ANA SAYFA
Please select your language
ENGLISH
        

100 yılda değişen vücut şekilleri

 

Kim Kardashian ve Beyonce'nin geniş kalçaları ve dolgun bacakları günümüzde pek çok kadını kıskandırıyor. 1990'lara doğru geri gittiğimizde Kate Moss'ın kıvrımsız, incecik vücudunu hatırlıyoruz.  Peki, geçen 100 yılda kadınların vücut şekilleri nasıl değişti? İşte merak edilen sorunun yanıtı...

 

1910'lu yıllar

1910 yılında kadınlar, düşük omuzlu, uzun boyunlu, geniş kalçalı ve ince belliydi.

 

1920'li yıllar

10202li yılların başında kadınlar ince ve daha uzun bacaklıydı. Vücut kıvrımlarının daha düz olduğu bu yıllarda, ince bir duruş ön plandaydı.

 

1930'lu yıllar

1930'lu yılların başında vücut kıvrımları o yılların moda ikonu jean Harlow ile tekrar geri döndü. Kadınlar, geniş omuzlu, geniş kalçalı ve daha ince belliydi.

 

 

1940'lı yıllar

Geniş ve dik omuzlar 1940'lı yıllarda yaşayan kadınların en belirgin özelliğiydi. Hafif kıvrımlı kalçalar ve ince bel bu dönem de popülerdi.

 

1950'li yıllar

Kıvrımlı vücut hatları, 1950'lerde Marilyn Monroe ile geri dönerek altın çağını yaşadı. Elizabeth Taylor ve Marilyn Monroe gibi döneme damga vuran seksi kadınların en belirgin özellikleri ince belleri, geniş kalça ve göğüsleriydi.

 

 

1960'lı yıllar

1960'lı yıllarda kıvrımlı vücut hatları yerini daha düz vücut şekline bıraktı. Twiggy ve Jean Shrimpton, bebek yüzleri, düz vücutları ve zayıflıklarıyla dönemin en popüler kadınları arasındaydılar.

 

 

1970'li yıllar

Geniş omuzlar, ince kalçalar ve uzun bacaklar 1970'li kadınların vücut şekillerini yansıtıyordu. Dönemin popüler dans kraliçesi Farrah Fawcett, vücut hatlarıyla o dönemin kadınları en iyi temsil eden isimlerden biri.

 

 

1980'li yıllar

Uzun bacaklar, atletik vücutlar ve düz kalçalar 80'li yılların popüler vücut şekliydi. Süper model vücudu denilen bu fit görüntü çok uzun soluklu olmadı.

 

 

1990'lı yıllar

1980'li yılların ateletik vücut şekli 1990'larda daha düz bir hal aldı. Kate Moss'un ince yapılı, kıvrımsız vücut hatları döneme damgasını vurdu.

 

 

2000'li yıllar

Geniş omuzlar, ince bel yapısı ve dümdüz karın 2000'li yılların popüler vücut şeklini yansıtıyordu.

 

 

2010'lu yıllar

Kim Kardashian, Beyonce, Nicki Minaj, Jennifer Lopez... Dönemin en popüler kadınları, kıvrımlı vücut hatlarıyla öne çıkıyorlar. Geniş kalçaları, dolgun bacakları ve ince belleri bakalım önümüzdeki 10 yılda nasıl değişime uğrayacak?

 

Kaynak : IVillage Türkiye

YAZDIRMAK İÇİN TIKLAYINIZ PAYLAŞ PAYLAŞ
YORUM YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ TARİF EKLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmış olmalısınız.
Üye iseniz lütfen giriş yapınız veya üye olmak için tıklayınız.

Yorumlar

Bu yazı hakkında henüz yorum yapılmamış.
AKTÜEL
EN ÇOK OKUNANLAR
EN SON YORUMLAR
Site Kullanım Koşulları