin bir kişi olarak kabul ederler.

16 Ekim tarihinde, yarım kalan işlerimize öncelik tanıyalım. Sorumluluklarınızın farkında olduğunuz sürece, hedefinize ulaşırsınız. Hiç merak etmeyiniz. İşinizde ustalaşabilir, kendinizi güçlü bir şekilde dışarıya lanse edebilirsiniz. Kuşkunuz olmasın.

19-25 Ekim arası: 25 Ekim tarihindeki görünüm, ilişkimiz ve kariyer hayatımızla ilgili meseleler üzerinde oldukça titiz düşüneceğiz. Bir yandan her şeyi eleştirebiliriz, diğer yandan sıkı çalışıp, arzu ettiğimiz hedefe ulaşmak için mücadele vermemiz gerektiğini biliriz. Aslında bizim burada yapmamız gereken kendimizi bir gözden geçirmektir. Biz mi çok şey bekliyoruz yoksa işimiz gereği üstümüzdeki yükümüz mü çok fazla ağır. Ancak unutmayalım ki, kariyer hayatımız çok önemli. Üzerimize düşen sorumluluklarımızın farkında olmamız lazım. Yoksa bu kadar hassas düşünmekle doğru düzgün verimli çalışamayız. Bir de lütfen geçmişte yaşananları bu kadar didiklemeyiniz. Siz hem yeniliklere açık olmalısınız hem de tüm gücünüzle üst noktalara çıkmak için azimli olmalısınız.

26-31 Ekim arası: 26 Ekim tarihindeki görünüm, çalışma hayatımız ve bizim için şu anda en fazla hangi konu önemlisi onun üzerinde yoğunlaşırız. Biz verimli bir şekilde çalışmak, sağlıklı yaşamak, kararlarımızı uygulamak, sorunlarımızı çözmekten yanayız. Tabii ki bu isteklerimiz gayet doğaldır. Ancak kontrol dışı gelişmelerle karşılaştığımızda, yani evdeki hesabımız çarşıya uymadığında kendimize yüklenmememiz olumsuz düşünmemiz, sinirli tepkilerde bulunmamamız, hayata pes etmememiz lazım. Hele bir de kader kurbanı gibi kendimizi görürsek, o zaman nasıl verimli çalışabilir, sağlıklı olabilir, gerekli düzenlemeleri yapabiliriz ki? İşte bu karşıtlık bize sakin olmamızı, sorunlarımızı bilinçli bir şekilde ele almamızı söylemektedir.

KASIM

KASIM AYI KOÇ

1-8 Kasım arası: 3 Kasım tarihindeki Venüs-Mars kavuşumu-Başak burcunda gerçekleşecek. Çalışma hayatımızı ilgilendiren konular üzerinde incelemede bulunacağız. Aksaklıklar varsa hemen gözümüze çarpabilir, düzenlemede bulunabiliriz. Sağlığımız tabii ki önemlidir. Rutin iş hayatı birçoğumuzu yoruyor. Doğaldır ki, kendimize özen göstermemiz lazım. Bu tarih, kişisel bakımımız, estetik görüntümüz, giyimimiz, psikolojik anlamda rahatlamamız yönündeki aktiviteleri destekleyicidir. 7 Kasım tarihindeki görünüm, iş arkadaşlarımızla veya çevremizde bulunan kişilerle ilişkilerimizi güçlendirmek, iş hayatında bize güzel faydalar olarak geri dönebilir.

9-15 Kasım arası: 10 Kasım tarihindeki görünüm, hem sıkı çalışma hem de yeteneklerinizi geliştirme yönünde gayet olumludur. Orijinal fikirlerinizi hayata geçirebileceğiniz, başarılı çalışmalarda bulunacağınız bir zamandır. Size ruhsal anlamda güç verir. Başkalarıyla ortaklaşa dirsek temasında bulunmanız kolaylaşır.

16-22 Kasım arası: Bu haftanın iş yönündeki etkili enerjisi, 21 Kasım Venüs-Pluto mücadeleci görünümüdür. İş ortaklıkları açısından ele alırsak, başkalarıyla uyumlu, dengeli, huzurlu yönde bir alışverişe ihtiyacımız var demektir. Venüs-Terazi burcunda ilerlediği için aslında gayet olumludur. Problemler olsa dahi, biz rakiplerimiz ve başka kişilerle nazik bir şekilde anlaşmamız mümkün olacaktır. Öncü elementlerde oluşan bir kare her zaman kişiye atılım gücü vereceğinden, işiniz ve ilişkileriniz söz konusu olduğunda sadece kendi bakış açınızla durumları ele almamakta yarar vardır.

23-30 Kasım arası: 26 Kasım tarihinde İkizler burcunda oluşacak Dolunay, işlerimizi tam istediğimiz gibi halletmekte zorlanabileceğimizi gösteriyor. Hale yola koyalım diye ter döküyoruz. Evraklar, belgeler, eksikler, telefonlaşmalar derken gün boyu koşturacağız. Ancak bu Dolunayın Satürn-Neptün ile zorlu bir görünüm yapması, yurtdışı işlerimiz, yüksek eğitim veya başka bir şehre yerleşimle ilgili konuların tekrar gözden geçirilmesi gerektiğini gösteriyor. Bunları halletmek pek kolay değil veya bir daha bakmak gerekecek.

20 Kasım-10 Aralık tarihleri arasında Merkür-Yay burcunda ilerleyecek. Bu yıl Satürn de Yay burcunda ilerlediği için, tabii ki medya, yayıncılık, yolculuklar, yeni yerler görmek, tanışmak, konuşmak, iletişimde bulunmak yönünde sabırlı olmamız gerekiyor. Öyle her şey istediğimiz gibi kolayca ilerlemediğinde hemen sıkılmayacağız. Daha çok bilgi sahibi olarak, kararlı bir mücadele vermemiz lazım. Bizim bir şeyi ne kadar istediğimiz önemli. Eğer insan azimliyse, gerçekten istiyorsa hiçbir şey onu durduramaz. Kaldı ki, Satürn dayanma gücü verir.

ARALIK

ARALIK AYI KOÇ

1-6 Aralık arası: 1 Aralık tarihindeki görünüm, farklı düşünceleri olan kişilerle iş veya özel anlamda tanışmalar gündeme gelir. Bunlar dini, felsefi, siyasi, hukuksal konularda da olabilir. Siz görüşlerinizi hiç çekinmeden dile getirirsiniz. Onlar da aynı şekilde kendilerini ifade ederler. Eğer bir iş görüşmesi yapılacaksa, ideallerimize uygun olup olmadığına ve şartlara bakmak lazım. Çünkü bir anda verilecek kararlar 6 Aralık tarihindeki sert görünümle amacımıza ulaşmak istersen, başkalarıyla aramızda yaşanabilecek gerginliği işaret ettiği için, rahatsızlık verici olabilir. Biz her yönüyle ele alalım ve gözden geçirelim.

7-13 Aralık arası: 10 Aralık-2 Ocak tarihlerinde Merkür-Oğlak burcunda ilerleyecek. Mesleki konularda disiplinli düşünmemizi sağlayıcı, işlerimize sorumluluklarımıza odaklanmamızda yardımcı, kurallara uygun şekilde görevlerimizi yerine getirme anlamında destekleyici bir süreçtir. Bu dönemde patron konumundaki insanlarla iletişimde bulunurken, saygılı olmamız beklenir. Belli bir mesafeyi korumamız, zamanında işlerimizi yapmamız, bunları yerine ulaştırmamız gerekir. Bu açıdan biraz sizleri sıkıcı bir dönem olabilir. Çok ciddi düşünmek, kendimizin farkında olmak lazımdır.

14-20 Aralık arası: 14 Aralık tarihindeki görünüm, kariyer konularında ciddi düşünmemiz gerektiğini işaret ediyor. Dilediğimiz gibi kendimizi ifade edemediğimizi, kurallara uymak mecburiyetinde kaldığımızı, bunun da bizim zihnimizi yorduğunu görüyoruz. Tabii ki, Merkür-Oğlak burcunda ilerlediği için, bu hafta gözden kaçırdığımız noktalara odaklanıp, sağlam hale getirebiliriz. Neptün iyi bir destek sunacak. Özellikle sanatsal alanda çalışanlar için bu görünüm, bir işin yaratıcı tarzda düşünülerek ortaya konmasını ve bunun başkalarına sunulması için olumludur.

21-31 Aralık arası: 22 Aralık-20 Ocak 2016 tarihleri arasında Oğlak burcunda seyrini sürdürecek Güneş genel astrolojik ifadesi gereği sorumluluk üstlenmek anlamına gelir. Kişi bu dönemde, toplum içindeki yerini ve saygınlığını önemsemelidir. Görevlerini disiplinli bir şekilde gerçekleştirmeli, üstüne düşeni ciddiyetle yapmalıdır. Her yıl hemen hemen aynı tarihlerde Güneş-Oğlak burcunda ilerlerken, kariyer hayatınız, iş yerinizdeki pozisyonunuz, toplum içindeki yeriniz, anne-babalık sorumluluğunuz veya anneniz, babanızla alakalı konular üzerinde ciddiyetle durmanız, hırslı azimli ve düzenli bir şekilde çalışmaya gayret göstermeniz sizlerden beklenir. Eğer çalıştığınız alanda üst bir görevde iseniz, sorumluluklarınız çok daha belirgindir.

 

BOĞA BURCU 2015 YILINA BİR BAKIŞ

Sevgili Boğalar

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında Merkür Kova burcunda gerileyecek. İş hayatınızı ilgilendiren konularda düşüncelerinizi veya uygulamaya koymak istediğiniz planlarınızı mutlaka gözden geçiriniz. Aceleyle kararlar vermeyiniz. İş girişimleri, yeni başvurularınız, görüşmeler için bu tarihin bir hafta öncesi itibariyle gözlemde bulunmaya başlayınız. Karşınıza çıkan iş fırsatlarını değerlendirmeden önce enine boyuna şartlara bir bakınız.

3 Mart Jüpiter-Uranüs görünümü, bir yandan aileniz, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili konulardaki gelişmeleri, destekleri işaret ediyor. Diğer yandan çalışma hayatınız ve günlük yaşantınızın değişimi ve sürpriz gelişmeleri işaret ediyor. Kısaca hayat size farklı bir pencere, kapı aralıyor. Muhtemel değişimler sayesinde siz de canlanacak, yeni ortamlara, insanlara alışacak ve üstünüzdeki ağırlıklardan kurtulacaksınız.

20 Mart tarihindeki Tam Güneş Tutulması Balık burcunda gerçekleşecek. Aileniz, yuvanız, çevreniz, eğitim hayatınızla ilgili konularda ileriye yönelik olarak yaratıcı düşünmenizi, olumlu bir ruh haliyle yaşamı ele almanızı sağlıyor. Egonuzu geriye çekip, dünyaya ılımlı, umutlu bir şekilde yaklaştırıyor. Ancak gökyüzündeki diğer işaretlere baktığımızda, bir yandan da kendi içinizde gergin olduğunuzu, fiziksel ve bedensel anlamda zorlandığınızı görüyoruz.

4 Nisan tarihinde Terazi burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, çalışma hayatınızla ilgili konularda, sağlığınızla alakalı meseleler üzerinde bir hayli önem taşıyor. Siz başkalarını idare etmek, bulunduğunuz şartlar çerçevesinde insanlarla iyi ilişkilerinizi sürdürmek zorunda kalıyorsunuz. Ancak bunu elinizden geldiğince yapmaya gayret ederken, olmadık zamanlarda ve bir türlü müdahale edemediğiniz gelişmeler canınızı sıkıyor. İşte bu tutulma, yine bu türden dengelerin yerli yerine oturtulması yönünde önemlidir.

19 Mayıs-12 Haziran tarihleri arasında Merkür-İkizler burcunda gerileyecek. Hesapsız işlere kalkışmamak, parayla alakalı her işimizi iyi kontrol etmek, takip etmek, yaş tahtaya ayak basmamak gerekiyor. Söz ile değil belge ve garantiyle iş yapmak lazım. Alım-satım işlerinde mutlaka sağlamlık aramalıyız. Mevcut bütçemizin sınırlarına taşmamak faydalıdır. Kime ne veriyoruz, kimden ne alacağız kontrolünü iyi yapalım. Cüzdanımıza, çantamızı, ötemize berimize dikkat edelim.

15 Haziran-2 Ağustos tarihleri arasında Akrep burcunda geri hareketini sürdürecek Satürn, öncelikle ilişkiniz, iş ortaklığınız, evliliğiniz ve genel anlamda başkalarıyla olan her türlü münasebetin, geleceğe dönük bir şekilde düşünülerek gözden geçirilmesi anlamına geliyor. Hiçbir şeyi göz ardı etmeden akıllıca bakmakta yarar var. Birlikte olduğunuz kişi veya iş ortağınız gerçekten doğru bir kişi mi, amaç bütünlüğü içinde hareket ediyor musunuz, bir hedefiniz var mı ve bu hedefle aynı doğrultuda ilerleyebilecek misiniz bunları lütfen gözden geçiriniz.

22 Haziran tarihinde Jüpiter-Uranüs görünümü ikinci kez gerçekleşecek. Bir yandan aileniz, eviniz, yerleşim yerinizle ilgili konulardaki gelişmeleri, destekleri işaret ediyor. Diğer yandan çalışma hayatınız ve günlük yaşantınızın değişimi ve sürpriz gelişmeleri işaret ediyor. Kısaca hayat size farklı bir pencere, kapı aralıyor. Bunları inatçı, sabit fikirli bir şekilde ele alırsanız, büyüyemezsiniz. Belki yeni bir yere taşınmanız gerekebilir veya yeni bir iş alanına yönelebilirsiniz. Eskinin yenilenmesi hali de diyebiliriz buna. Düşünmediğiniz bir şey de olabilir. Burada önemli olan, siz hep aynı rutin hayatı mı yaşamak istersiniz yoksa önünüzde açılan bu yeni yola mı tercih edersiniz. Bu görünüm gösteriyor ki, yaşanması muhtemel değişimler sayesinde siz de canlanacak, yeni ortamlara, insanlara alışacak ve üstünüzdeki ağırlıklardan kurtulacaksınız. O zaman hoş geldin diyelim güzelliklere.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde aşk hayatınızla ilgili konularda sağlıklı ve verimli bir ilişki kurmak, yaşamak adına neler eksik, neler sorun yaratıyor bunları teşhis etmek gerekiyor. Devam eden ilişkimizde eğer sorunlar varsa, birbirinize yaklaşmakta mesafeli davranıyor ve bir türlü yolunda gitmeyen bir ilişkiyi sürdürüyorsanız, bu dönemde bunlar tekrarlanabilir. Birbirinizi eleştirmeye kalkıştığınız için huzursuzluk artabilir. Yapılması gereken sorunlarınızı yapıcı tarzda konuşarak halletmeye çalışmaktır.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu süreçte büyüklerimiz, eşimiz, aynı evi paylaştığımız kişi ve kişilerle olan ilişkimizi yeniden gözden geçirmek iyi olacaktır. Hem ailenize hem de bu alandaki paylaşımların güçlenmesi adına elinizden geleni yapmakta yarar var. Her şeye yeniden bakmak, söz gelimi ev almayı, kiralamayı, ofis açmayı düşünüyorsanız, bir daha gözden geçirmekte yarar var. Ailenize ait taşınmazların ve paranın uygun şekilde paylaşımı ve değerlendirilmesi anlamında işlerinizi de yeniden ele alınız. Bu süreçte evinizi güzelleştiren minik dokunuşlar, resim yapmak, sanatla alakadar olmak, ailevi değer yargılarınızı yeniden yapılandırmak, sürekli ilgi beklememek, sadece kendi arzularınızın doyuma ulaşmasını istememek, gösteriş, kibir, aşırı gururdan kaçınmak yerinde olur. Borsa, şans oyunları, spekülatif işler, aşırı lüks, israftan kaçınmak gerekir.

11 Ağustos 2015-9 Ekim 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda ilerleyecek. Bu dönemde aşk hayatımızı analiz edeceğiz. Bu yanıyla baktığımızda aşk zorlanacağa benziyor. Çünkü onun içindeki eğlenceli hoş yanları yaşamak belli kriterlere bağlı olarak gelişecek. Sözgelimi düzen, temizlik, hijyen, emek, istikrar bir hayli önem kazanacak. Gerçekçi düşüneceğiz ve karşımıza çıkacak kişide belli özellikler arayacağız. Sürekli bir gözlem hali söz konusu olabilir. Bu durum çocuklarımızla alakalı konularda da aynı şekilde geçerlidir. Onların üstüne titreriz. Hatta bu bazen öylesine aşırı hale gelir ki, hem çevremizdeki insanları hem de evladımızı bezdiririz. Genelde bu dönem zanaatkarlık vaktidir. Yeteneğinizi geliştirme ve ustalaşmak önemlidir. Sevdiğimiz insanlara hizmet etmekten hoşlanırız. Güvenilirlik ararız. İnce eleyip sık dokuruz. Bize emek vermiş, aşkta sabır göstermiş insanları unutmayız.

13 Eylül saat 09.55 Başak burcunda Parçalı Güneş Tutulması oluştuğu yaşam alanı itibariyle aşkı çağrıştırıcı olsa da, sadece bununla sınırlı değil. Kendimizi bireysel anlamda ortaya koymamızı sağlayıcı yönü bir hayli kuvvetlidir. Yaratıcı tarzda çalışmalara yönelmenin, bu anlamda büyümenin ve kendimizi tanıtmanın işaretçisidir. Böylece kendimizi daha iyi hissederiz. Ben şununla uğraşıyordum, bunu kendim ve yakınımda bulunanlar beğeniyordu. Şimdi ise başkalarının da görmesini sağlayacağım diyebiliriz. Çocuklarımız veya çocuk sahibi olmanın, onları güzel yetiştirmenin, düzenli bir hayatın içinde yer almalarını istemenin işaretçisidir. Bu Tutulma bize yanlış giden bir ilişkiyi düzene kavuşturma yönünde bir istek verir. Çünkü biliriz ki, böyle sürmesi bizi bir hayli yoracaktır

18 Eylül 2015-25 Mart 2016 tarihleri arasında, Satürn-Yay burcunda düz seyrini sürdürecek. Bu dönemin genel ifadesi, sizin ortaklık ilişkisi içinde olduğunuz, kaynaklarınızı paylaştığınız veya bir nedenle mali anlamda bir bölüşüm içinde olduğunuz kişilerle alakalı yapılanma sürecidir. Satürn test eder, olgunlaştırır, form haline sokar ve etkili olduğu zaman diliminde sizi eğitir. Ancak bunun ödülü hakikaten kıymetli olup, bir gün geri dönüp baktığınızda iyi ki onları yaşamışım dersiniz. Bu dönemde hukuk çerçevesinde ve kurallara uygun şekilde ortaklıklarınızı düzenlemeniz gerekiyor. Her maddenin gelecekte bir sorun çıkarmaması, risk içermemesi için ciddi anlamda ele alınması lazım. Kurulacak ortaklığın veya bir ilişkinin birbirinizi destekleyici ve aynı yolda ilerlerken yararları nasıl gözetiliyorsa, zorlukları da aynı olumlu niyet çerçevesinde olması gerekir. Evlenmek de aynı şekilde bir ortaklıktır. Eşin mali durumunu bilmeden hareket etmek, bir zaman sonra onun sorunlarını sizin de üstlenmeniz anlamına gelir. Bu süreçte Satürn önceden yapılan yanlış ortaklıkların sonuçlarıyla bizi karşılaştırabilir. Mali yönden ödemek zorunda kalınan borçların temizlenmesi gerekir.

17 Eylül-9 Ekim Merkür-Terazi geri hareket süresince çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız. Mali konular ve sağlıkla ilgili konular gözden geçirilecektir. Yarım kalan tedavileri veya projeleri ele almak gereklidir. Para ve kazanç getirici işlerin tatminkarlığı üzerinde de durulmalıdır. Birlikte çalıştığımız insanlarla olan ilişkimizi gözden geçireceğiz. İşimizin şartlarına bakacağız. Sorunlarımız varsa, bunları kavga ederek değil ılımlı şekilde konuşarak, tekrar inceleyerek, iki taraflı düşünerek mercek altına almamız gerekiyor. Aceleci ve keskin kararlardan kaçınmamız gereken süreçteyiz.

28 Eylül Koç burcunda Tam Ay Tutulması ve tüm görünümlerine baktığımızda, değişim arzunuzu, baskılara gelemeyişinizi işaret ediyor. Sizi durduran her şey aslında yeni bir şeyler yapmak için sizi teşvik ediyor. Yeni bir çevre, yeni bir ev, yerleşim yeri, çalışma hayatınızla ilgili konular ön planda. Bu arzuların hepsi doymayı bekliyor. Ancak bir yanıyla da, sabırsızlık ve stres yaratıyor. Merkür gerilediği için doğal olarak çalışma hayatınız başta olmak üzere, aşk, çocuk veya finansal anlamdaki durumuna tekrar bir bakmamızda yarar var. Böylece artı ve eksileri saptamanız mümkün olacaktır.

10 Ekim 2015-28 Nisan 2017 tarihleri arasında Ay düğümleri, Başak-Balık burç düzleminde etkili olacak. Aşk hayatımızı dü

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları